Kellemes szombat délutánt kívánok minden kedves focit szerető olvasónak. Még néhány perc, és kezdetét veszi az idei év egyik legizgalmasabbnak ígérkező bajnoki mérkőzése, az Arsenal - Sunderland összecsapás. Hogy mitől is olyan érdekes ez a találkozó, azt itt már korábban megírtam. Jó szukorlást kívánok mindenkinek!

A kezdőcsapatok tagjai:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Denilson, Wilshere, Diaby, Nasri, Arshavin, Bendtner

Cserék: Almunia, Squillaci, Eboue, Gibbs, Rosicky, Ramsey, Chamakh

Sunderland: Mignolet, Ferdinand, Menash, Bramble, Bardsley, Henderson, Muntari, Malbranque, Richardson, Sessegnon, Gyan

Cserék: Gordon, Riveros, Welbeck, Colback, Elnohamady, Knott, Noble

1. perc

Elhangzott a kezdő sípszó, elindult a mérkőzés. Az Arsenal a szokásos piros-fehér szerelésben, míg a vendégek fehér-piros mezben játszanak.

7. perc

Az első komolyabb lehetőség hazai oldalon. Bendtner tört be a tizenhatoson belülre, két védő kísérte az alapvonalig. A labda kiment, a dán elesett, jöhet a kirúgás.

8. perc

A Sunderland is feljegyezheti első komolyabb kísérletét. Egy laposan elvégzett szöglet után a védők csak kipasszolni tudták a labdát, amit így Richardson lőhetett rá. Kb. két méterrel ment mellé.

9. perc

A kirúgásból Bendtner léphetett volna ki két védő között, de fennakadt rajtuk, a labdát, pedig Mignolet vehette magához. Nem volt szabálytalanság.

11. perc

Újabb helyzet hazai oldalon! Nasri lőhetett kb. 15 méterről, a játékszert a kapus elvetődve fogta.

A csapat eddigi játékából ítélve pontosan tudja, mi a tét. Támadó felfogásban játszik az együttes, de nem ész nélkül megy előre. Bendtner ma is nagyon elemében érzi magát, akár csak a múltkori Leyton elleni találkozón.

14. perc

Sagna kavargatott a jobboldalon, de végül szabálytalan volt. Jöhet a szabad kifelé.

15. perc

Épp, hogy nem lett veszélyes egy hátrapassz hazai oldalon. A Sunderland csatára már rástartolt, Koscielny az utolsó pillanatban fejelte haza.

17. perc

Sagna lőtte laposan középre a labdát a tizenhatosnál, de nem volt középpen érkező ember. A kontráblól a Sunderlnad veszélyes támadást vezetett, Szczesny elvetődve csak kiütni tudta a játékszert.

22. perc

Megvan a mérkőzés első sárgalapja. Richardson kapta, amikor becsúszva próbálta meg visszaszerezni a labdát Denilsontól.

25. perc

Remek labdaszerzés után vezetett kontrát az Arsenal. Clichy ment el a balon, középre ívelése Bendtnert találta meg, de fejese előtt lökött, így kifelé jöhet szabadrúgás.

26. perc

Veszélyes támadásokat vezet a Sunderland. Most épp Malbranque volt az, aki betört a tizenhatoson belülre, végül azonban kirúgás jöhetett.

29. perc

Wilshere adott fantasztikus hosszúpasszt a félpályáról, a védő azonban becsúszva akadályozott, így a kapus pont fel tudta szedni Arshavin elől a labdát.

Wilshere ma is nagyszerűen játszik, a támadások szervezésében és a védekezésben is ő az egyik kulcsszereplő. Ha ez így folytatódik, meghatározó lehet a Barcelona elleni meccsen is.

30. perc

Koscielny ért át az ellenfél tizenhatosához, de csak lökéssel tudta megszerezni a labdát a védőtől.

34. perc

Arshavin egy félpályás ívelésnél lépett volna meg, de a Sunderland térfelének közepén eltűntette őt a védő. A játékvezető most sem látott szabálytalanságot.

35. perc

Nasri némi szerencsével, de elcselezte magát egészen a Sunderland alapvonaláig, végül szöglet lett belőle. Elvégezve Bendtner használta ki a kavarodást, és az ötös vonaláról ollózva lőtt, a kapus szerencséjére épp középre. Maradt a 0-0.

40. perc

Bendtnernek volt újabb komoly esélye a gólszerzésre. A balszélen kapott labdát, betört a tizenhatoson belülre, majd éles szögből lőtt keresztbe. Éppen csak fölé ment.

44. perc

A Sunderland mindenképp szeretné megszerezni a vezetést még a félidő előtt. Most lőhetik a 3. szögletüket, Clichy azonban a helyén volt és kilőtte a labdát.

45. perc

2 perc lesz a hosszabbítás.

45+1. perc

Nasri rúghatott szögletet a csapatbak, Bendtner és Arshavin azonban akadályozták a kimozduló kapust, így szabadrúgás jöhet.

45+2. perc

A félidő egy Sunderland bedobással ért véget, jöhet a szünet.

Kissé csalódottan bandukoltak el a szurkolók a szünetre. Úgy tűnik, mindkét csapat játékában benne van a gól, bár egyelőre az Arsenal veszélyeztetett többet. A második félidőben valószínűleg nagobb lesz majd a hazai nyomás, és várhatóan Ramsey is beáll majd.

