Arsenal-os gólokkal teli jó estét kívánok mindenkinek! A csapatok már melegítenek, még 15 perc, és kezdetét veszi a derbi. Jó hír, hogy Samir Nasri amellett, hogy vállalni tudta a játékot, a kezdő csapatban kapott helyet, így a tegnapi hírekkel ellentétben nem a kispadról nézi majd a középkezdést. A csapatban még egy változás van: az eltiltott Sagna helyett Eboue fog játszani a jobb hátvéd posztján.

A kezdő tizenegy az alábbiak szerint alakul:

Szczesny, Eboue, Koscielny, Djourou, Clichy, Song, Wilshere, Fabregas, Walcott, Nasri, Van Persie

Cserék: Almunia, Rosicky, Denilson, Squillaci, Arshavin, Gibbs, Bendtner

A sípot ma este az olasz Nicola Rizzoli fújja majd.

1. perc

...ééééés elindult a várva várt meccs. A Barca végezhette el a középkezdést, a vendég csapat kék mezben, a mieink a szokásos piros-fehér szerelésben játszanak.

4. perc

Az első támadást a Barcelona vezette, de a jobb szélt ügyesen lezárva nem jutottak lehetőséghez. A mieink válaszul a balon húztak volna el, de szabálytalanság lett a vége. A szabadrúgást Nasri végezte el, a kapus kezében landolt.

6. perc

Újabb hazai támadás: Walcott vitte át a félpályán a labdát, majd van Persie-t ugratta volna ki, de hosszú volt a passz.

Óriási az iram, egyelőre rohamozunk, a spanyol kapusnak, pedig óriásit kellett védenie egy beadásnál, amit van Persie irányított kapura. Igaz, éles szögből.

7. perc

Megvan az első sárga: Song kapta, amikor a cselező Messit vitte földre.

9. perc

Kicsit megnyugodni látszanak a csapatok. A kezdeti letámadás után most a biztonsági passzokra mennek rá a játékosok. A Barca már a saját térfelünkön próbál meg letámadni, hátha hibára kényszerítik a védőket.

10. perc

Gyanús körülmények között pattant le egy vendég védőről a labda, megakadályozva ezzel van Persie kiugratását. A bíró szerint nem volt kéz.

12. perc

Jól működött a hazai lestaktika, Maxwell kiugratását sikerült ezzel megakadályozni.

13. perc

Pedro szerette volna Villa-t játékba hozni, de túl hosszú volt a passz, a labdát a kapus szedte fel.

15. perc

Óriási helyzet maradt ki. Messi lépett ki a védők mellől, már Szczesny-t is elfektette, végül az emelése nagyjából 10 centivel kötött ki a kapufa mellett.

19. perc

A csapatok ugyan megnyugodtak, az iram azonban továbbra is nagy. Villa-t szerették volna kiugratni, a kapus azonban jól mozdult ki.

Eddig ügyes ívelésekkel, letámadással és kiugratásokkal operál a Barca, a mieink inkább a gyors passzokat próbálja megjátszantni, ezzel is fárasztva a vendék védőket.

24. perc

Messi cselezgetett a 16-os vonalánál, szemben a kapuval. Megpróbálta átemelni a kapus fölött a labdát, ez azonban egyenesen Szczesny kezében landolt. Az ellentámadásnál Walcott adta be a labdát jobbról, van Persie elől épp, hogy tisztázni tudtak a védők.

26. perc

Gól, de hozzá kell tennem, sajnos. Villa-t ugratta ki Messi, a védők beragadtak, higgadtan gurította be a labdát a kapus mellett. 0-1.

29. perc

Gyakorlatilag a 16-oson belül cselezik ki a védőinket, Pedro lövésénél ismét a kapusnak kellett hatalmas bravúrt bemutatnia. A kontrát Walcott vezette, van Persie-nek passzolt, aki izomból próbálta megoldani. Kirúgás.

30. perc

Újabb sárgalap, Iniesta kapta.

31. perc

Ha a kapust is beleszámítjuk, 10 emberrel védekezik az Arsenal, a Barca, pedig járatja a labdát. Az elmúlt 2 percben nem értünk hozzá a játékszerhez. Némi önbizalom és valamivel több kreativitás kellene.

35. perc

Nagyon jól zárják a területet a vendégek, gyakorlatilag minden passzra odaérnek. Fabregas lőtt volna egy kis kavarodást kihasználva, de ebbe is belelógott egy katalán láb.

37. perc

Az olasz játékvezető úgy döntött, Fabregas volt szabálytalan a saját térfelén, szabadrúgást adott. Pedrot ugratták ki, de lesen volt.

38. perc

Újabb Barca helyzet. Pedro, Messi és Iniesta játszott össze, utóbbi gólt is fejelt, előtte azonban már szabálytalankodtak a kapussal szemben, így marad a 0-1.

