Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Aaron Ramsey visszatér!

Aaron Ramsey kicsivel több mint egy éve sérült meg, a Stoke City elleni bajnoki találkozón. A mérkőzést 2010. február 27-én rendezték meg, s a walesi középpályásba a 66. percben Shawcross szállt bele olyan szerencsétlenül, hogy az Arsenal játékosnak két helyen törött el a sípcsontja. A többiek azonnal tudták, hogy nagy baj van, a Stoke játékosát kiállították, lefelé menet elsírta magát.

Ramsey gyógyulását követően a Cardiff csapatát erősítve hangolódott rá újra a mérkőzések hangulatára és ritmusára. A nagy visszatérés mellet egy másik felépült játékos, Koscielny is újra a kezdő tizenegyet erősíti majd, aki eddig térdsérüléssel bajlódott. Wenger az arsenal.com-nak nyilatkozva ugyanakkor elmondta, Fabregas, Song és van Persie sem játszhat a Sunderland elleni szombati bajnokin. A spanyol középpályás szintén a térde miatt kényszerült pihenőre, az állapota ugyanakkor napról napra javul. A francia mester annak drukkol, hogy minden embere játék kész legyen a jövő szerdai Barcelona elleni összecsapásra.

A hétvégi bajnokit Walcott a bokája, Fabianski, pedig a válla miatt kénytelen kihagyni.

A mérkőzést természetesen a blog is közvetíti, március 5-én szombaton, 16 órai kezdettel!

0 Tovább

Bendtner-villanások győzték le a Leytont

Azt állítani azért túlzás lenne, hogy a Leyton Orient elleni mérkőzés edzőmeccs volt, minden estere az tény, hogy simán született meg a papírforma eredmény. A harmadosztályú együttes nagyon szimpatikusan játszott, a 90 perc alatt kiosztott sárgalapok száma, pedig nem tükrözi azt, hogy egyébként mennyire sportszerű volt a találkozó. A végeredmény 5-0, de mit is jelent ez az Ágyúsoknak?

Először is azt, hogy március 12-én jöhet az FA kupa 6. fordulója, ahol az ellenfél az örök rivális Manchester United lesz. A mérkőzés egész biztosan nem lesz sétagalopp, már akkor sem, ha csak azt vesszük, hogy az Old Traffordon rendezik meg. A találkozó ugyanakkor jóval több lehet, mint egy „sima” kupamérkőzés. A bajnokság alakulása miatt – főleg, ha a szombati, Sunderland elleni meccset hozza az Arsenal, - presztizskérdés is lesz, hogy ott ki hagyja el győztesen a pályát. Ha ugyanis a március 5-i bajnokin sikerül győznie a londoni csapatnak, akkor az éllovas Manchester előnye mindösszesen egy pontra fog olvadni ellenünk. Így a március 12-i találkozó egy „erődemonstráció” is lehet, megmutatva a másiknak, mire számíthat a hátralévő mérkőzéseken.

Persze ahhoz még „túl kell lenni” a március 8-i Barcelona elleni találkozón is, ami szintén nem lesz egy egyszerű menet, főleg, hogy idegenben játszik majd az Arsenal. Az FA kupa 6. fordulója, pedig 4 nappal lesz később, ami alatt nem biztos, hogy a játékosok kellőképpen tudják kipihenni magukat – az esetleges sérülésekről már nem is beszélve.

Adva van még ugyanakkor az is, hogy a focinak van az a különlegessége, hogy amelyik csapat egy mérkőzést nagy fölénnyel tud megnyerni, az a következőn szenved, vagy kikap, sőt lehet, hogy be sem talál az ellenfél kapujába. Kérdés, hogy ez most is így lesz-e, tekintve, hogy a Leyton-t 5-0-ra sikerült legyűrni? És ha így lesz, akkor az melyik összecsapáson következhet be? A Sunderland ellen, a Barcelona otthonában, netán a manchesteri vendégszerepléskor? Egyáltalán nem mindegy, hisz mindegyik találkozó kulcsfontosságúnak nevezhető. A bajnokságban ugyan még lehet majd javítani, de az idő szűke miatt már erre is egyre kevesebb lehetőség van.