46. perc

Elindult a második félidő, és rögtön egy hazai helyzet alakult ki: Wilshere passzolt Clichy-nek a bal szélre, aki középre ívelt, a beadást azonban Ferdinand fejelte ki.

50. perc

Malbranque próbálta tisztára játszani csapattársát egy beindító passzal, de a sunderlandi lemaradt róla. Jöhet a kirúgás.

53. perc

Gyan lépett meg a baloldalon, végül azonban hosszan tolta meg a labdát, így kirúgás jöhet. Djourou előtte azonban fennakadt két vendégjátékoson, majd lennmaradt a földön. Ápolás folyik.

Aaron Ramsey a második félidő eleje óta melegít. Hamarosan jöhet a cseréje.

58. perc

A sunderlandi játékosok igen hajmeresztő módon tudtak egymással fejelgetni nagyjából 10 méterre az Arsenal kapujától. Végül csak sikerült megoldani a felszabadítást.

59. perc

Henderson is kapott egy sárgát. Ezen a téren már kettővel megy a Sunderland.

61. perc

A csapat addig adogatott a vendégek tizenhatosánál, míg végül elvesztettük a labdát és csak egy szabálytalansággal szerezhettük vissza. Denilsont ezzel a lendülettel lecserélték, Chamakh állhatott be.

63. perc

Chamakh első labdaérintéséből majdnem gólpasszt adott. A tizenhatoson belül Arshavinnak passzolt vissza, ő viszont egyenesen a kapusnak lőtte a labdát.

65. perc

Javított a mérkőzés állásán az Arsenal, már ami a sárgákat illeti. Wilshere is kapott egyet, így már 1-2.

66. perc

Újabb lehetőség: egy jobbról érkező labdát Arshavin vett át a tizenhatos vonalánál, de kicsit hosszabban, mint kellett volna. Visszaszerezte, de a védő szabálytalankodott ellene, jöhet a szabadrúgás.

67. perc

Megtörtént. A jobb kapufához ívelt az orosz, de Bendtner nem tudott jól fejelni, jöhet a kirúgás.

68. perc

Vendég csere: Welbeck jöhet Malbranque helyett. Az ő nevét legalább könnyebb leírni.

Chamakh beállítása jó húzás volt, a megmozdulásaival rendre segíti a helyzetek kialakítását. Az ötlet ugyanakkor továbbra is hiányzik mindkét csapatból.

72. perc

Sessegnon szabálytalankodott 17 méterre a kaputól, szabadrúgás jöhet Nasritól. Lehetőség, csókolom!

73. perc

Óriási löketet küldött meg a francia, a kapufa alól épp csak ki tudta kotorni Mignolet a lövést. Mi ez, ha nem ébresztő?

75. perc

Óriási helyzet maradt ki a hazai oldalon! Nasri adott be balról, Chamakh a felső kapufára fejelte a labdát! Nagyon nyom az Arsenal, a közönség felébredt, hangosan buzdítják a hazaiakat.

77. perc

Újabb helyzetet úszott meg a Sunderland! Nasri keveredett be a tizenegyes pontig, a védők felszabadítása Sagnaig jutott, aki azonban fölé tüzelt.

78. perc

Újabb Arsenal csere: Diaby helyett Rosicky állt be.

79. perc

Vendég csere: Elmohamady jutott játéklehetőséghez, Gyan hagyta el a pályát.

80. perc

Nasri adott hatalmas passzt Arshavinnak, aki betört a tizenhatos területére, 6 méterre azonban bal lábbal lőtt csúnyán mellé. Bramble volt a nyakán, egyértelműen lökte az oroszt, a tizenegyes elmaradt.

82. perc

Koscielny is kapott egy sárgát. Kevésbé volt szabálytalan, mint az előbb Bramble, az Ágyúsok reklamálnak is a meg nem adott tizenegyes miatt. A lassításról tisztán látszott: a sunderlandi két kézzel lökte el Arshavint.

84. perc

Szczesny most góltól mentette meg a csapatot. Welbeck háttal, fordulásból tüzelt, elképesztő reflex védés volt!

85. perc

Nasri is kapott egy sárgát, a félpálya közepén volt szabálytalan. Legalább is a játékvezető szerint. Wenger a negyedik játékvezetőnél reklamál, a lassítás szerint teljes joggal.

87. perc

Arshavin kapott remek kiugratást, a kapus mellett elhúzta, majd a kapu közepébe lőtt. A partjelző azonban lest jelzett. Hozzáteszem, egyáltalán nem volt az!

88. perc

Muntari követett el szabálytalanságot, a sárgalap elmaradt.

90. perc

4 perc lesz a hosszabbítás. Wilshere balról lőtt közben középre, Bramble vágta ki.

90+1. perc

Arshavin kapott remek labdát a jobbon, de lesen volt. Most tényleg.

90+3. perc

Colback kapott sárgát, a lendületből elinduló Wilsheret akasztotta meg.

90+4. perc

Hatalmas fejest mentett a sunderlandi kapus, Bendtner lett volna a gólszerző. Arshavin még kiharcolt egy szögletet. Rosicky szedte össze a túloldalon, visszaívelt, de Koscielny fejese egy kevéssel mellé szállt. Ez volt az utolsó pillanat, a játékvezető lefújta a találkozót. A végeredmény: 0-0.

Pár perc, és olvasható lesz a mérkőzés összefoglalója, valamint értékelése is itt a blogon! További kellemes szombat estét mindenkinek!