Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Manchester United - Arsenal 2 : 0 (1 : 0)

Arsenal gólokkal teli szép estét kívánok mindenkinek! Már nincs 10 perc, és kezdetét veszi az FA kupa 6. fordulójának egyik legrangosabb mérkőzése, a Manchester United - Arsenal találkozó. Hogy hogyan alakulhat az eredmény, arról itt olvashat a kedves látogató. Jó szurkolást mindenkinek! Go Gunners!

Man. Utd.: Van der Sar, Evra, Brown, Smalling, Vidic, Fabio, Rafael, O'Shea, Gibson, Rooney, Hernandez

Cserék: Berbatov, Giggs, Scholes, Valencia, Obertan, Kuszczak, King

Arsenal: Almunia, Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs, Denilson, Diaby, Nasri, Arshavin, Wilshere, van Persie

Cserék: Shea, Rosicky, Squillaci, Chamakh, Ramsey, Cilchy, Eboue

1. perc

Elhangzott a kezdő sípszó az Ágyúsok kezdhettek közepet. Az Arsenal a szokásos aranysárga vendégmezében, míg a Manchester a megszokott hazai színeiben játszik.

Nagy iramban kezdték a meccset a csapatok. Wilshere és Arshavin nagyon élnek, a hazaiaknak inkább a bal szélen van keresnivalójuk.

5. perc

Szépen adogattak a vendégek, Wilshere tolta volna meg a labdát, de Rooney akasztotta. Nem jött lap, a félpályánál történt minden. Nagyon pörög a játék, ha ennek felét láthattuk volna kedden, már közelebb lett volna a csapat a továbbjutáshoz.

7. perc

Fabio ugrott ki egy remek átadást követően, de a partjelző lest jelzett. Almunia viszont élt a játékkal, felszedte, mielőtt baj lett volna.

8. perc

Gibbs ívelte be a labdát balról, de Van der Sar kezében landolt a játékszer.

10. perc

A hazaiak gyakorlatilag a vendégek tizenhatosánál letámadnak, az Arsenal azonban nagyon szépen hozta ki a labdát. Csak azért nem lett kontra belőle, mert meg kellett várni a többieket.

14. perc

Gibbs esett át két védő lábán, de a játékvezető nem ítélt szabadot, utána azonban Fabiot állították meg szabálytalanul, ami már kifelé járó pontrúgást eredményezett. A játékvezetés eddig kifogástalan, a mérkőzés, pedig sportszerű.

16. perc

Az eddigi legnagyobb Manchester helyzet maradt ki: egy balról ívelt labdát Rafael fejelt 6 méterről a kaup fölé.

18. perc

Djourou követett el hibát hátul: a felívelésre szánt labdával Rafaelt találta el, ám szerencsére Koscielny a közelben volt és hazafejelte. Mármint a labdát, nem Djourout.

22. perc

Ismét egy kiugratási kísérlet hazai részről, de ez is lesen érte a csatárt. Csak nehogy elnézzék egyszer a védők.

23. perc

Veszélyesen adogatott az Arsenal a Manchester tizenhatosánál, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani.

25. perc

Van Persie gontolt egyet és lőtte rá a labdát jó 20-21 méterről, Van der Sar azonban - ha elsőre nem is, de - hárított. Átlövésekkel is lehetne operálni picit.

28. perc

Gól! Fabio szerzett vezetést a Manchesternek egy remek összjáték és némi szerencse után. Hernandeznek emelték be a labdát, aki erősen fejelt a föld felé, ezt még fogta Almunia. Szerencsétlenségére a kiütött labdára Fabio ért oda elsőnek, aki így az üres kapuba tudott lőni. 1-0.

Nem fogta meg az Arsenalt a bekapott gól, továbbra sincs elveszett labda. Az iram nagy, de most már egyébként is támadni kell majd a győzelemhez. Egyelőre azért még veszélyes nagyon kinyílni hátul.

33. perc

Van Persie lőtt jobbról Vidic mellől, Van der Sar azonban még hárítani tudott, szöglet jöhet. A beívelést van Persie fejelte rá veszélyesen, de  kirúgás lett az akció vége.

35. perc

Az első téves bírói döntés, és rögtön utána a második. Egy tisztán látható kirúgás helytt ítélt szögletet a hazai csapatnak a játékvezető, majd Rooney takarította el az egyik vendégjátékost az útból, amit bedobásnak ítélt a spori.

40. perc

Arshavin lőtte két ember között remekül a labdát Diabynak, a játékos azonban nem tudott lefordulni védőjéről.

