Tisztelettel köszöntök minden lelkes Arsenal drukkert! Hamarosan kezdetét veszi az FA kupa 5. fordulójának számunka legjobban várt összecsapása, a Leyton Orient - Arsenal mérkőzés. Már zörögnek a chipses zacskók, nyílnak a sörök, távirányító letéve. Jó szurkolást mindenkinek!

A kezdőcsapatok tagjai:

Arsenal: Almunia, Sagna, Miquel, Squillaci, Gibbs, Song, Denilson, Arshavin, Bendtner, Rosicky, Chamakh

Cserék: Szczesny, Fabregas, Koscielny, Nasri, Wilshere, Clichy, Eboue

Leyton Orient: Jones, Whing, Chorley, Forbes, Daniels, Smith, Dawson, Crowe, Cox, McGleish, Revell

Cserék: Butcher, Omozusi, Tehoue, Cestor, Carroll, M'Poku, Kane

1. perc

Elhangoztt a kezdő sípszó, elindult a mérkőzés. Az Arsenal kezdte a mérkőzést, a csapat a vendégmezben vág neki a találkozónak, a Leyton piros szerelésben játszik.

3. perc

Szép támadást vezettünk. A baloldalon elhúzva Arshavin adta középre a labdát, a fejest azonban biztosan fogta Jamie Jones, a hazaiak kapusa. A Leytonon nem látszik, hogy megszeppentek volna az ellenféltől.

6. perc

A félpályát átadogatva Arshavin passzolta be balról a labdát, majd a legurítást Bendtner lőtte el. Mellé.

Egyik csapatnak sem sietős a dolog. Egyelőre a labda többet van nálunk, de a passzolgatáson kívül nem erőlteti a játékot az együttes. Amíg nem muszáj, nem tesznek bele a szükségesnél több energiát, úgy tűnik, a többi meccsre (is) tartalékolnak.

9. perc

A hazaiak védői adogattak, de rosszul. Arshavin szerezte meg a játékszert a 16-os sarkánál, beadása azonban hamarabb ért a túloldalra, mint Bendtner.

13. perc

McGleish-t próbálták kiugratni a hazaiak egy hosszú indítással, de a partjelző szerint les volt. Szerintem nem.

14. perc

Chamakh sokkal inkább rápasszolta, mint rálőtte a labdát, a kapus eldőlve könnyedén fogta meg.

17. perc

Remekül védekezik a hazai együttes. A 16-os területére még be tudunk lépni, a végén azonban mindig közbe lép egy pirosmezes láb. Ráadásul a védekezésből indították volna Revell-t, akit ismét lesen talált a partjelző. Pedig nem volt.

18. perc

Arshavin végezhetett el szögletet, de kirúgás lett a vége.

20. perc

Hazai szabadrúgás, jó 30 méterről. A beívelést könnyen hárították a védők.

Az Arsenal próbál nagyobb temt diktálni, de a Leyton rendre próbálja tördelni a játékot azzal, hogy lezárja a területet az Ágyúsok előtt. Nem kockáztatnak, a kontráik azonban veszélyesek lehetnek.

26. perc

Simth pakolt oda Songnak a félpályánál, de a sárga egyelőre elmaradt. Egyébként igen sportszerű a találkozó.

28. perc

Szabadrúgást végeztünk el az ellenfél tizenhatosánál, de veszélyetelen beadás volt.

34. perc

Hosszú idő után az első komolyabb helyzet. Arshavin passzolta be laposan a labdát, Chamakh árt rá oda, de elcsúszott, így a labda elhagyta a játékteret. Jöhet a kirúgás.

36. perc

Újabb próbálkozás tőlünk, ezúttal Chamakh passzolt vissza Bendtnernek, aki laposan lőtt, nagyjából 8-9 méterrel a kapu mellé.

37. perc

Hazai szöglet jöhet, miután sikerült egy ellentámadást semlegesíteni. Ebből a szempontból már 3-1-re vezet a Leyton. A drukkerek valamelyike egy papírrepülőt hajított a pályára.

39. perc

Az eddigiekhez képest egy izgalmas kísérlet: Arshavin lőtt kapura, de a nagyjából fél méterre szállt a el a labda a jobb kapufa mellett.

43. perc

Nem túl érdekes pillanatok, jelenleg bedobás bedobást követ. Úgy tűnik, a Leyton kényszerű cserét készül végrehajtani.