Kíváncsian várjuk tehát az elkövetkező egy-két hét találkozóit. Egy biztos: nagy izgalmaknak nézünk elébe, és hogy unatkozni nem fogunk, arra akár mérget is vehetünk. Na jó, azt azért mégse.

0 Tovább

Három pont. De milyen áron?

Nos, hol is kezdjem. A tegnap esti, Arsenal – Stoke City mérkőzés valószínűleg nem írja be magát a futballtörténelem nagy könyvébe, már ami az emlékezetességet illeti. Angol bajnokik esetében igen ritkán beszélhetünk unalmas, lapos, vagy eseménytelen meccsről, s ezeket a jelzőket most is nyugodt szívvel elhagyhatjuk. Az viszont tény, hogy nem játszották magukat túl a csapatok, és az is, hogy a mutatott teljesítménynél azért jóval többre képesek.

Ha valaki csak a végeredményt nézi, akkor nyugodtan gondolhatja: papírforma eredmény született. A helyzet azonban koránt sem ilyen egyértelmű, a játék képe alapján ugyanis sokkal inkább megérdemelt lett volna egy döntetlen, mint a hazai három pont. Pedig az első félidő pörgősen kezdődött, az Ágyúsok rendre alakították ki a helyzeteiket, Walcott még a keresztlécet is telibe trafálta, gólt azonban ez még nem hozott. Egy támadás végén aztán szögletre sikerült menteniük a vendégeknek, ahol aztán be is vált a régi mondás: a szöglet fél gól. Jött ugyanis Squillaci a fejével, és a 8. percben már vezetett is az Arsenal. Mint később kiderült, abban a pillanatban nem csak az előnyt szereztük meg, de a meccset is megnyertük.

Persze azért túlzás lenne azt állítani, hogy ezen kívül nem történt semmi lényeges, ezek azonban az elvárt színvonalhoz képest koránt sem emelkednek ki. Sokkal inkább a „durvaság” és a szabálytalankodások. A durvaság szó, pedig azért kapott idézőjelet, mert ugyan a Stoke ezzel igencsak tördelte a játékot, végül azonban komoly fizikai veszélyt nem jelentettek a becsúszások/szerelések. Másrészről viszont a játékvezető néha olyan belépésekért adott „csak” szabadrágást, amiért máshol már sárgát szokás.

A lényeg azonban akkor is ugyanaz: nyertünk, ezzel továbbra is üldözzük az éllovas Manchestert, akik mögött már csak egy pont a hátrány. Más kérdés, hogy rájuk még vár az idei 27. bajnoki találkozójuk.

0 Tovább

Arsenal - Stoke City 1 : 0 (1 : 0)

Isten hozott minden kedves Arsenal drukkert! Még néhány perc, és kezdetét veszi az idei szezon 27. bajnoki mérkőzése számunka a Stoke City ellenében. Jó szurkolást mindenkinek!

A kezdőcsapatok tagjai:

Arsenal: Szczesny, Squillaci, Clichy, Sagna, Djourou, Song, Wilshere, Fabregas, Walcott, Nasri, Bendter

Cserék: Arshavin, Almunia, Rosicky, Denilson, Eboue, Gibbs, Chamakh

Stoke City: Begovic, Huth, Shawcross, Pugh, Whelan, Wilson, Pennant, Whitehead, Walters, CArew, Delap

Cserék: Higginbotham, Collins, Jones, Fuller, Diao, Wilkinson, Sorensen

1. perc

Elindult a bajnokság 27. mérkőzése is. Mi kezdhettünk közepet, Walcott-hoz került a labda, de eladta.

2. perc

Walcott óriási kapufát lőtt, Fabregas passzolta le neki. Pörög a meccs, nem is kicsit.

7. perc

Bendtner került jó helyzetbe, de a védők végül szögletre mentettek.

8. perc

Góóóóól! Máris vezetünk! A szöglet beívelését Squillaci fejelte be! 1-0!

11. perc

Megsérült Fabregas. Remélhetőleg nem komoly, de ápolni kell.

14. perc

Fabregast le kell cserélni, Arshavin áll be helyette.

