Köszöntök minden Arsenal drukkert ezen a szép vasárnap délutánon! Remélem az ebéd már mindenkinek megvolt, így nem hiányozhat mára más, mint egy izgalmasnak ígérkező mérkőzés. Hamarosan kezdetét veszi az Ágyúsok 31. bajnoki találkozója, ezúttal a Blackpool ellen.

Arsenal: Lehmann, Eboué. Squillaci, Koscielny, Clichy, Nasri, Wilshere, Fabregas, Diaby, Arshavin, van Persie

Cserék: Almunia, Gibbs, Rosicky, Walcott, Ramsey, Chamakh, Bendtner

Blackpool: Kingson, Baptiste, Evratt, Cathcart, Carniney, Adam, Southerm, Puncheon, Varney, Campbell, Taylor-Fletcher

Cserék: Rachubka, Eardley, Phillips, Reid, Ormerod, Kornilenko, Beattie

1. perc

Elhangzott a kezdő sípszó, elindult a találkozó. A hazaiak narancssárga-fehér szerelésben játszanak, míg az Ágyúsok a vendégszerepléskor szokásos aranysárga-bordó mezt viselik.

3. perc

Blackpool szöglet, Fabregas vágta ki, de újabb sarokrúgás jöhet.

5. perc

Van Persie előtt adódott egy helyzet, de a védők tisztázni tudtak. Most mi rúgunk szögletet, de a hazai védők kifejelték.

9. perc

Nasri és Van Persie nagyon elemében van ma, most is ők alakítottak ki helyzetet, ami azonban kimaradt.

15. perc

A Blackpool tizenegyest szeretett volna kiharcolni, a játékvezető viszont úgy döntött, nem történt szabáytalanság. A szögletből, pedig nem tudtak eredményesek lenni.

17. perc

Diaby került a földre a félpályánál, a gyorsan elvégzett szabadrúgás után, pedig Nasri viette egyedül a labdát a kapusra, a partjelző viszont lest jelzett.

18. perc

Góól! Egy remek kontratámadás után Diaby volt eredményes, aki egy balról érkező lapos beadást segített a hálóba! 0-1.

21. perc

Újabb Arsenal gól! Eboué és Wilshere játszottak össze, a kényszerítő után, pedig Eboué volt eredményes. 0-2!

24. perc

Ismét egy lehetőség az Ágyúsok előtt, a védelem azonban kivágta az alapvonalról érkező beadást.

Az eredmény jelenlegi állásán kívül is felmerül a kérdés, hogy hy ilyen ötletesen és felszabadultan tud játszani a csapat, akkor ezt eddig miért nem tette meg? Ha bárkinek van valamilyen elképzelése, nyugodtan írja meg kommentben.

30. perc

Wilshere bambult el, így a Blackpool csatára majdnem megszerezte a labdát.

33. perc

Van Persie kapott remek labdát Fabregastól. A levétel után azonban egyből lőni keleltt, mert a védő és a kapus is közel volt, így igazi erőt nem tudott beletenni. Maradt a 0-2.

35. perc

Diaby ugratat volna ki a holland csatárt, az utolsó védő azonban becsúszva szerelt. A szöglet vége egy Blackpool ellentámadás volt, ami azonban Lehmann kezében állt meg.

37. perc

Nasri hatalmas helyzete maradt ki. Kapásból pörgette el a labdát a kapus mellet, a játéjszer azonban a kapufa érintésével került az alapvonal mögé.

40. perc

Lehmann és Kingson is kimozdult a kapujából, méterekre hagyva el a tizenhatost. A német ezúttal jól tette, hogy elhagyta a hálót, mert a csatár elől elrúgva a labdát indított. Van Persie most nem volt lesen, a kimozduló Kingson mellett passzolt Diabynak, aki elől azonban már a védő tisztázott.

45. perc

Diaby kapott sárgát egy rossz belépő után. 2 perc lesz a ráadás.

45+1. perc

Hatalmas mentést mutatott be Fabregas. Diaby szabálytalansága után elvégzett szabadrúgásból a Blackpool már majdnem szépített, a spanyol azonban a gólvonalról vágta ki a labdát.

45+3. perc

A ráadás ráadásában fújta le az első félidőt a játékvezető.

Remekül kezdte a Blackpool a találkozót, az Arsenal azonban abszolút kreatív és pörgős játékkal bedarálta a hazaiak védelmét, s két igen szép gólt sikerült szerezniük. Egyelőre hátul is minden rendben.

46. perc

Kezdetét vette a második félidő is. Reméljük ez is legalább ilyen gólgazdag lesz a vendégek részéről :]

52. perc

Gól! Gyönyörű kontrát vezettek a hazaiak, Wilshere a középpályán igyekezett megállítani a támadást, ám rosszul csúszott be, így csak lábat talált. A játékvezető előnyszabályt ítélt, az akció végén, pedig Taylor-Fletcher talált be. 1-2, Wilshere sárgát kapott.

Nagyon felpörgette a ritmust a Blackpool, a második félidő elmúlt 10 percében nem látszott a tabellán lévő különbség.

56. perc

Elképesztő helyzet maradt ki, egy szélről befejelt labda ment el keresztbe a kapu előtt. A hazai együttes egyenlíthetett volna.

58. perc

Van Persie előtt tátongott egy hatalmas terület, a holland azonban nem tudta kihasználni a fölényét, a támadás vége egy felszabadítás lett.

60. perc

Cserél a Blackpool, Varney helyett Reid a pályán.

61. perc

Wenger is cserél, Arshavin helyett Walcott állt be.

63. perc

Van Persie ma még nem lőtt gólt, viszont annál szebben tud fetrengeni.

64. perc

Southern csalta elő a sárgát a játékvezető zsebéből, miután késve csúszott oda Wilsherenek.

67. perc

Walcott leshelyzete után vezetett kontrát a Blackpool, a védőknek végül sikerült tisztázniuk.

69. perc

Egy újabb elkésett belépő miatt Crainey is megkapta a maga sárgáját.

72. perc

Nasri bedobása után van Persie cipelte a labdát az alapvonalon, nagyjából a kapufáig, a visszapassz azonban egy védőnél kötött ki.

75. perc

T-Fletcher vezethette ismét a védőkre a labdát, ezúttal azonban magasan fölé lőtt.

76. perc

Jólvan, jólvan, mégis csak tud gólt lőni ez a van Persie gyerek! Diaby lőtte előre a labdát, amivel Walcott indult meg a jobbon teljesen üresen, a középre passzból, pedig a holland szerzett újabb gólt az Arsenalnak - a jobb alsóba gurított. 1-3.

80. perc

Campbell ugorhatott volna ki a védők mögül, Lehmann azonban jól mozdult ki. A partjelző közben lest jelzett.

86. perc

A Blackpool rendületlenül próbálkozik. Most egy szöglettel felérő bedobást mutattak be, melynek a vége egy kapu felé tartó fejes volt, amit Lehmann fogott. Közben újabb csere, Nasri helyett Gibbs lép pályára.A hazaiak is cseréltek, Kornilenko jött be, Puncheon ment le.

89. perc

Utolsó csere az Ágyúsoknál: Fabregas helyett Ramsey a pályán.

90. perc

Szabadrúgás az Arsenal javára, Wislheret buktatták. Walcott jó húszról csavart a bal felső felé, a labda azonban elkerülte a pipát. 3 perc ráadás jön.