Kellemes szurkolást kívánok minden kedves Arsenal drukkernek! A csapatok már melegítenek, nemsokára kezdődik egy újabb bajnoki találkozó, melyen az Ágyúsok a Liverpool együttesét fogadják. A tét kevenceink számára továbbra is a bajnoki cím, így az elvárás nem lehet más, mint a győzelem és a három pont megszerzése. Izguljuk végig együtt ezt a 90 percet is! Go, Gunners!

Arsenal: Szczesny, Eboue, Koscielny, Djourou, Clichy, Diaby, Wilshere, Walcott, Fabregas, Nasri, Van Persie

Cserék: Lehmann, Song, Squillaci, Arshavin, Gibbs, Chamakh, Bendtner

Liverpool: Reina, Flanagan, Carregher, Skrtel, Aurelio, Spearing, Lucas, Raul Meireles, Caroll, Suarez, Kuyt

Cserék: Gulácsi, Kyrgiakos, Robinson, Cole, Maxi, Shelvey, Ngog

A mérkőzés kezdete előtt egy perces néma vigyázállás a héten elhunyt Danny Fiszman emlékére.

1. perc

Elindutl a mérkőzés, az Arsenak kezdett közepet. Kedvenceink a hazai piros-fehér szerelésben, a vendégek sötét mezben játszanak.

5. perc

Eddig a Liverpool próbálkozik inkább támadásokkal. Most épp a jobbon húztak el, a beívelést azonban nem sikerült kapura fejelni.

7. perc

Suarez végzett el szabadrúgást, jó 25 méterről. A labda a bal alsó sarok felé tartott, Szczesny azonban fogta.

9. perc

Ismét egy jobboldali támadás, Clichy szögletre mentett. A sarokrúgást végül Carroll lőtte fölé, kirúgás jöhet.

11. perc

Újabb liverpooli szöglet ezúttal jobbról, ismét Carroll-ról ment ki, most a fejéről.

12. perc

Arsenal szabadrúgás balról, a védők kifejelték, Walcott gyilkos löketét Reina nem merte fogni, csak kiütni, de végül nem lett baj belőle, csak egy szöglet balról. Azt a védők megoldották.

15. perc

Eboue remekül hozta ki a labdát hátulról, majd adott jó labdát Walcott-nak, a támadás azonban végül elhalt.

16. perc

Nagyon nyom az Arsenal! Eboue ugratta volna ki Fabregast, a védők azonban szögletre tisztáztak. A sarokrúgás utáni Koscielny fejes a felső kapufán csattant, Walcott nem tudta rendesen rárúgni, kezezést reklamáltak, de nem volt az.

Úgy tűnik Koscielny jól el tud mozogni az emberétől. ismét egy balról érkező szabadrúgást tudott volna ráfejelni, de nem ugrott elég magasra. Jó lenne ezzel (is) operálni.

Breaking! A lelátón ott ül Fabio Capello és Sir Alex Ferguson is!

22. perc

Kényszerből cserél a Liverpool. Egy jobbról érkező beadásnál Aurelio sérült meg, a mindössze 17 éves Robinson lép helyette pályára.

24. perc

Fabregas becsúszva előzte meg védőjét és adta be a labdát balról, szinte nullszögből. Szép volt!

25. perc

Van Persie kapott egy félpályás indítást, amit kapásból vágott be a bal alsóba. A gond csak annyi, hogy lesen volt.

29. perc

Van Persie és Fabregas játszottak össze nagyon szépen, de végül Fabregas tüzelt a kapu mellé.

Breaking! Az új tulajdonos, Kroenke is a lelátón!

30. perc

Nasrit gyűrték le a földre, Flanagan kapott érte sárgát.

32. perc

Walcott gyűrte be a labdát balról, Carregher vágta ki. A sarokrúgás Reina kezében landolt.

33. perc

Skrtel rúgta fel Ebouet, sárgát kapott érte. Jön a szabadrúgás balról, de bár ne jött volna. Van Persie küldte fel a MIR helyére a labdát.

37. perc

Reina jött ki a kapujából, hogy kikísérje a labdát mielőtt van Persie odaér, ám a holland majdnem kicselezte.

38. perc

Walcott kapott óriási passzt, három liverpooli védő között azonban nem tudta pontosan beadni a labdát.

A labdabirtoklás jelenleg 62-38 az Arsenal javára.

39. perc

Eboue adta be a labdát balról, Fabregas nem számított rá, hogy elér hozzá, így a lábáról egyenesen a kapus ölébe pattant a játékszer.

40. perc

Újabb hazai sarokrúgás, van Persie beadását azonban a védők eltakarították a tizenhatos közeléből. A fiatal Robinson eddig jól játszik a védelemben.

44. perc

Robinson ismét útját állta Walcott-nak, így újabb Arsenal szöglet jön, a védők azonban kifejelték.

