Jó estét mindenkinek! Ismét eljött az idő, hogy az Arsenal bajnoki mérkőzését élőben közvetítse a blog, így nincs más dolgunk, mint élvezni az előttünk álló 90 percet. Go Gunners!

Arsenal: Almunia, Sagna, Squillaci, Koscielny, Clichy, Arshavin, Nasri, Walcott, Wilshere, Song, van Persie

Cserék: Lehmann, Eboue, Rosicky, Fabregas, Diaby, Chamakh, Bendtner

Blackburn Rovers: Robinson, Salgado, Samba, Nelsen, Olsson, Jones, Nzonzi, Jones, Emerton, Santa Cruz, Hoilett

Cserék: Bunn, Hanley, Dunn, Rochina, Mwaruwari, Roberts, Diouf

1. perc

Elindult a mérkőzés. Az Arsenal a megszokott hazai szerelésébe, míg a Blackburn a kék-fehér szerelésében játszik.

6. perc

Az Arsenal kezdte nagyobb iramban a találkozót, az első helyzeteket Walcott és Clichy alakították ki.

10. perc

Arshavin és van Persie kevergettek volna a tizenhatos előtt, de a védelem szépen tisztázott. Egy visszapattanó labdára, pedig a kapus mozdult rá remek ütemben. Mindkét együttes fegyelmezetten játszik.

13. perc

Nasri fejelhetett rá egy beadást a bal szélről, ám a próbálkozás fölé ment. A játékos viszont lent maradt. Újabb ápolás jön, miután az előbb nagyjából 3 percig tartott, mire Clichy-t összeszedték egy ütközés után.

15. perc

Arshavin indult volna meg középpen. Az orosz nagyon aktívan játszik, de a védők és középpályások egyelőre útját tudták állni. Nasri fejét bekötötték.

A kapuralövés aránya eddig 4-1 a hazaiak számára. A fölény egyelőre meddő.

20. perc

Walcott kapott volna remek keresztlabdát, az átvételről azonban éppen csak, hogy lecsúszott.

22. perc

Squillaci keveredett a tizenhatoson belülre, a védők miatt azonban csak oldalra tudott passzolni. Walcott beadása ismét a vendégeket találta meg.

25. perc

Blackburn szabadrúgás jó 23-ról, de a lövés magasan szállt a kapu fölé.

26. perc

Újabb vendég szabadrúgás, ezúttal nagyjából 20 méterre a kaputól. Santa Cruz tekert a hosszú felé, Almunia azonban lehúzta.

28. perc

Hazai szöglet, de a helyzet elmaradt. Nagyon hiányzik az Arsenalból ma este a kreativitás.

30. perc

Megvan az első sárga, Hoilett kapta, miután nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

33. perc

Almunia kis híjján belepkézett egy lapos lövést, amit Olsson eresztett meg, jó 17-ről.

35. perc

Arshavin előtt adódott remek lehetőség, amikor egy védőről egyenesen elé pattant a labda. Ez azonban úgy meglepte az oroszt, hogy nem tudta a játékszert lekezelni, így vissza is került a vendégekhez.

37. perc

Van Persie és Nasri játszottak volna össze, de a vége egy szöglet lett. A sarokrúgást gyorsan és kis területen akarták elvégezni a hazaiak, de pontatlan volt, így a Blackburn hozhatta ki a labdát.

39. perc

Megvan a második Blackburn sárga is, Salgado kapta, miután Wilsheret állította meg szabálytalanul.

40. perc

Egy újabb vendég szöglet, amit Almunia húzott le. A kidobásával Walvott indult meg, de a védőket nem tudta rendesen kikerülni, így kénytelen volt lőni, ami viszont keresztbe ment el a kapu előtt.

43. perc

Arshavin cselezgetett a balon a védők mellett, beadása azonban nem talált piros mezes játékost.  Egy az egy ellen verhető a vendég védelem.