20. perc

A gól óta megnyugodott mindkét csapat. Mi vezetünk, a vendégek, pedig egyelőre nem rohannak az eredmény után. Érdekes meccsnek nézünk még elébe.

Komolyabb helyzetek nélkül telnek a percek. Inkább csak passzolgatás folyik a pályán, a tizenhatos és a félpálya között elakadnak a támadások, nagyjából mindkét oldalon. Kicsit olyan, mintha egy teniszmeccs lenne.

26. perc

Végre egy komolyabb helyzet. Arshavin egy sarkazás után, a tizenhatos sarkáról tüzlet, a kapus azonban elvetődve fogta a lövést.

28. perc

Egy hosszan előrevágott labda után jöhetünk kirúgással.

Kicsit olyan, mintha a Stoke húzni akarná az időt, csak azt nem tudni, miért. Hátul passzolgatnak, a két védő és a kapus.

30. perc

Szépen passzolgatva jutott el a hazai csapat az ellenfél tizenhatosáig, majd Walcott átívelése gyakorlatilag bedobást ért.

32. perc

Arshavin küzdött a játékszerért a Stoke térfelén a szögletzászlónál, de végül kirúgással folytatódhat a játék.

33. perc

Wilshere egy bedobást követően tört be a tizenhatoson belülre, de egy hajszállal kellett volna csak több, hogy elérje a labdát.

36. perc

Nagy védést mutatott be az Ágyúsok kapusa,

40. perc

Shawcross szabálytalankodott Arshavinnal szemben, Nasri percei jöhettek volna, ő azonban elhibázta.

43. perc

Megvan a meccs első sárgája: Walters kapta, miután lerántotta Walcott-ot.

45. perc

Egy perc hosszabbítás jöhet.

45+1. perc

A játékvezető nem látta értelmét a további hosszabbításnak, így a félidőben 1-0-ás eredménnyel vonulhatnak öltözőbe a csapatok.

A kezdeti pörég alábbhagyott, így egy rendkívül kényelmes, mondhatnin álmos első félidőn vannak túl a csapatok. Remélhetőleg a mester szól egy-két keresetlen szót a játékosokhoz, úgy látszik, már elfelejtették a Newcastle elleni találkozót.

46. perc

Elindult a második félidő, ezúttal a vendégeké volt a középkezdés.

48. perc

Djourout kell ápolni, miután Carew pakolt neki oda egyet. Ráadásul a hátát is megütötte, arra viszont kölün vigyáznia kell.

53. perc

Nem kíméli az Ágyúsokat a Stoke, ahol csak lehet, odacsúsznak. Egyre veszélyesebbek ezek a megmozdulások, a játékvezető azonban még nem avatkozott komolyan közbe.

55. perc

Megvan a második sárgalap is, ezt azonban Clichy kapta. Furcsa, ez volt az első komolyabb megmozdulás hazai oldalról - már ami a szabálytalankodást illeti.

58. perc

Egyre veszélyesebb Stoke támadások jönnek. Most épp egy bedobásból veszélyeztettek a vendégek, a fejes épp csak egy picivel szállt fölé.

A szünet egyértelműen jót tett a játéknak. A két csapat nyílt sisakkal játszik egymás ellen, a mérkőzés, pedig lüktet. Mindkét csapatban benne van a gól.

62. perc

Most például Wilshere küldött meg egy jó 22 méteres lövést, miután Arshavin a balszélen elhúzva lekészítette neki a labdát. A kapus azoban jókor volt jó helyen.

68. perc

Újabb ápolás, ezúttal Walcott maradt lent, leragadt a bal lába, Whitehead, pedig rácsúszott. Nehezen tud lábra állni, nem csodálom, hogy Wenger ideges.

70. perc

Walcott nem tudja folytatni, ez már biztos, hordágyon vitték le. Stretcher állt be helyette.

74. perc

Sagna keveredett a jobboldalra, laposan adta volna be Bendtnernek, de a védők tisztáztak. A szögletet a dán fejelte mellé, jöhet a kirúgás.

76. perc

Az elmúlt két percben a Stoke térfelén zajlott a játék, sokat volt a labda a tizenhatos közelében, de gólt még mindig nem hozott. Csak nehogy megbosszulja magát...

