Szeretettel köszöntök minden kedves focidrukkert! Alig van hátra 20 perc, és kezdetét veszi az idei szezon egyik legfontosabb mérkőzése: a Barcelona - Arsenal visszavágó. Emlékeztetőül: az Ágyúsok az előző találkozót otthon hozták 2-1-re, így egy gólos előnyből várhatják a visszavágót. A mérkőzésig még van egy kis idő, így aki beharangozót szeretne olvasni, az itt megteheti. Kellemes estét, jó szurkolást kívánok mindenkinek!

A kezdőcsapatok tagjai:

Barcelona: Valdés, Alves, Adriano, Abidal, Xavi, Iniesta, Messi, Busquets, Pedro, Mascherano, Villa

Cserék: Pinto, Bojan, Milito, Maxwell, Afellay, Keita, Thiago

Arsenal: Szczesny, Sagna, Clichy, Koscielny, Djourou, Diaby, Wilshere, Nasri, Fabregas, Rosicky, van Persie

Cserék: Almunia, Denilson, Squillaci, Arshavin, Eboue, Chamakh, Bendtner

1. perc

És végre elindult a mérkőzés! A játékot a Barca kezdte el, az Ágyúsok a vendégszerepléskor szokásos sárga mezükben játszanak.

3. perc

Nasri szerezhetett volna labdát, de előtte lökte a Barca védőjét.

4. perc

Pedro kapott nagyon jó labdár, Koscielny viszontt jól lépett közbe. Szöglet jöhet, a szögletből, pedig bedobás lett.

6. perc

Az első vendég helyzet: Rosicky tette keresztbe a labdát jobbról, de nem volt érkező ember.

10. perc

Nasri kapott lesen egy labdát. Előzőleg Xavi kapott hasonló helyzetben átadást, azt is lefújta a játékvezető.

13. perc

Messi kapott egy használható passzt, Koscielny azonban a tizenhatoson belül szerelni tudta. Igaz, utána elvesztette, a visszapasszt azonban Wilshere fülelte le.

14. perc

Újabb hazai szöglet végén Villa kapta meg a játékszert, végül azonban kivágták előle.

16. perc

Megvan az első sárga: Koscielny kapta, Pedrot nem hagyta érvényesülni. A szabadrúgást Daniel Alves lőtte rá, Szczesny fogta meg, de úgy tűnik, megsérült. Ápolás jön.

Kényszerű csere, Szczesny nem tudja tovább folytatni. Almunia áll be helyette.

20. perc

Iniesta adott volna nagyon jó átadást Pedronak, de nem tudta átvenni, így jöhet a kirúgás és Almunia első labdaérintése.

Komoly támadást még nem vezetett a Barcelona, az Arsenal viszont még komolytalant sem. A játék leginkább a középpályán és az Ágyúsok térfelén folyik.

24. perc

Adriano adott volna keresztlabdát, de sem Villanak, sem Pedronak nem lett jó, higgadtan hoztuk ki a labdát. Daniel Alves Nasrit vitte földre, lap nemjött.

A labdabirtoklás 68-32% a hazaiaknak. Nagyon fegyelmezetten védekezik a csapat.

27. perc

Messi fetreng, van Persie pakolt neki oda.

28. perc

Megvolt az első komoylabb helyzete a Barcának: Messi cselezgetett, majd végül Pedro csavart volna a balfelső felé, de mellé szállt. Közben újabb sárgalap: Sagna kapta, eldobta a labdát, mikor szabadrúgást végezhetett volna el a katalán csapat.

31. perc

Messi hozta a frászt a védőkre, két ember mellett vitte el a labdát, végül kivágták a védők, de közben meg les is volt.

33. perc

Nagyon úgy néz ki, hogy megúsztunk egy tizenegyest. Köszönjük meg ezt a játékvezetőnek: Kö-szön-jük!

35. perc

Djourou tisztázott Messi elől, újra a tizenhatoson belül.

36. perc

Beszorult az Arsenal, vérszemet kapott a Barca. Adriano lőtt hatalmas kapufát éles szögből. A csapat az elmúlt 5 percben képtelen volt átlépni a félpályát.

38. perc

Daniel Alves végezhetett el egy szabadrúgást, de a sorfalba lőtte, így bedobás lett a vége.

41. perc

Messi adott remek labdát Abidalnak, de a védelem ismét megoldotta.

44. perc

Arsenal szöglet, Xavi kifejelte. Első támadását szövögetik az Ágyúsok, amikor Wilshere kap egy hatalmasat. Ápolás jön ismét.

