Szép napot minden kedves Arsenal drukkernek! Az elkövetkezendő másfél órában az Arsenal - Wolverhampton bajnoki labdarúgó mérkőzést követhetitek figyelemmel. A meccs után ugyanitt összefoglalót is olvashattok majd! Jó szurkolást mindenkinek!

1. perc

Elhangzott a kezdő sípszó, a középkezdést az Arsenal végezhette el.

4. perc

Az első nagy helyzet tőlünk érkezett: Wilshere robbant be a 16-oson belülre, ám még a vonal előtt szabálytalankodtak vele, a bíró szabadrúgást ítélt meg. van Persie végezte el, fölé.

6. perc

Ismét az Ágyúsok előtt adódott egy nagy helyzet: Song cselezte el magát a 16-osig, majd van Persie-nek passzolt, aki azoban a kapufa fölé tüzelt. Marad a 0-0.

10. perc

A játék egyelőre a vendégek térfelén zajlik, helyzetet egyelőre még nem sikerült kialakítaniuk, a kapunkig is csak 2-szer jutottak el eddig. Úgy tűnik, a kontrákra építenek.

12. perc

Sagna húzott el a jobb oldalon, lendületből próbálta középre ívelni a labdát, támadó azonban nem volt a környéken. Hennessey húzhatta le.

13. perc

A mérkőzés első szögletét a "farkasok" végezhették el, de a védelem könnyedén semlegesített.

Langyos játék folyik a pályán, egyik csapat sem kapkodja el a dolgot. Jogos, elvégre van még 75 perc. Minden esetre a múlt heti lehengerlő lendület eddig hiányzik a játékosokból.

16. perc

Góóóóól, 1-0 ide! Egy jobbról, a 16-os vonalából érkező beadást van Persie balra dőlve vágott a kapu jobb oldalába, nagyjából 11 méterről. Szép volt, megvan a vezetés, egyelőre nagyobb erőfeszítés nélkül.

19. perc

Szabadrúgás az Arsenalnak. A vendégek védője, Stearman rúgta el a labdát, Clichy lábával együtt. Lap nincs, Arshavin végezheti el. A beívelésből szöglet lett, amit végül Arshavin lőtt mellé.

21. perc

Walcott húzott el a jobbon, szögletre tisztáztak előle a védők. Felszabadítás lett a dolog vége.

24. perc

A semmiből kapott egy szögletet a vendég csapat, de nem tudták kihasználni. A védőkkel együtt a támadók is elaludtak, jöhet a kirúgás.

Túl az első félidő felén az Arsenal nagyjából 70%-on játszik, és különösebb megerőltetés nélkül vezet. A csapat a Wolves hibáira épít, ők, pedig támadás helyett csak a saját térfelükön passzolgatnak. Ennek eredményeként a labdabirtoklás 54% az ő javukra.

25. perc

Wilshere játszotta tisztára magát a 16-oson belül, a balszélről Walcott érkezett középen, de nem tudta megelőzni a védőjét. Bedobás.

29. perc

Song és Fabregas passzolgatása után utóbbi lőtt kapura nagyjából 20 méterről, de sajnos fölé.

31. perc

Elképesztő kapusbravúrnak köszönhetően továbbra is 1-0 az állás. Arshavin cselezte be magát a 16-os területére, az alapvonaltól passzolt vissza, amit Walcott egy védővel a nyakán várva lőtt rá, de Hennessey fektében még bele tudott kapni. Az ismétlésnél van Persie próbálkozott, de a védők a kaotikus helyzet ellenére kivágták a labdát.

36. perc

Arshavin és van Persie gurigázták ki a védőket, de Arshavin lövését végül kivédte a vendégek hálóőre.  Közben a partjelző is jelezte, les volt. Felpörgőben a játék.

39. perc

Némi adok-kapok után Wilshere maradt lent, de mire lefújták, már újra talpon volt. Nincs baja, csak fönnakadt egy "farkason".

43. perc

A sportszerű mérkőzés első sárgalapját a Wolves játékosa, Zubar kapta. Walcott a félpályánál ugrott volna ki két játékos között, ha hagyják. A szabadrúgás után Arshavin került a 16-oson belülre, elesett, de nem bántották. 1 perc lesz a ráadás.

45+1. perc

Az utolsó támadást is az Arsenal vezethette, ám Hennessey ismét a helyén volt, lábbal sikerült védenie. A felszabadítás az első félidő végét jelentette. Jön a szünet, 15 perc és folytatjuk.

46. perc

Elindult a második félidő. Egy labdaszerzés és Wilshere 16-osnál történt csele után az üresen álló Walcott-hoz került a labda, aki nemes egyszerűséggel lőtt a jobb kapufa mellé. Marad az 1-0.

48. perc

Újabb hazai gólhelyzetek. Wilshere akciója után a kapus lábbal volt kénytelen védeni a saját játékosról visszapattanó labdát, melyet végül méterekkel lőttünk fölé.