43. perc

A hazaiak nagyon szépen építették fel a támadásukat amivel eljutottak a tizenhatosig, a jobbról érkező beadást azonban Djourou érte el, és nagyon higgadtan passzolta ki a labdát.

45. perc

Nasri lőtt remekül a Brown lába között a bal kapufa sarkához, a kapus azonban odaért és fogta a labdát. 1 perc a hosszabbítás.

45+1. perc

Nem is hosszabbított a játékvezető többet az ígértnél, így a szünetre 1-0-ás hazai előnnyel mehetnek a csapatok.

Ahhoz képest, hogy melyik két csapat feszül egymásnak, és hogy a kiesés/továbbjutás a tét, rendkívül sportszerű jéték folyik a pályán. A Manchester talán szerencsével, de vezet, az Arsenalnak több lövéssel kellene próbálkoznia. Kellene még egy befejező ember, de Bendtner jelenleg sérült. A második félidőben Ramsey is beállhat, kérdés kit hoz le helyette Wenger. Jelenleg nagyon egyben van a csapat.

46. perc

Elindult a második félidő. A szünetben egy változás történt, Valencia állt be a gólszerző Fabio helyére.

48. perc

Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki! Koscielny lőtt kétszer is, Van der Sar azonban mindkétszer bravúrral védett. A szögletből végől Arshavin keveredett az alapvonalig, onnan tüzelt, a kapus azonban ott is hárított.

49. perc

Gól! Újabb hazai találat, ezúttal Rooney szerezte, ráadásul fejjel. Egy lövés pattant meg Djourou lábán, ő kisodródva helyezte a hálóba a labdát a rámozduló Almunia elől. 2-0, de a meccs képe alapján döntetlen is lehetne az állás. Na, de nem az.

55. perc

A második gól kicsit megfogta az Ágyúsokat, de az iram továbbra is nagy. Frissítés kellene.

56. perc

Arshavin adott volna remek labdát Wilsherenek, a védő azonban az utolsó pillanatban elhúzta előle a játékszert. A kontránál Valencia mehetett a jobbon, a vége azonban szöglet lett. A sarokrúgást Vidic fejelte rá, gyengén.

57. perc

Egy lepattanó lövést követően Nasri eresztett meg egy löketet 16-ról, Van der Sar azonban ismét magabiztosan hárított, ki sem pattant róla.

60. perc

Itt az első Arsenal csere: Denilson jött le, Chamakh került a helyére.

61. perc

Veszélyes helyzetet védekezetek ki az Ágyúsok. A Manchester előbb jobbról, majd balról ívelt be, de mindkettő elszállt a csatárok fölött.

62. perc

Szabadrúgáshoz jutott az Arsenal, van Persie-t állították meg szabálytalanul, nagyjából 23 méterre a kaputól. A pontrúgást a sértett végezte el, de a lövés a sorfalról pattant le.

64. perc

Sagna lőtt volna laposan középpre, Vidic azonban kivágta a labdát. Az ismétlést van Persie emelte rá, épphogy fölé. Csere: Giggs állt be Rafael helyett.

66. perc

Kevésen múlt, hogy nem lett meg a 3. hazai találat! A tizenhatoson belül adogattak a játékosok, de sem ráfejelni, sem rálőni nem sikerült. Giggs beállása után azonnal gólt lőhetett volna.

67. perc

Chamakh lőtt tizenhatról, Van der Sar elvetődve fogta.

69. perc

Rooney kezelt le egy remek keresztlabdát, Djourou azonban blokkolta a lövést, szöglet következik. A sarokrúgást semlegesítették a védők.

70. perc

Giggs kevergetett veszélyesen a balon, beadására azonban Almunia vetődött rá.

72. perc

Arshavin emelte be a labdát Chamakh-nak, a fejese azonban a keresztlécen landolt. Ezt kihasználva jön a várt csere: Diaby helyére állt be Ramsey, ugyanakkor Arshavin is lejött, Rosickynek adott helyet.

75. perc

Wilshere tört be a tizenhatoson belülre, van Persie adta neki vissza a labdát, lövése azonban mellé ment.

A Manchester most már a védekezésre állt át, az Arsenal kreativitása azonban elfogy a tizenhatosnál. Ráadásul a holland kapus bomba formában őrzi a hálót.

76. perc

Elképesztő védést mutatott be Van der Sar. Sagna ívelte be a labdát jobbról, Chamakh közeli fejesét reflexből ütötte ki a kapus.