41. perc

Nasri cselezgetett a szögletzászlól környékén, de addig gyötörték, míg kénytelen volt visszafelé játszani a labdát. A középpályára rúgott labdát próbáltuk visszajátszani, de lendült a partjelző zászlaja. Les.

44. perc

Végre egy igazi helyzet! Ismét Nasri, aki a 16-os sarkáról ívelte be a labdát, van Persie bólintotta rá, de a kapu fölé/mellé szállt a játékszer.

45. perc

Nem hosszabított a játékvezető, így az első félidő után 0-1-es eredménnyel vonulhatnak öltözőbe a csapatok.

Az első félidőt látva elmondható, hogy a csapat egyelőre képtelen a saját játékát adni. A Barca rendkívül jól szervezett módon játszik, minden passzra odaérnek, minden támadón áll egy védő, így a passzolással nem lehet operálni. Vagy egy stílusváltás, vagy több önbizalom és kreativitás kellene a következő 45 percre. Wenger remélhetőleg rendet tesz a fejekben.

46. perc

Elindult a második félidő, a mieink kezdhettek közepet.

47. perc

Túlvagyunk már egy van Persie lesen és egy Fabregas lövésen is, most pedig Wilshere lőtt a tizenhatos sarkáról, Valdes azonban magabiztosan védett. Minden esetre most már támadunk is. Ez jó.

52. perc

Song-nak egyre veszélyesebb becsúszásai vannak. Jobban kellene vigyáznia, ha egy ütemet késik, közelről láthatja majd egy kiállítás képeit.

55. perc

Nagyszerű támadást vezetett a hazai csapat. Walcott kevergetett a tizenhatos baloldalán, beadását a védők épp csak ki tudták vágni az érkező támadók elől.

56. perc

Pedro lépett ki a védők mellől, nem volt les, végül a 11-es pont környékén esett el. Nem volt büntető.

57. perc

Erősödik a Barcán a nyomás, Nasri vitte el a labdát a balon, Pique mentett szögletre. Utána sem tudtak felszabadítani a katalánok, végül Fabregast vágták föl. Sárga lap, szabadrúgás.

62. perc

Újabb hazai helyzet! A tizenhatost körbeadogatva Nasri szúrta rá a labdát éles szögből, van Pesrie még rácsúszott, de ő is csak mellékotorni tudta. Jöhetne már az egyenlítés...

65. perc

Ügyes építkezés után kavargatott a Barca a tizenhatos jobb sarkánál, a védők végül kivágták. A kontrából van Persie indulhatott, 18-ról szúrta rá, a kapus vetődve, de fogta a lövést.

68. perc

Messi ismét a frászt hozta a hazai drukkerekre. Néhány csellel tisztára játszotta magát, majd miután levágódott a labda, az oldalhálóba vágta. Cserék jönnek, Song megy le, Arshavin lépett pályára helyette. A katalánoknál Villa ment le, Keita állt be helyette.

70. perc

Walcott cselezte el magát a tizenhatosig, de a beadásra már nem maradt hely. Kirúgás jöhet.

Nagyjából egy teniszmeccsre hasonlít a mérkőzés. A játékosok a pálya egyik oldalából a másikba rohangálnak, a súlypont félpercenként helyeződik át.

75. perc

Keita kaphatta volna rendkívül üresen a labdát, a partjelző azonban lest jelzett.

77. perc

Wenger újabb frissítést ad a csapatnak: Walcott helytt Bendtner a pályán. Rögtön utána Wilshere cselezte be magát a tizenhatoson belülre, a védők szögletre mentettek. A sarokrúgást a kapus húzta le.

78. perc

Góóóóóól! Van Persie talált be, gyakorlatilag nullszögből. A gólpasszt - vagy inkább indítást, - Clichy-től kapta. A holland Wenger nyakában ünnepelte a találatot. 1-1.

83. perc

Elképesztően nagy góóóóól! Egy kivédekezett támadást követően Nasri rohant el a jobboldalon, visszahúzta a védő mellett, középre adva, pedig Arshavin vágta be a másodikat! 2-1!

Úgy tűnik, a Barcelona elkényelmesedett a vezetésben és a meccsben, az egyenlítő gól sem ébresztette fel őket. Emlékeztet a Brazília - Hollandia mérkőzésre a világbajnokságról.

86. perc

Újabb sárga, van Persie kapta, ledöntött egy védőt a lábáról - a középpályán.

87. perc

Bendtner kevergetett a védelemben, egy jó lövés és egy szöglet lett belőle. Végül a védők rúgták ki.

88. perc

Rohamoz a Barca, körbeadogatták a tizenhatos vonalát, végül a kapus kivetődve védett, de egyébként is les volt.

89. perc

Csere, Adriano jött be, Iniesta ment le.

90. perc

Fabregas és Arshavin mehettek el a balszélen, Arshavin azonban rosszul tette vissza a labdát, Valdez szedhette fel könnyedén. Két perc lesz a ráadás.