Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Két pontba kerültek a játékvezetői tévedések

Nehéz lenne pontosan meghatározni, min is ment el a Sunderland elleni bajnoki találkozó. A játékvezetői hármas többször sem volt épp a helyzet magaslatán, ugyanakkor az is tény, hogy a csapat jó 60 percen keresztül rendkívül ötlettelenül és álmosan játszott. Persze azt tudjuk, hogy nincs olyan, hogy mi lett volna, ha… Egy biztos: a két pont elvesztése rendkívül bosszantó.

Nem csak arról van szó, hogy nem nyert a csapat. Ez benne van a fociban, meg az is, hogy a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. Az Arsenal azonban most már nem az első mérkőzésén mutatja azt, hogy rendkívül álmos formában van. Hogy ennek mi a pontos oka, azt nehéz lenne meghatározni. Lehet a fáradtság, de ez baj, hiszen a szezon vége azért még odébb van. Lehet a nyomás, de ezen a szinten azért ezt tudni kellene kezelni. Ráadásul nem ez volt az első olyan lehetőség, amikor az éllovas Manchestert be tudta volna fogni a londoni alakulat: a Newcastle elleni mérkőzést gyakorlatilag „elszórakozták” a játékosok, más kérdés, hogy a Szarkák nem mindennapi teljesítményt nyújtottak a második félidőben. De kanyarodjunk csak vissza a mai találkozóhoz.

Az első félidő elején látszott a csapaton, hogy támadó szellemben akarnak játszani, de ez volt elmondható a Sunderlandről is, ugyanakkor mindkét gárda félt a kontráktól. Ez azt eredményezte, hogy egyik fél sem mert igazán lépni és letámadni, így az első 45 perc kevés helyzetet és sok unalmat eredményezett. Bendtner több alakalommal is eredményes lehetett volna, de valahogy mindig odaért egy vendég blokkolás.

A második félidőre aztán valamivel elszántabban és bátrabban jött ki a két együttes, ám az eredmény továbbra sem változott, ahogyan a játék képe sem sokat. Próbálkozások voltak, meg labdaszerzésből induló megiramodások, de fortély és fifika nem. Így volt ez egészen a 61. percig, amikor is Chamakh-ot küldte pályára Wenger. A francia játékos egyből megkeverte a védelmet, a hátrapasszából pedig épp hogy csak nem lett gól. A következő helyzet Nasri számlájára írható, aki egy szabadrúgást küldött meg igen nagy erővel, a kapus azonban még éppen jókor ért a bal felső sarokhoz, és ha bravúrral is, de menteni tudott. Maradt így a 0-0, de a játék érezhetően megpezsdült, s ezt Chamakh is bizonyította, amikor két perccel később fejese a felső kapufán csattant. Az Arsenal továbbra is nyomást gyakorolt a vendégekre, ők azonban ki-kitudtak törni, ezzel veszélyeztetve a döntetlen állást. Szczesny sem szégyenkezhet, jó pár bravúrt kellett neki is bemutatnia.

A hajrában többször is eldőlhetett volna a találkozó. Először Arshavin lépett be a tizenhatos területére, őt azonban Bramble két kézzel lökte föl, ám a játékvezetői hármas egyike sem látott szabálytalanságot. 7 perccel később, a 87-ben ismét ő kapott remek kiugratást, a partjelző azonban lest ítélt. A lassítás azonban megmutatta, szó sem volt lesről, mégcsak egyvonalról sem. Így szabályos góltól fosztották meg a csapatot, akiknek aztán már sokkal többre nem is futotta az erejéből. Az utolsó szöglet és 4 perc hosszabbítás után lefújták a találkozót, így 1 ponttal gazdagodva ismét faragott hátrányából az Arsenal a Manchester ellen. Bár az elképzelés egyáltalán nem ez volt.

0 Tovább

Arsenal - Sunderland 0 : 0 (0 : 0)

Kellemes szombat délutánt kívánok minden kedves focit szerető olvasónak. Még néhány perc, és kezdetét veszi az idei év egyik legizgalmasabbnak ígérkező bajnoki mérkőzése, az Arsenal - Sunderland összecsapás. Hogy mitől is olyan érdekes ez a találkozó, azt itt már korábban megírtam. Jó szukorlást kívánok mindenkinek!