45. perc

Wilshere közben visszajöhet a pályára, 5. perc lesz a hosszabbítás. van Persie értelmetlenül pakolt oda Daniel Alsvesnek, sárgát kapott érte. Ez inkább volt bosszú, mint bölcs döntés.

45+2. perc

Messi vezette Clichy-re a labdát, majd közelről lőtt, de Almunia fogta.

45+3. perc

Gól! Egy szép Clichy szerelés után szerezte vissza a labdát a Barca, Iniesta emelte oda Messinek a labdát, ő átpörgette a kapuson, majd az üres kapuba lőtt. 1-0.

45+5. perc

Vége az első félidőnek, jöhet a szünet.

Hihetetlen teljesítményt nyújtott az Arsenal az első félidőben, óriásit védekezett, a Barca szinte tehetetlen volt. Aztán jött egy Fabregas által eladott labda, egy Iniesta passz, egy Messi perdítés és máris vezetnek a hazaiak. Az Ágyúsoknak megújult szellemben kell kijönniük a pályára, mert az összesített 2-2 már kiesést jelent a számunkra. Lássuk, mit hoz a második játékrész.

46. perc

Indulhat a második félidő, az Arsenal kezdhet közepet. A találkozón remélhetőleg nem most van náluk utoljára a labda.

48. perc

Kicsit elaludt a védelem, de végül siekrült felszabadítania az Arsenalnak.

49. perc

Szépen építkezik a vendég együttes, de figyelni kell, ne nyíljon ki nagyon hátul. Gyors passzokkal jutott el a Barca az ellenfél kapujáig, szöglet lett belőle. A sarokrúgás végül veszélytelen lett, de kihozni nem sikerült a labdát. Djourouról ment ki, újabb szöglet, ám ez sem volt sokkal komolyabb, mint az előző.

53. perc

Góóóóóól! Nasri vitte el a balon a labdát, végül szöglet lett, ami Busquets fejéről pattant be. 1-1, jelenleg az Arsenal a továbbjutó!

55. perc

A középkezdésből Villa majdnem gólt szerzett, a védelem és Almunia azonban tisztázott. Djourou azonban letérdelte a kapus fejét, így ápolás következik.

56. perc

Kiállítás! Van Persiet küldik le a pályáról, sípszó után rúgta el a labdát, miután lesen volt és a játékvezető lefújta az akciót. Kemény menet lesz a második félidő.

57. perc

Hatalmasat védett Almunia, Villa és Iniesta próbálták átjátszani a védelmet. Kellett a mentés, mint egy falat kenyér.

60. perc

Szépen hoztuk ki a labdát, de Diaby az utolsó védővel már nem bírt el. Rögtön ellenakció, Daniel Alves lőtt fölé.

63. perc

Folyamatosan keresi a rést a Barcelona, de egyelőre még nem találta meg. Egyelőre.

65. perc

Ismét Nasri ment el a balon, de ezúttal hamarabb megállították, mint az előbb.

67. perc

Almunia valami elképesztő nagyot védett, amikor Villa lövését testtel hárította.

69. perc

Gól! Xavi került helyzetbe, miután kigurigázták a védelmet. 2-1, most hosszabbításra állunk.

71. perc

Gól! Tizenegyeshez jut a Barcelona, Koscielny érte el Pedro lábát. Messi lő, 3-1.

73. perc

Csere jöhet, Rosicky helyett Arshavin a pályán.

77. perc

Arshavin passza után Fabregas volt lesen. Őt cseréi le Wenger, Bendtner jöhet helyette.

79. perc

Almunia ismét nagyot mentett, Messi lövését védte.

80. perc

Daniel Alves indult volna meg, de lesen volt, jöhet a szabadrúgás.

82. perc

Ismét les, ezúttal Messi volt előrébb, mint a védők. Villa elhagyja a pályát, Afellay lép helyette gyepre.

85. perc

Almunia ma már nagyon sokadik bravúrját mutatta be. A Barca elgurigázgatott, majd Afellay elé került a labda, de a kapus végül tisztázott.

87. perc

Óriási helyzet maradt ki, Bendtner már lendítette a lábát, Mascherano azonban önfeláldozóan odacsúszott, meg is sérült. Le is megy, Keita jön be helyette.

90. perc

Újabb csere jöhet, Maxwell jön be, Adriano battyog lefelé. 4 perc hosszabbítás jön.

90+3. perc

Még egy szabadrúgás jöhet a félpályánál, Bendtner azonban nem tudta lekezelni.

90+4. perc

A Barca már csak passzolgatott, a játékvezető, pedig lefújta a találkozót. 4-3-as összesítéssel idén is a Barcelona a továbbjutó.

A találkozó véget ért, az értékelés és az összefoglaló azonban hamarosan itt, a blogon! További szép estét mindenkinek!