78. perc

Újabb hatalmas hazai védés. Rosicky küldött meg egy löketet 17-ről, Van der Sar ezt is kiütötte. Chamakh két védő között nem érhetett oda a kipattanóra.

80. perc

Most Almunia védett reflexből, pedig a védelem már verve vort.  Djourou lent marad, a vállát találták el, vétlenül. Ezt kihasználva cserél a Manchester, Evra helyén Scholes.

Komoly lehet a gond, nagyon sok orvos állja körül Djourout.

Hordágyon a védő, a jobb karját fogja. 5 percig tartott az ápolás. Több cserelehetősége már nincs az Arsenalnak, így 10 emberrel kénytelen befejezni a találkozót.

88. perc

Szép kontrát vezetett a hazai együttes, Hernandez beadási kísérlete azonban lecsúszott a lábáról.

90. perc

8 perc lesz a hosszabbítás, nyilvánvalóan az ápolás miatt. Rooney közben laposan engedett el egy lövést, Almunia biztosan fogta.

90+3. perc

Rooney kapott remek labdát, a lövése azonban keresztbe ment el a kapu előtt.

90+5. perc

Óriási helyzet, de ez is kimaradt. Sagna ismét remekül csavart középre, Rosicky lába előtt azonban elsuhant a labda.

90+7. perc

Scholes két percen belül két kemény becsúszást is végrehajtott, Nasri kiakadt rá, a manchesteri megkapta megérdemelt sárgalapját.

90+8. perc

Óriási helyzet maradt ki hazai oldalon is, Hernandez közeli lövését kétszer is hárította Almunia.

90+9. perc

A játékvezető nem hosszabbít többet, egy hazai kirúgás után lefújta a találkozót. A végeredmény: 2-0.

Köszönöm mindenkinek aki megtisztelt a figyelmével! A mérkőzésnek ugyan vége, de a posztolásnak még nem, néhány perc, és olvasható lesz a mérkőzés összefoglalója és értékelése is itt, az Arsenal blogon!

0 Tovább

Bajnoki sikert hozhat az FA kupa mérkőzés

Szombat este, hazai idő szerint 18:15-től rendezik meg Angliában az FA kupa 6. fordulójának egyik legnagyobb összecsapását, a Macnhester United – Arsenal „rangadót”. Az Ágyúsok csapatára ráférne végre a siker, miután a Ligakupa kiírásában elveszítették a döntőt, a Bajnokok Ligájában, pedig a Barcelona búcsúztatta a londoni együttest. Hogy mi várható a mai meccsen – amit a blog élőben közvetít majd -, arra alább próbálunk meg választ találni.

Azon felül, hogy a továbbjutás a tét, a két csapat számára külön presztízs lesz a mai találkozó: a két között ugyanis csak 3 pont a különbség a bajnoki táblázaton, ráadásul úgy, hogy a Manchester egy mérkőzéssel többet játszott. Talán túlzásnak tűnhet azt állítani, hogy a ma esti eredmény pszichikailag hathat a két gárdára, de ha azt vesszük, hogy közeledik a szezon vége, és ilyenkor már minden apróság befolyásolni tudja egy-egy együttes teljesítményét, akkor rájövünk, hogy mégsem akkora blődség a dolog. Az Arsenalnak ugyanakkor már többször lett volna lehetősége befogni a Vörös Ördögöket a bajnokságban, ám ezeket az esélyeket rendre elszalasztották. Gondoljunk csak a Newcastle elleni 4-4-es döntetlenre, amit 0-4-ről szórakozott el a csapat. Így minden bizonnyal duplán számít majd a ma esti végeredmény.

A Manchester jelenleg még minden futó sorozatban érdekelt, Sir Alex Fergusonnak idén sem lehet más a célja, mint a lehető legtöbb trófea elnyerése. A Ligakupát ugyan ők is bukták, ám a Bajnokok Ligája sorozatban jó esélyük van a továbbjutásra a Marseille ellenében, bár tény, hogy a francia alakulat piszok erős az idén. Wenger elképzelései azonban – miszerint idén mind a négy kupa a miénk lehet, – hamar szertefoszlottak. Két hét alatt gyakorlatilag kettőre csökkent a megszerezhető címek száma: a bajnokság és az FA kupa. A két cél most egy ponton találkozik: a Manchester elleni mérkőzéssel.

