Egy évvel ezelőtt épp, hogy sikerült döntetlenre hoznunk a Barcelona elleni BL meccset. Akkor 2-2-vel várhatta a csapat a visszavágót, ahol aztán súlyos, 4-0-ás vereséget szenvedtünk. A mostani meccsen is 2 gólt lőtt a csapat, ám ezúttal előnnyel mehetünk a katalánokhoz vendégségbe.

A szerdai találkozót meggyőző lendülettel kezdték a csapatok, és ha nem is hatalmas, de gólhelyzetek alakultak ki mindkét oldalon. Az iram a tétnek megfelelő volt: aki itt előnyt tud szerezni, az már nyugodtan játszhatja a saját játékát. Ennek tudatában vissza is vettek a játékosok, és ez meglátszott a teljesítményen is. A vendégek egyre több helyzetet alakíthattak ki, az Arsenal, pedig egyre nehezebben tudta érvényesíteni a pályán akaratát. Messi kimaradt gólhelyzete már intő jel volt: valamin változtatni kell. A változás nem, a vendég vezetés azonban megjött. A 26. percben Villa gurított a kapuba az elfekvő Szczesny mellett, a hazaiak nagy bánatára.

A félidő második fele is ezzel az óvatos tapogatózással telt el, a Barcelona, pedig kihasználva a helyzeti előnyét, nem sürgette a további gólszerzést.

A második játékrész aztán meghozta a változást: egyre nőtt a fölény, egyre szebb támadásokat tudtunk vezetni. A vendégek egyre álmosabban játszottak, elhitték, már megnyerték a találkozót. Szerencsére tévedtek.

A 78. percben ugyanis sikerült gólra váltani a helyzeteket, az egyenlítéstől, pedig vérszemet kapott a csapat. A katalánokat ez sem ébresztette fel, így jött a 83. perc, s a csereként beállt Arshavin megszerezte a vezetést. A Barca az utolsó 5 percben ember fölöttit játszott, ám a betömörülő védelmet nem tudták befűzni, egy láb mindig a labda elé került. Az olasz játékvezető a 93. perceben úgy döntött, nincs tovább, így csapatunk 1 gólos előnnyel várhatja a visszavágót.

Kérdés, ez mire lesz elég. A Barcelona ugyanis hazai pályán – várhatóan – még erősebb lesz, és az 1-0 már azt jelentené, ők a továbbjutók. Védekezésre egy ilyen csapat ellen nem lehet berendezkedni, így feltehetőleg egy nyílt sisakkal küzdő hazai csapatot, és egy óvatos, kontrákra építő vendég együttest láthatunk majd.