45. perc

A Blackburn a pálya közepéről végezhetett el szabadrúgást, a felívelést Hoilett fejelte rá, éppen csak mellé. Az ápolások miatt 4 perc hosszabbítás jöhet.

45+2. perc

Robinson nagyon együtt él a játékkal. Walcott most a balon kapott volna egy kiugratást, a kapus azonban remekül mozdult ki és szedte fel a labdát.

45+4. perc

Több érdekes és veszélyes helyzet nem alakult már ki, így jöhet a szünet.

Sajnos az első félidőben nyújtott teljesítmény alapján azt kell mondjam, az Arsenal egyáltalán nem érdemli meg, hogy megnyeje a bajnokságot, de még ezt a mérkőzést sem. Csak remélni tudom, hogy 45 perc múlva már más lesz a véleményem, mert ez így sajnos katasztrófa.

46. perc

Elindult a második félidő, a vendégek kezdhettek közepet. Rögtön utána veszély akakult ki a Blakcburn kapuja előtt, de szögletre mentettek, abból, pedig már nem adódott komoly lehetőség.

51. perc

Úgy tűnik, úgy folytatódik a második játékrész, ahogy az első véget ért. Rendkívül unalmas játékkal.

53. perc

Song is kapott egy sárgát, miután páros lábbal csúszott be a labdáért. Szerencsére nem találta el az ellenfelet, de a szándékot azért még büntették.

55. perc

Nasri mutatott be elképesztő cselt a középpályán, a védők mögé azonban már nem tudta bepasszolni a labdát.

56. perc

Hazai szöglet, amit Koscielny fejelhetett rá, de a kapus még a gólvonal eltőt fogta.

58. perc

Készülődik az első csere az Arsenalban, Fabregas szeretne pályára lépni. Wenger Arshavint hozta le.

60. perc

Nagyon szépen hozta ki a vendég együttes a labdát, a bafejezésre azonban már elfogyott az erő.

63. perc

Csere a vendégeknél, Roberts állt be Santa Cruz helyett.

65. perc

Van Persie küldött egy lapos löketet Robinsonnak, ő azonban biztosan hárította a lövést.

71. perc

Újabb helyzetet alakított ki a hazai együttes, befejezni azonban ezt sem sikerült. Wilshere közben a földön fekszik, a vállát fájlalja.

73. perc

Walcott megy le a pályáról, Chamakh váltja.

75. perc

Beszorul most az Arsenal, 2 percen belül már a második vendég szöglet jön, ami azonban végül rosszul eltalállt lövéssel végződött.

76. perc

Nzonzi kapott pirosat, miután páros lábbal ugrott rá Koscielny-re. Sérülés itt sem történt, ez azonban veszélyesebb volt, mint az előző Song szabálytalanság.

78. perc

Újabb csere hazai oldalon, ez már az utolsó. Nasrit Bendtner váltja a pályán.

81. perc

Sagna adta be a labdát jobbról, van Persie feje fölött éppen csak elszállt a játékszer.

84. perc

Robinson ismét óriási bravúrt mutatott be, amikor Koscielny közeli lövését hárította.

86. perc

Arsenal szabadrúgás, jó 24 méterre a kaputól, de végül a sorfalban kötözz ki a labda.

90. perc

Robinson védés, rohamoz az Arsenal. Ismét 4 perc hosszabbítás jön.

90+2. perc

Jones és Dunn cseréltek egymással helyet a partvonal két oldalán. Csere volt a Blackburnben.

90+3. perc

Robinson újabb beadást húzott le, ezúttal Bendtner elől.

90+4. perc

Van Persie eldönthette volna a mérkőzést, a fejese azonban ismét a kapu fölé szállt el.

90+5. perc

A játékvezető végül lefújta a találkozót, így a vége 0-0 és pontosztozkodás.

Köszönöm szépen mindenki figyelmét, hamarosan jön a mérkőzés értékelése itt, az Arsenal blogon!