A kezdőcsapatok tagjai:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Denilson, Wilshere, Diaby, Nasri, Arshavin, Bendtner

Cserék: Almunia, Squillaci, Eboue, Gibbs, Rosicky, Ramsey, Chamakh

Sunderland: Mignolet, Ferdinand, Menash, Bramble, Bardsley, Henderson, Muntari, Malbranque, Richardson, Sessegnon, Gyan

Cserék: Gordon, Riveros, Welbeck, Colback, Elnohamady, Knott, Noble

1. perc

Elhangzott a kezdő sípszó, elindult a mérkőzés. Az Arsenal a szokásos piros-fehér szerelésben, míg a vendégek fehér-piros mezben játszanak.

7. perc

Az első komolyabb lehetőség hazai oldalon. Bendtner tört be a tizenhatoson belülre, két védő kísérte az alapvonalig. A labda kiment, a dán elesett, jöhet a kirúgás.

8. perc

A Sunderland is feljegyezheti első komolyabb kísérletét. Egy laposan elvégzett szöglet után a védők csak kipasszolni tudták a labdát, amit így Richardson lőhetett rá. Kb. két méterrel ment mellé.

9. perc

A kirúgásból Bendtner léphetett volna ki két védő között, de fennakadt rajtuk, a labdát, pedig Mignolet vehette magához. Nem volt szabálytalanság.

11. perc

Újabb helyzet hazai oldalon! Nasri lőhetett kb. 15 méterről, a játékszert a kapus elvetődve fogta.

A csapat eddigi játékából ítélve pontosan tudja, mi a tét. Támadó felfogásban játszik az együttes, de nem ész nélkül megy előre. Bendtner ma is nagyon elemében érzi magát, akár csak a múltkori Leyton elleni találkozón.

14. perc

Sagna kavargatott a jobboldalon, de végül szabálytalan volt. Jöhet a szabad kifelé.

15. perc

Épp, hogy nem lett veszélyes egy hátrapassz hazai oldalon. A Sunderland csatára már rástartolt, Koscielny az utolsó pillanatban fejelte haza.

17. perc

Sagna lőtte laposan középre a labdát a tizenhatosnál, de nem volt középpen érkező ember. A kontráblól a Sunderlnad veszélyes támadást vezetett, Szczesny elvetődve csak kiütni tudta a játékszert.

22. perc

Megvan a mérkőzés első sárgalapja. Richardson kapta, amikor becsúszva próbálta meg visszaszerezni a labdát Denilsontól.

25. perc

Remek labdaszerzés után vezetett kontrát az Arsenal. Clichy ment el a balon, középre ívelése Bendtnert találta meg, de fejese előtt lökött, így kifelé jöhet szabadrúgás.

26. perc

Veszélyes támadásokat vezet a Sunderland. Most épp Malbranque volt az, aki betört a tizenhatoson belülre, végül azonban kirúgás jöhetett.

29. perc

Wilshere adott fantasztikus hosszúpasszt a félpályáról, a védő azonban becsúszva akadályozott, így a kapus pont fel tudta szedni Arshavin elől a labdát.

Wilshere ma is nagyszerűen játszik, a támadások szervezésében és a védekezésben is ő az egyik kulcsszereplő. Ha ez így folytatódik, meghatározó lehet a Barcelona elleni meccsen is.

30. perc

Koscielny ért át az ellenfél tizenhatosához, de csak lökéssel tudta megszerezni a labdát a védőtől.

34. perc

Arshavin egy félpályás ívelésnél lépett volna meg, de a Sunderland térfelének közepén eltűntette őt a védő. A játékvezető most sem látott szabálytalanságot.

35. perc

Nasri némi szerencsével, de elcselezte magát egészen a Sunderland alapvonaláig, végül szöglet lett belőle. Elvégezve Bendtner használta ki a kavarodást, és az ötös vonaláról ollózva lőtt, a kapus szerencséjére épp középre. Maradt a 0-0.

40. perc

Bendtnernek volt újabb komoly esélye a gólszerzésre. A balszélen kapott labdát, betört a tizenhatoson belülre, majd éles szögből lőtt keresztbe. Éppen csak fölé ment.

44. perc

A Sunderland mindenképp szeretné megszerezni a vezetést még a félidő előtt. Most lőhetik a 3. szögletüket, Clichy azonban a helyén volt és kilőtte a labdát.

45. perc

2 perc lesz a hosszabbítás.

45+1. perc

Nasri rúghatott szögletet a csapatbak, Bendtner és Arshavin azonban akadályozták a kimozduló kapust, így szabadrúgás jöhet.

45+2. perc

A félidő egy Sunderland bedobással ért véget, jöhet a szünet.

Kissé csalódottan bandukoltak el a szurkolók a szünetre. Úgy tűnik, mindkét csapat játékában benne van a gól, bár egyelőre az Arsenal veszélyeztetett többet. A második félidőben valószínűleg nagobb lesz majd a hazai nyomás, és várhatóan Ramsey is beáll majd.