A United jelenleg igen erős kerettel rendelkezik, ám az elmúlt hetek botlásai talán a fáradtság jelei lehetnek. Ugyan az Arsenal sem brillírozott az elmúlt hetekben, ugyanakkor a Barcelona elleni elvesztett találkozó inkább várható volt, mint egy Sunderland elleni 0-0. Ma este sokkal inkább fejben kell ott lennie a csapatnak, mintsem fizikálisan. Egy esetleges döntetlen esetén újra egy megismételt mérkőzés jöhet, ami azt jelentené, hogy a továbbjutást az Emirates Stadionban harcolhatja ki az együttes. A Leyton ellen ez bejött, a Manchester ellen viszont nem szabad erre játszani. Ha azonban a saját pályájukon sikerülne legyőzni őket, az óriási fegyvertény lehet a hátralévőkre. Persze, egyelőre még ott a ha…

0 Tovább

Bendtner-villanások győzték le a Leytont

Azt állítani azért túlzás lenne, hogy a Leyton Orient elleni mérkőzés edzőmeccs volt, minden estere az tény, hogy simán született meg a papírforma eredmény. A harmadosztályú együttes nagyon szimpatikusan játszott, a 90 perc alatt kiosztott sárgalapok száma, pedig nem tükrözi azt, hogy egyébként mennyire sportszerű volt a találkozó. A végeredmény 5-0, de mit is jelent ez az Ágyúsoknak?

Először is azt, hogy március 12-én jöhet az FA kupa 6. fordulója, ahol az ellenfél az örök rivális Manchester United lesz. A mérkőzés egész biztosan nem lesz sétagalopp, már akkor sem, ha csak azt vesszük, hogy az Old Traffordon rendezik meg. A találkozó ugyanakkor jóval több lehet, mint egy „sima” kupamérkőzés. A bajnokság alakulása miatt – főleg, ha a szombati, Sunderland elleni meccset hozza az Arsenal, - presztizskérdés is lesz, hogy ott ki hagyja el győztesen a pályát. Ha ugyanis a március 5-i bajnokin sikerül győznie a londoni csapatnak, akkor az éllovas Manchester előnye mindösszesen egy pontra fog olvadni ellenünk. Így a március 12-i találkozó egy „erődemonstráció” is lehet, megmutatva a másiknak, mire számíthat a hátralévő mérkőzéseken.

Persze ahhoz még „túl kell lenni” a március 8-i Barcelona elleni találkozón is, ami szintén nem lesz egy egyszerű menet, főleg, hogy idegenben játszik majd az Arsenal. Az FA kupa 6. fordulója, pedig 4 nappal lesz később, ami alatt nem biztos, hogy a játékosok kellőképpen tudják kipihenni magukat – az esetleges sérülésekről már nem is beszélve.

Adva van még ugyanakkor az is, hogy a focinak van az a különlegessége, hogy amelyik csapat egy mérkőzést nagy fölénnyel tud megnyerni, az a következőn szenved, vagy kikap, sőt lehet, hogy be sem talál az ellenfél kapujába. Kérdés, hogy ez most is így lesz-e, tekintve, hogy a Leyton-t 5-0-ra sikerült legyűrni? És ha így lesz, akkor az melyik összecsapáson következhet be? A Sunderland ellen, a Barcelona otthonában, netán a manchesteri vendégszerepléskor? Egyáltalán nem mindegy, hisz mindegyik találkozó kulcsfontosságúnak nevezhető. A bajnokságban ugyan még lehet majd javítani, de az idő szűke miatt már erre is egyre kevesebb lehetőség van.

Kíváncsian várjuk tehát az elkövetkező egy-két hét találkozóit. Egy biztos: nagy izgalmaknak nézünk elébe, és hogy unatkozni nem fogunk, arra akár mérget is vehetünk. Na jó, azt azért mégse.

0 Tovább

Arsenal - Leyton Orient 5 : 0 (3 : 0)

Szeretettel köszöntök minden lelkes futballrajongót! Még néhány perc, és kezdetét veheti az FA kupa 5. fordulójának megismételt mérkőzése, az Arsenal - Leyton Orient összecsapás. A játékosok már melegítenek, a kezdő sípszóig, pedig fel lehet készülni az előző meccs összefoglalójából, valamint e találkozó beharangozójából. Jó szurkolást mindenkinek!

A kezdőcsapatok tagjai:

Arsenal: Almunia, Eboue, Squillaci, Gibbs, Miquel, Diaby, Denilson, Rosicky, Henderson, Chamakh, Bendtner

Cserék: Szczesny, Sagna, Nasri, Wilshere, Djourou, Clichy, Arshavin

Leyton Orient: Jones, Whing, Chorley, Forbes, Cox, Daniels, Dawson, McGleish, Revell, Crowe, Carroll

Cserék: Omozusi, Chambers, Butcher, Spring, Tehoue, Cestor, M'Poku

1. perc

És már el is indult a találkozó. Az Arsenal a szokásos hazai piros-fehér szerelésében, az Orient teljes feketében játszik.