45. perc

Suarez került a földre, Koscielny volt a bűnös, lap nem járt érte. Jön a szabadrúgás balról, Szczesny kiöklözte. Kontra, Walcott azonban csak bedobást tudott kiharcolni. A helyzetből Eboue adott be úgy, mint előtte nemsokkal Fabregas - becsúszva. A labda keresztbe ment el az üres kapu előtt. 2 perc ráadás jön.

45+2. perc

Lefújta a játékvezető az első félidőt, jöhet a szünet.

Szép első félidőn van túl az Arsenal. Gyors támadásokat tud vezetni a csapat, a balszél könnyen játszható meg, a fiatal Robinson azonban nagyon ügyes, jól állítja meg a támadásokat. A labdabirtoklás is kedvenceink javára dönt, a mezőfölény viszont eddig meddő, gólt ugyanis nem sikerült szerezni. Reméljük a második félidő ezt a csendet is megtöri.

46. perc

Elindult a második félidő is.

48. perc

Szépen játszott össze kis területen három Arsenal játékos, a védők azonban végül tisztázni tudtak.

49. perc

Suarez csapott be egy csellel két embert is, lövése azonban elkerülte a kaput. Igaz, nem túl messze.

51. perc

Egy vendég támadás végén Carroll maradt a füvön, úgy látszik, súlyos a sérülés. Nem ért hozzá senki, földetéréskor fordult ki a bokája. Ápolás folyamatban...

53. perc

Diaby fordult le két emberről, de nem váltotta meg a világot. Tisztáztak a védők. Közben Carroll lépett újra a pályára, úgy néz ki, összerakták a lábát.

55. perc

Eboue sérült meg ugyanúgy, mint az előbb Carroll. Egyelőre még pályán, de sántikál.

56. perc

Most Carragher maradt a földön, egy másik liverpoolival fejelt össze. Úgy tűnik, ez msot tényleg súlyos, az ápolók azonnal a pályára rohantak, már bent van a hordágy is.

59. perc

Carragher megkapta a nyakmerevítőjét, de még mindig a pályán fekszik. Jön a cseréje, Kyrgiakos jött be helyette.

62. perc

Csak most folytatódhatott a játék.

69. perc

Újabb csere a Liverpoolnál, Carroll nem bírta tovább, Shelvey lép pályára helyette.

72. perc

Van Persie kapott remek labdát, a védője mellett ellőtte, Reina azonban hárított. Dupla csere az Arsenalnál, Wilshere helyett Bendtner, Walcott helyére Arshavin állt be. A szögletet végül van Persie fejelte mellé.

76. perc

A Liverpool támadhatott, nagy üres terület maradt a balon, Koscielny azonban kikísérte a labdát. Shelvey viszont becsúszott még a végén, amivel labdát nem, csak lábat talált. Jutalma egy sárga.

77. perc

Nagyon nyomnak a vendégek, szerencsére eddig sikerült megúszni a dolgot. Egy kontratámadást Skrtel vágott ki 25 méterről szögletre a beinduló van Persie elől.

80. perc

Arshavin nagyon él a jobbon, de úgy néz ki, továbbra is meddő a mezőnyfölény.

81. perc

Újabb csere, Diaby helyére Song jött be. Egyértelmű a helyzet: Wenger a minél gyorsabb labdaszerzést próbálja meg elérni.

86. perc

Elképesztő helyzet maradt ki. Fabregas sarkalta a levegőben tovább van Persienek a labdát, lövését azonban Reina védte.

88. perc

Köszönetet mondhatunk Suareznek, aki legalább akkor helyzetet hagyott ki, mint az előbb van Persie.

90. perc

Betömörül a Liverpool, képtelenség a átjátszani rajtuk a labdát. A harmadik játékvezető 8 perc hosszabbítást mutat. Az ápolás miatt jön ennyi.

90+4. perc

Reina nagyon nagyot játszik ma. Nincs labda, amit át tudnak játszani rajta. Szöglet jöhet.

90+6. perc

Épp, hogy nem lett baj hátul, kontrázott a Liverpool. Az Arsenal gyakorlatilag egykapuzik, de a tizehnatos vonalát nem tudtják átlépni.

90+7. perc

Tizenegyes! Fabregas lábád húzták ki a védők, van Persie lőheti!

90+8. perc

Góóóóól! Van Persie belőtte! 1-0 ide, továbbra is élnek a remények a bajnoki címre! Az ünneplés miatt sárgát kapott, de ez számít most a legkevésbé!

90+9. perc

Az ünneplés miatt még egy pici hosszabbítás. A Liverpool szabadrúgáshoz jutott a tizenhatos vonalánál! Lucas és Eboue is sárgát kapott!

90+10. perc

A szabadrúgás a sorfalról pattant le, Eboue azonban eltaposta az ellenfelét, Kuyt lőhet tizenegyest.

90+11. perc

Gól! Szczesny nagyon érezte a sarkot, de Kuyt belőtte mellette. A jétékvezető lefújta a mérkőzést, 1-1 lett a vége. Képtelenség elhinni.

Letörve kívánok minden rajongónak a lehetőségekhez mérten kellemes vasárnap estét. A mérkőzés összefoglalója és az értékelés hamarosan itt, az Arsenal blogon!