46. perc

Elindult a második félidő, és rögtön egy hazai helyzet alakult ki: Wilshere passzolt Clichy-nek a bal szélre, aki középre ívelt, a beadást azonban Ferdinand fejelte ki.

50. perc

Malbranque próbálta tisztára játszani csapattársát egy beindító passzal, de a sunderlandi lemaradt róla. Jöhet a kirúgás.

53. perc

Gyan lépett meg a baloldalon, végül azonban hosszan tolta meg a labdát, így kirúgás jöhet. Djourou előtte azonban fennakadt két vendégjátékoson, majd lennmaradt a földön. Ápolás folyik.

Aaron Ramsey a második félidő eleje óta melegít. Hamarosan jöhet a cseréje.

58. perc

A sunderlandi játékosok igen hajmeresztő módon tudtak egymással fejelgetni nagyjából 10 méterre az Arsenal kapujától. Végül csak sikerült megoldani a felszabadítást.

59. perc

Henderson is kapott egy sárgát. Ezen a téren már kettővel megy a Sunderland.

61. perc

A csapat addig adogatott a vendégek tizenhatosánál, míg végül elvesztettük a labdát és csak egy szabálytalansággal szerezhettük vissza. Denilsont ezzel a lendülettel lecserélték, Chamakh állhatott be.

63. perc

Chamakh első labdaérintéséből majdnem gólpasszt adott. A tizenhatoson belül Arshavinnak passzolt vissza, ő viszont egyenesen a kapusnak lőtte a labdát.

65. perc

Javított a mérkőzés állásán az Arsenal, már ami a sárgákat illeti. Wilshere is kapott egyet, így már 1-2.

66. perc

Újabb lehetőség: egy jobbról érkező labdát Arshavin vett át a tizenhatos vonalánál, de kicsit hosszabban, mint kellett volna. Visszaszerezte, de a védő szabálytalankodott ellene, jöhet a szabadrúgás.

67. perc

Megtörtént. A jobb kapufához ívelt az orosz, de Bendtner nem tudott jól fejelni, jöhet a kirúgás.

68. perc

Vendég csere: Welbeck jöhet Malbranque helyett. Az ő nevét legalább könnyebb leírni.

Chamakh beállítása jó húzás volt, a megmozdulásaival rendre segíti a helyzetek kialakítását. Az ötlet ugyanakkor továbbra is hiányzik mindkét csapatból.

72. perc

Sessegnon szabálytalankodott 17 méterre a kaputól, szabadrúgás jöhet Nasritól. Lehetőség, csókolom!

73. perc

Óriási löketet küldött meg a francia, a kapufa alól épp csak ki tudta kotorni Mignolet a lövést. Mi ez, ha nem ébresztő?

75. perc

Óriási helyzet maradt ki a hazai oldalon! Nasri adott be balról, Chamakh a felső kapufára fejelte a labdát! Nagyon nyom az Arsenal, a közönség felébredt, hangosan buzdítják a hazaiakat.

77. perc

Újabb helyzetet úszott meg a Sunderland! Nasri keveredett be a tizenegyes pontig, a védők felszabadítása Sagnaig jutott, aki azonban fölé tüzelt.

78. perc

Újabb Arsenal csere: Diaby helyett Rosicky állt be.

79. perc

Vendég csere: Elmohamady jutott játéklehetőséghez, Gyan hagyta el a pályát.

80. perc

Nasri adott hatalmas passzt Arshavinnak, aki betört a tizenhatos területére, 6 méterre azonban bal lábbal lőtt csúnyán mellé. Bramble volt a nyakán, egyértelműen lökte az oroszt, a tizenegyes elmaradt.

82. perc

Koscielny is kapott egy sárgát. Kevésbé volt szabálytalan, mint az előbb Bramble, az Ágyúsok reklamálnak is a meg nem adott tizenegyes miatt. A lassításról tisztán látszott: a sunderlandi két kézzel lökte el Arshavint.

84. perc

Szczesny most góltól mentette meg a csapatot. Welbeck háttal, fordulásból tüzelt, elképesztő reflex védés volt!

85. perc

Nasri is kapott egy sárgát, a félpálya közepén volt szabálytalan. Legalább is a játékvezető szerint. Wenger a negyedik játékvezetőnél reklamál, a lassítás szerint teljes joggal.