79. perc

Wenger kihasználja a harmadik cserelehetőségét is, Bendtner helyett hozta be Chamakh-ot.

81. perc

Veszélyes támadásokat vezet a Stoke, szerencsére az utolsó pillanatban mindig közbelép egy láb.

84. perc

Újanbb sárga, ezúttal a vendég oldalon. Wilson szállt bele indokolatlanul Chamakh-ba. A szabadrúgásból szöglet lett, a szögletből felszabadítás.

87. perc

Arshavin keverte meg a jobboldalt, majd kapta vissza  labdát, jó másfél méteres lesen

88. perc

Wilson helyett Wilkinson jött be, cseréltek tehát a vendégek is.

89. perc

A frissen beállt Wilkinson adott remek keresztlabdát, szöglet lett belőle. Elszántan rohamoz a Stoke.

90. perc

Szabadrúgást kapott a Stoke City, jó 22 méterről csavarta rá Pennant, épp csak a felső sarok mellé.

90+2. perc

Elképesztő izgalmak a végére. A vendégek minden bevetnek, alig hagyják kijönni a mieinket, aztán egy felszabadítás végén szöglet jöhetett.

90+5. perc

Arshavin vitte el a balon a labdát, Chamakh-nak passzolt, az ő beadása azonban elszállt keresztbe.

90+6. perc

Egy hatalmas bedobás után a labda egészen a hazai tizenhatosig szállt, ott azonban a kapus fogta biztos kézzel. Ez volt az utolsó mozzanat, a játékvezető lefújta a mérkőzést. Minimális különbségű győzelem, de most már csak a 3 pont a fontos.

A mérkőzés értékelése hamarosan itt, a blogon! További szép estét mindenkinek!

0 Tovább

A Stoke-on (is) múlhat a bajnoki cím

Életbevágóan fontos mérkőzésnek azért nem nevezném, de tény, hogy egy nagyon fontos bajnoki összecsapáshoz érkezett a csapat. Közép-európai idő szerint 20:45-től feszül majd egymásnak az Arsenal és a Stoke City az Emirates-ben. A Premier League jelenlegi 10. helyezettje egy esetleges győzelemmel akár 2 helyet is léphet előre, míg számunkra a tét az, hogy az örök rivális sarkában maradhassunk.

A mai meccsel együtt összesen 12 játékhét maradt még hátra az Ágyúsoknak. Így a maximálisan begyűjthető pontok száma 36, s ebből kellene valahogy elérni, hogy a 4 pontos hátrányt ledolgozzuk, és a tabella élére ugorjunk. Persze ez így nem tűnhet megvalósíthatatlannak, ám ne felejtsük el, hogy közben még más kiírásokban is teljesíteni kell, ráadásul nem is akármilyen ellenfelek ellen. Az FA kupa 6. fordulójában, például pont a Manchester lehet az ellenfél- feltéve, hogy sikerül a továbbjutás.

Nem csak a játékosok fáradtsága a kérdés, hanem az is, milyen sérülésekkel kell szembenéznie Wengernek az elkövetkező 3 hónapra. A ma esti találkozón van Persie és Diaby sem játszhat, Djourou azonban újra a pályán lesz. A mérkőzés a mi oldalunkon nagyban függhet a Walcott-Wilshere-Song-Nasri négyestől. A francia [Nasri] játékában mindig benne van a gól, a kameruni Song remekül szűri az ellenfél támadásait, labdaszerzése, pedig sorsdöntő lehet. Walcott és Wilshere remekül játszák meg a széleket, a kontratámadásokat rendre ők vezetik – nem is veszélytelenül.

A két fél nagyjából egy évvel ezelőtt, 2010. február 27-én játszott egymással utoljára, akkor a Sotke vendégeként győzött 3-1-re a csapat. Reméljük, ma is hasonló eredményt sikerül elérni, azzal, pedig már csak 1 pont – és persze egy mérkőzés – lenne a Manchester előnye. A Stoke City – Arsenal összecsapás közvetítése 20:45-től kezdődik itt, az Arsenal blogon!