45. perc

Egy perc hosszabbítás jön, miközben támad a Leyton. Az akció végül hamvába halt.

45+1. perc

Egy kifejelt labda után a játékvezető úgy döntött, ennyi elég volt egyszerre.

Rendkívül langyos a találkozó. Nem tudom, erre gondolt-e Wenger, amikor arról nyilatkozott, minden kupát megnyerhetnek idén, de ennél azért jóval több kellene hozzá. Valószínűleg a bajnoki meccsre és a Ligakupa döntőjére tartalékol az együttes, de azért veszélyes ez a taktika, mert egy kisebb figyelmetlenség, és máris lehet rohanni az eredmény után. A Leyton, pedig inkább éhezi a győzelmet, hisz Európa egyik legjobb csapatát kaphatnák el.

46. perc

Elindult a második félidő. A Leyton cserélt, Carrol jött be Crowe helyére.

Folyik a játék tovább. A félidő első pár percében úgy tűnt, ki akarjuk fárasztani a Leytont, de hamar visszaállt a csapat.

52. perc

Góóóól! A semmiből sikerült vezetést szerezni. Már úgy tűnt, ismét egy elhaló támadás lesz a próbálkozás vége, Bendtner kétszer is a védőkbe lőtt, harmadjára azonban beadástra szánta el magát, ami Rosicky-t találta üresen, ő pedig a bal kapufa tövébe bólintotta a labdát. 0-1.

57. perc

Próbálkozik a hazai csapat. A bekapott gól után muszáj hajtaniuk, egyelőre jól bírják. Daniels ment el a bal szélen, beadását azonban a kapus kezébe fejelték.

58. perc

Újabb Orient próbálkozás, ezúttal Miquel volt, aki szögletre mentett. Jó lesz vigyázni.

60. perc

A meccs első sárgáját Denilson kapta, miután a kiugrani készülő Revell-t vágta fel a középpályán. Fölösleges volt.

63. perc

Újabb csere a hazai oldalon. McGleish helyett Tehoue lépett a pályára. A közönség állva tapsolva búcsúzott a lecserélt játékostól.

66. perc

Arshavin ugratta ki Rosicky-t, de a játékos lemaradt, a kapus viszont jó ütemben mozdult ki. Kidobás.

69. perc

Ismét Arshavin és Rosicky játszott össze. Ezúttal az alapvonalról gurított vissza az orosz, a lövést azonban Jones kiütötte, az újabb fejest, pedig biztosan fogta.

74. perc

Smith kapott nagyot a térdére, Denilson talpalta le. Csak a szerencsén múlt, hogy nem kapott pirosat. Nincs ez benne a meccsbe.

76. perc

Song tette a labdát Arshavin elé, de csúnyán eltörte az orosz, fölémellé, nagyjából 5 méterrel.

78. perc

Tehoue ugrott volna ki egy hosszú passz után, de lesen találta magát. Illetve a partjelző találta őt lesen.

81. perc

Whing pakolt oda egyet Chamakh-nak. A szabálytalanság inkább csak a frusztráltság számlájára írható, minden esetre sárgát ért.

83. perc

Óriási a hazai helyzet maradt ki. Tehoue vitte el a labdát a jobboldalon, majd visszahúzva Revell tüzelt. A labda azonban Squillaci-t találta arcon, aki lent is maradt a földön, a pályán kívül kell ápolni.

84. perc

Revell-nek ez volt az utolsó megmozdulása, lecserélte a hazaiak edzője. A helyén M'Poku.

87. perc

Mindent megpróbál a Leyton, de ennek következménye, hogy hátul nem nagyon van emberük. Arshavinnak majdnem sikerült ezt kihasználnia, a keresztlövése azonban a kapufát is érintve hagyta el a játékteret.

89. perc

Elképesztően nagy gólt kaptunk. Tehoue cselezett ki két védőt, majd a kimozduló Almunia alatt lőtt a hálóba. 1-1.

90. perc

4 perc hosszabbítás jön. Felébredt a csapat.

90+3. perc

Mindent megpróbál a csapat, de a támadásokat rendre kivágják a hazaiak.

90+4. perc

Vége, a játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. A rendkívül szimpatikusan játszó kiscsapat az utolsó percekben lőtt góllal kiharcolta az újrajátszást. 1-1.

A meccs összefoglalója és értékelése hamarosan itt a blogon! Addig is szép estét mindenkinek!