49. perc

Arshavin a saját térfélen igyekezett tisztázni, amikor két Wolves játékos között került a földre. A vége egy vendég szabadrúgás lett, ami nem sikerült túl fényesre.

Úgy látszik, a "farkasok" némi bátorságot öntöttek magukba a szünetben, ugyanis okos labdatartást és passzolgatást mutatnak be, ami abban különbözik az első félidőtől, hogy tudatosan próbálják a hazai játékosokat kicsalogatni. Ráadásul úgy tűnik, igyekeznek letámadással labdát szerezni.

52. perc

Zubar és van Persie találkozott. Végeredményként van Persie mászott fel a vendégjátékos hátára, majd esés közben rúgta őt fejbe. Mindketten a földön maradtak, de nincs baj.

55. perc

Fabregas passza után Arshavin lőtt 18 méterről a bal kapufa mellé. A fiúk egypasszos játékot mutatnak be, öröm nézni.

57. perc

Góóóóóól, 2-0 ide! Walcott húzott el a jobb szélen és adta van Persinek középre a labdát, aki magabiztosan lőtt 15 méterről a kapuba.

58. perc

Kevésen múlt, hogy nem lett 3-0 az eredmény. Arshavin támadott le egy védőt, majd a kapust, a labdát azonban nem sikerült elrúgni mellette. Némi szerencsével akár be is pattanhatott volna.

61. perc

Walcott cselei után a bal oldalról kapta meg Fabregas a labdát, de kétszer is a védőkbe lőtte. Van Persie is próbálkozott, null szögből, kirúgás lett belőle.

62. perc

Kettős csere a vendégeknél: O'Hara helyett Foley, Milijas helyett pedig Ebanks-Blake lépett pályára.

Egy kis statisztika: a labdabirtoklás a 64. percre megfordult, most a mieinkél volt 56% százalékban a játékszer. Az sem mellékes, hogy a gólhelyzetek száma 14-1. Ide.

66. perc

Zubar kevergetett a 16-osunk jobb szélén, de két védő is mellette volt, végül elvesztette a labdát.

67. perc

Sagna futott el a jobboldalon, de a beadása túl magasnak bizonyult, mindenki fölött elszállt. A másik oldaról jött volna az ismétlés, de a védők könnyedén szereltek.

69. perc

Arshavin cipelte a labdát magával, végül Walcott-hoz került aki nem tudta a kapu felé irányítani azt.

71. perc

Walcott-ot rántották le a vendék védők, ezt kihasználva bejöhetett a két hazai csere: Bendtner Arshavint, Chamakh pedig van Persie-t váltotta. Útóbbinál valószínűleg a sérülés veszélye is benne van a pakliban. A szabadrúgást Fabregas passzolta le Bendtnernek, aki visszagurította, de helyzet nem lett belőle.

76. perc

A két csere játszott össze, Chamakh-tól Bendtnerhez került a labda, aki - némileg önző módon - a védőbelőtte azt.

77. perc

Kihasználjuk a harmadik cserelehetőségünket is. Denilson állt be, Jack Wilshere hagyta el a pályát a felállva tapsoló közönség kíséretében.

80. perc

A Wolves is kihasználja az utolsó cseréjét, Doyle helyett Fletcher lépett a gyepre.

81. perc

Némi zavar után a "farkasok" harcoltak ki egy szögeletet, melyet elvégezve egy újabb jöhet. Visszavett a csapat, támad a Wolverhampton.

83. perc

Kontrából építkezünk, ismét Walcott játszotta magát tisztára a baloldalon, a csavarása azonban mellé ment.

85. perc

Letámad a vendég együttes, Jarvis húzott el a balszélen, beadását a védők fejelték ki. Rohamozni próbálnak, nem sok veszíteni valójuk madat.

Leginkább a pálya közepén folyik a játék, a Wolverhampton bátorságának köszönhetően nem nagyon tudjuk előrébb vinni a labdát, ők viszont kapkodnak és rontják a passzokat.

89. perc

Song cselezgetett és játszotta tisztára magát a középpályán, a jobbszélre passzolva Bendtner roboghatott, de beadása magasnak bizonyult. A felszabadítás után Walcott-hoz kerülhetett a játékszer, de nem tudott élni a lehetőséggel, szépen védett a vendégek kapusa.

90. perc

A semmiből teremtődött Ebanks-Blake helyzete, de kapáslövése a kapu fölé szállt el, igaz, nem sokkal. 3 perc lesz a hosszabbítás.

90+1. perc

Fabregas lőhetett kapura, Hennessey elképesztő bravúrral húzta le a labdát.

90+3. perc

Némi passzolgatás után már másra egyik csapat erejéből sem futotta. Vége, hazai győzelemmel zárult a találkozó.

Arsenal - Wolverhampton : 2 - 0