Drukkolástól nem mentes vasárnap délutánt kívánok mindenkinek! Hamarosan kezdetét veszi a Bolton Wanderers - Arsenal bajnoki mérkőzés, ám addig is az összecsapás tétjét ajánlom mindenki figyelmébe!

Bolton: Jaaskelainen, Steinsson, Cahill, Knight, Robinson, Lee, Muamba, Taylor, Davies, Sturridge, Elmander

Cserék: Bogdán, Wheater, Petrov, Davies, Cohen, Klasnic, Moreno

Arsenal: Szczesny, Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy, Song, Fabregas, Wilshere, Walcott, Nasri, Van Persie

Cserék: Lehmann, Ramsey, Squillaci, Arshavin, Eboue, Gibbs, Chamakh

1. perc

Elindult a mérkőzés. Az Arsenal a szokásos piros-fehér, a Bolton, pedig a fehér-fekete szerelésben léptek pályára.

4. perc

Nagy helyzet maradt ki az Ágyúsoknál. Walcott lövését a kapus védte, a kipattanót sem Fabregas, sem Nasri nem tudta ellőni, a védők beleléptek.

5. perc

Wilshere adott remek passzt Walcottnak, a védő azonban becsúszva szerelt. A sarokrúgást kifejelték a hazaiak.

Az előbbi becsúszát visszanézve akár tizenegyest is lehetett volna adni.

7. perc

Újabb nagy helyzet, van Persei lőtt kapu fölé.

8. perc

Megvan az első sárga, Muamba kapta.

A Bolton nagyon nyomott az elmúlt percekben, de az Ágyúsoknak sikerült kivédekezniük a támadásokat.

16. perc

Gyönyörű kontrát vezetett az Arsenal, az utolsó pillanatban azonban Jaaskelainen nagyot mentett.

20. perc

Újabb sárga, ezúttal is egy boltoni játékos, Taylor kapta.

24. perc

Lee vihette üresen kapura a labdát, a középre passz azonban nem sikerült.

25. perc

Újabb hazai helyzet, ezúttal Taylor lőtt, ám Szczesny magabiztosan védett.

26. perc

A Bolton nagyon jól játszik. Ismét Taylor, ezúttal jobbról adta be, Szczesny-ről azonban kipattant, nem tudta fogni. Szerencsére védőnél kötött ki a labda.

30. perc

Egy beívelt labda, de van Persie fel sem ugrott rá, a védők jól zártak.

Hihetetlenül jól játszik a Bolton. Nem csinálnak többet mint amennyire képesek, de azt viszont nagyon jól. A védelem hermetikusan zárja le a területeket, a megszerzett labdákat, pedig nagyon gyorsan játszák előre.

37. perc

Nasinak volt óriási esélye, hogy bevegye a Bolton kapuját, de lövése mellé ment. Hatalmas helyzet maradt ki a másik oldalon is, Lee lövését Szczesny védett, a védők szögletre fejelték a labdát.

38. perc

Gól! A sarokrúgás utáni első fejest még a védők mentették a gólvonalról, az ismétlést azonban már értékesítette Sturridge. 1-0.

Elkeseredetten harcol a labdáért az Arsenal, de továbbra is kiválóan védekezik a hazai együttes.

43. perc

Fabregas lőtt hatalmas kapufát, a kipattanót Wilshere tette középre, ott azonban csak egy Bolton játékos volt.

45. perc

Fabregast rúgták föl a tizenhatos vonalánál, a játékos földön marad. 2 perc hosszabbítás jöhet.

45+2. perc

Van Persie tekerte rá, de bőven fölé és mellé szállt. Ennyi volt az első féidő, most jöhet a szünet.

A félidő végén az Ágyúsok nagy fölényben játszottak, de egyelőre nem tudták ezt gólra váltani. Reméljük, a kihagyott helyzetek nem bosszulják meg magukat.

46. perc

Elindult a második félidő, a Bolton kezdett közepet.

47. perc

Tizenegyes! Djourou-t látta szabálytalannak a játékvezető! Davies lőhette a büntetőt, ám nagyon rosszul tette, Szczesny, pedig jó irányba mozdult! Maradt az 1-0!

48. perc

Góóól! Van Persue és Nasri játszottak össze, a bepasszolt labdát Nasri tette le, van Persie 16-ról talált be! 1-1!

51. perc

Walcott adta be balról a labdát, a védő azonban mellel tette az alapvonal mögé. A sarokrúgást a védők kifejelték.

53. perc

Song kapott sárgát, Lee-t buktatta. Ha nem tette volna, üresen vihette volna a koreiai a labdát.

58. perc

Djourou fejelt ki egy balról érkezett beadást. Nasri sántikál, lehet, hogy megsérült.

61. perc

Djourou rúgtra föl Elmandert, de nem látott szabálytalanságot a játékvezető.

64. perc

Wilshere kapott sárgát, Lee-t kapta le a lábáról.

65. perc

Wenger cserél, Song megy le, Chamakh lép pályára helyette.

67. perc

Van Persie lőtt jobbról laposan, Walcott lemaradt, így mellé ment a próbálkozás.

69. perc

Nagyon szépen játszanak a londoniak, de túlkombinálják a helyzeteket, így rendre tisztázni tudnak a védők.

70. perc

Nasri ugrott ki a védők mellől, hatalmas labdát kapott, Jaaskalainen azonban kétszer is védeni tudott.

71. perc

Wilshere ismét szabálytalankodott, szerencséjére a játékvezető nem adott neki újabb sárgát. Csere: M. Davies lépett pályára Muamba helyére.

73. perc

Újabb csere: Walcott ment le, Arshavin jött be.

76. perc

Arshavintól kapott remek labdát Nasri, nem tudta azonban középre tenni.

77. perc

Ismét Arshavin, beadni azonban nem tudott, szöglet jön. A sarokrúgást van Persie küldte a lelátóra.

80. perc

Chamakh kapott sárgát, Daviest rúgta fel.

83. perc

Nagyon nyom az Arsenal, de ezt egyelőre nem tudták gólra váltani. Tömörül a Bolton védelme.

84. perc

Clichy jobbról érkező beadása mindenki fölött elszállt. Utolsó csere az Arsenalnál: Wilshere helyett Ramsey a pályán. A Bolton is cserélt: Sturridge helyett Cohen jött be.

88. perc

Davies kapott sárgát, miután értelmetlenül keményen lépett oda Koscielny-nek.

89. perc

Elmander lövését óriási bravúrral védte Szczesny, szöglet jön!

90. perc

Gól! Cohen fejelte be a sarokrúgást, vezet a Bolton. 2-1.

90+1. perc

5 perc hosszabbítás jön. Elmander helyett Klasnic a pályán.