87. perc

Arshavin kapott remek kiugratást, a kapus mellett elhúzta, majd a kapu közepébe lőtt. A partjelző azonban lest jelzett. Hozzáteszem, egyáltalán nem volt az!

88. perc

Muntari követett el szabálytalanságot, a sárgalap elmaradt.

90. perc

4 perc lesz a hosszabbítás. Wilshere balról lőtt közben középre, Bramble vágta ki.

90+1. perc

Arshavin kapott remek labdát a jobbon, de lesen volt. Most tényleg.

90+3. perc

Colback kapott sárgát, a lendületből elinduló Wilsheret akasztotta meg.

90+4. perc

Hatalmas fejest mentett a sunderlandi kapus, Bendtner lett volna a gólszerző. Arshavin még kiharcolt egy szögletet. Rosicky szedte össze a túloldalon, visszaívelt, de Koscielny fejese egy kevéssel mellé szállt. Ez volt az utolsó pillanat, a játékvezető lefújta a találkozót. A végeredmény: 0-0.

Pár perc, és olvasható lesz a mérkőzés összefoglalója, valamint értékelése is itt a blogon! További kellemes szombat estét mindenkinek!

0 Tovább

Idénynyitő meccs lesz a Sunderland elleni bajnoki

Az a helyzet, hogy az egyik legizgalmasabb időszak előtt áll a csapat. A következő 2 hétben olyan létfontosságú mérkőzések következnek, amelyek meghatározhatják a csapat szereplését a szezon hátralévő részében. Az egész a mai Sunderland elleni összecsapással kezdődik  - amit a blog természetesen élőben közvetít majd.

Szombat délután, hazai idő szerint 16 órától kezdődik majd az a meccs, ami a bajnoki szereplés végkimenetelét is meghatározhatja. Persze nagy szavak ezek így, hogy a szezonból még 3 hónap hátravan, de tény, hogy sok múlhat ezen a találkozón. Az Arsenal ugyanis jelen pillanatban 4 pont lemaradásban van a listavezető Manchester United mögött, viszont egy találkozóval kevesebbet is játszott. Ha a ma délután az Ágyúsok győzni tudnak, az azt jelentené, hogy a különbség összesen 1 pontra olvadna el. Így ez a győzelem nem is annyira a pontok tekintetében, mint inkább mentálisan lenne nagy eredmény.

Wenger több fontos játékosát is nélkülöznie kell - bár ez nem feltétlenül baj, így legalább pihenni tudnak a Barcelona elleni játéknap előtt -, ugyanakkor egy év után végre visszatérhet súlyos sérüléséből a walesi Aaron Ramsey! Lelkileg számára is fontos lehet a mai találkozó, hisz egy ilyen eset után nem könnyű a visszatérés, a "felvezető" azonban nagyon jól sikerült a Cardiff együttesével.

Ha a csapat ma győzni tud, az nagy löketet adhat a hátralévő meccsekre. Kezdésképp a Barcelona jöhet a BL-ben, de a Manchester elleni FA kupa forduló sem lesz kevésbé érdektelen. Persze most még túl sok a ha. Hamarosan azonban választ kaphatunk a kérdésekre, az elsőre már néhány órán belül.

0 Tovább

Aaron Ramsey visszatér!

Aaron Ramsey kicsivel több mint egy éve sérült meg, a Stoke City elleni bajnoki találkozón. A mérkőzést 2010. február 27-én rendezték meg, s a walesi középpályásba a 66. percben Shawcross szállt bele olyan szerencsétlenül, hogy az Arsenal játékosnak két helyen törött el a sípcsontja. A többiek azonnal tudták, hogy nagy baj van, a Stoke játékosát kiállították, lefelé menet elsírta magát.

Ramsey gyógyulását követően a Cardiff csapatát erősítve hangolódott rá újra a mérkőzések hangulatára és ritmusára. A nagy visszatérés mellet egy másik felépült játékos, Koscielny is újra a kezdő tizenegyet erősíti majd, aki eddig térdsérüléssel bajlódott. Wenger az arsenal.com-nak nyilatkozva ugyanakkor elmondta, Fabregas, Song és van Persie sem játszhat a Sunderland elleni szombati bajnokin. A spanyol középpályás szintén a térde miatt kényszerült pihenőre, az állapota ugyanakkor napról napra javul. A francia mester annak drukkol, hogy minden embere játék kész legyen a jövő szerdai Barcelona elleni összecsapásra.

A hétvégi bajnokit Walcott a bokája, Fabianski, pedig a válla miatt kénytelen kihagyni.

A mérkőzést természetesen a blog is közvetíti, március 5-én szombaton, 16 órai kezdettel!