Kellemes vasárnap délutánt kívánok minden kedves drukkernek! Hamarosan kezdetét veszi az a mérkőzés, melynek végére már valószínűleg tudni fogjuk, marad-e az Arsenal számára esély a bajnoki címre, vagy idén sem nyer semmit a csapat? Jöjjön hát a Stoke City - Arsenal összecsapás! Jó szurkolást mindenkinek!

Stoke City: Begovic, Wilkinson, Shawcross, Huth, Delap, Whitehead, Whelan, Pennant, Wilson, Jones, Walters

Cserék: Sorensen, Collins, Faye, Shotton, Pugh, Diao, Carew

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Djourou, Gibbs, Song, Wilshere, Ramsey, Walcott, Arshavin, Van Persie

Cserék: Lehmann, Vermaelen, Rosicky, Squillaci, Eboue, Chamakh, Bendtner

1. perc

Elndult a találkozó! A hazaiak a szokásos piros-fehér szerelésben játszanak, míg az Arsenal az ilyenkor idegenben húzott aranysárga-bordó mezt viselik.

4. perc

Whelan próbálkozott egy távoli lövéssel, de a labda magasan a kapu fölött szállt el.

6. perc

van Persie próbálkozott egy lövéssel, de az övé is fölé szállt. A kiugratása azonban nem volt les, csak egyvonal.

8. perc

Gibbs húzódott előre és harcolt ki egy szögletet. A sarokrúgást Arshavin végezte el, amit végól Koscielny lőtt a kapu fölé.

14. perc

A Stoke eddigi legnagyobb helyzetet alakította ki, amit Pennant küldött kapura, a lövés azonban a kapu mellé szállt.

Az Arsenal részéről nincs túl sok kreativitás a mai mérkőzésben, a Stoke ellenben remekül védekezik és jól szerez labdát a saját térfelén. Így nehéz lesz 3 pontot szereznie az Ágyúsoknak...

21. perc

Ismét egy Arsenal beadás, ezúttal jobbról és van Persietől, a védők azonban kivágták a labdát.

27. perc

Arshavin szabálytalankodott a saját alapvonalnál, így nem szöglet, hanem szabadrúgás jön.

28. perc

Gól! A becsavart szabadrúgást Jones a mellkasával juttatta a gólvonal mögé! 1-0.

Feltámadt az Arsenal, odaszögezi a hazaiakat a kapuhoz, de eddig eredménytelenül...

39. perc

A kezdeti felélénkülés után erősen visszaesett a lendület, sőt, a Stoke került helyzetbe. Jones kevergetett a tizenhatos vonalánál, a védők azonban tisztázni tudtak.

40. perc

Gól! Ezúttal Pennant lőtt, nagyjából 18 méterről, egy védő lábán is megpattant, s így a léc alá vágódott a labda. 2-0.

42. perc

Újabb hatalmas Stoke helyzet, ezúttal a jobb szélen csapták be a védőt, majd a lövés a felső kapufán csattant.

45. perc

Van Persie lőtt remekül kapura, ám mindezt leshelyzetben tette, így kifelé jár a szabadrúgás. 1 perc hosszabbítás jön.

45+1. perc

Arshavin végezhetett el még egy szögletet, de a védők kifejelték, a játékvezető, pedig lefújta az első félidőt.

Az a baj, hogy a múlt heti remek fociból mára semmi sem látszik. Nehezen érthető, hova tűnt a lelkesedés és az elszántan győzni akarás. Persze azért van egy remekül védekező ellenfél is, de alapvetően nem játszik jól a csapat. A Stoke sem alakított ki sokkal több helyzetet, de jogosan vezet 2-0-ra.

46. perc

Elindult a második félidő, két csere volt a szünetben: Arshavin helyére Bendtner, Ramsey helyére, pedig Chamack állt be.

47. perc

A Stoke végzett el szögletet, amit Huth fejelt fölé. Fektében aztán odanyomott egyet Songnak, amiből lökdösődés lett, de sárgát senki nem kapott.

50. perc

Cserél a Stoke is, ők viszont kényszerből: Huth sérült meg, Faye állt be helyette.

52. perc

Bendtner lőtt jó 20-ról, alig ment mellé.

53. perc

Újabb Arsenal helyzet: Chamakh lőtt a tizenhatos vonalától, nagyjából 3 méterrel a kapu mellé.

Gyakorlatilag minden támadó ember a pályán van mostmár: Chamakh, Bendtner, van Persie és Walcott. De mindez hiába, ha nincs, aki megszervezze a középpályán a támadásokat.

60. perc

Újabb hazai szöglet, de a védők ezúttal is kifejelték a labdát, a visszatett passz, pedig lesen találta a Stoke játékosát.

61. perc

Megvan a meccs első sárgája: Bendtner kapta.

68. perc

Pennant állított meg egy ígéretesnek tűnő elfutást a jobb oldalon, a sárga azonban elmaradt.

70. perc

Wilshere és Pennant is kapott egy-egy sárgát. Wilshere előbb Pennant-nak csúszott oda, s igaz a labdát találta el, de nyújtott lábbal, talppal érkezett. Shawcross törlesztett, Wilshere felpattant, Pennant pedig nekiment.

73. perc

Cserél a Stoke: Pennant helyén Pugh.

74. perc

Bendtner lövése elakadt a védőkben, van Persie csapott le a labdára, Begovic azonban védett. Szöglet jött, ezt elvégezve újabb sarokrúgás következett, melyet még egy követett, a végén azonban csak kivágták a védők a labdát.

76. perc

Egy szép Stoke támadás végén Whitehead lőtt kapura, Szczesny azonban védett. A szögletnél a kapus a földre került, jár a szabadrúgás kifelé.

79. perc

Sagna hajtott végre egy hatalmas bedobást, Begovic rosszul jött ki a kapujából, van Persie előtt azonban felpattant a labda, nem tudta egyből ellőni, amikor meg tudta, akkor rosszul találta el, így fölé ment.

80. perc

Újabb Arsenal csere: Song helyén Rosicky.

81. perc

Góóól! Van Persie alakított ki magának egy helyzetet, s a tizanhatos vonaláról lőve a kapus alatt a kapuba juttatta a labdát! 2-1!

82. perc

Gól! Azonnal itt a válasz, egy rosszul kipasszolt labdára Walters csapott le, és a védő valamint a kapus mellett lőtt a hálóba. 3-1!

84. perc

Ismét egy hazai csere, de ezúttal nem kényszerű: Jones helyére Diao állt be.

86. perc

Szabadrúgás a tizenhatos vonalától! Egy hazai szabálytalanság után Walcott végezheti el a pontrúgást.

87. perc

Walcott elvégezte, de a sorfalat találta el.

90. perc

4 perc lesz a ráadás.

90+4. perc

Vége, a játékvezető lefújta a találkozót. 3-1 let a vége, most már a Manchester United és a Chelsea talákozón múlik, marad e még esély a bajnoki címre. Bár valószínűleg nem.

Köszönöm mindenkinek a figyelmet, értékelés hamarosan itt, a blogon!