Az már eldőlt, hogy Wenger a kulcsjátékosokat pihenteti, minden bizonnyal a szombati és a jövőheti márkőzésekre. Minden esetre a mai meccs a szokásosnál is nagyobb téttel bír: a múlheti vereség óta ez az első találkozó, s ez újra összerázhatja a csapatot, sőt, lendületet is adhat a következő két játéknapra.

6. perc

Volt már egy Diaby lövés és egy Leyton meglódulás is. Előbbit a védők blokkolták, utóbbi a pálya 3/4-edénél kifulladt.

7. perc

Góóóól! Máris megvan a vezetés! Rosicky gurította be a labdát a jobbszélről, Chamakh talált rá a beadásra középen, és a kapu bal sarkába gurított. 1-0!

12. perc

Komoly esélye volt a Leytonnak az egyenlítésre. Egy baloldali beadás után a védőt előzte meg a játékos, a labdát azonban rosszul találta el, így kirúgás jöhet.

14. perc

Rosicky adott mesteri labdát Chamakh-nak, a francia azonban későn indult, így hosszú lett az átadás.

20. perc

Miquel akadályozott meg egy támadást, szöglet lett belőle. A sarokrúgást Almunia húzta le magabiztosan.

Nehéz lenne azt mondani, hogy lüketet a mékőzés, minden esetre a vezetés megvan, ez már biztos. Ilyen tempó mellett egy újabb hazai gól talán az egész meccset eldöntené.

24. perc

Szépen adogatduk körbe az ellenfél tizenhatosát, Denilson 20 méteres lövését Jones fogta biztos kézzel.

27. perc

Az egész csapattall védekező Leyton szűri a támadásokat, de ez többnyire csak a saját területükön sikerül. Kontrára játszanak.

30. perc

Góóóól! Újabb hazai találat, ezúttal fejjel, ezúttal Bendtnertől. Kezdésnek Eboue cipelte a tizenhatosig a labdát, de túlcselezte magát, így kipasszolták. A Leyton bánatára rossul, a játékszer a baloldalra került, ahonnan Diaby adta be. 2-0.

Ahhoz képest, hogy két góllal vezet a csapat, Wenger arca eléggé kifejezéstelen. Lehet, hogy a Newcastle elleni meccs jár a fejében?

36. perc

Az elmúlt 20 perc legnagyobb vendég helyzete: egy baloldali beívelést követően Almunia szedte le a fekete mezes fejéről a labdát.

39. perc

Szabadrúgást kapott az Arsenal, nagyjából 25 méterre a Leyton kapujától. Henderson végezhette el, beívelte, de nem ért hozzá senki. Viszont majdnem így lett veszélyes.

Nem mondhatni, hogy Fabregas élvezi a találkozót. Nagyjából akkorát ásított, mint ide Lacháza.

43. perc

Góóóól! Lassan mondhatjuk, hogy eldőlt a találkozó! Bendtner az előző fejese után most már lábbal is betalált. Balról kapta a labdát, majd egy testcsel után a tizenhatos vonaláról lőtte ki a jobb alsó sarkot. 3-0!

45. perc

2 perc hosszabbítás jön, ami annyira nem indokolt, tekintve, hogy a mérkőzés igen szabályos volt eddig.

45+2. perc

Chorley kapott sárgát, miután a becsúszó szerelése inkább olyan volt, mintha egy égő szőnyeg parazsát próbálná eltaposni. Több nem is fért bele, itt a szünet.

Nem volt túl pörgős az első játékrész, nagyjából azt kaptuk, amit vártunk. Tartalékos Arsenalt, lassított játékot, védekező Leytont. Várjuk a második félidőt.

46. perc

No, akkor lássuk a második félidőt. Reméljük, ez sem lesz unalmasabb, mint az előző volt.

48. perc

Denilson eresztett meg egy lövés jó 18-ról, de a labda Jones ölében találta magát.

49. perc

Daniels várt egy beadást balról, de Miquel kifejelte előle a játékszert.

50. perc

Majdnem betalált a 4. gól is a vendégek kapujába. Diaby kényszerízőzött a tizenhatoson belül, majd egy finom csellel tisztára játszotta magát, lövése azonban a bal kapufa mellett suhant el.

53. perc

A mérkőzés eddigi legveszélyesebb támadását mutatta be a vendég együttes, miután a balon végigvezetve a labdát McGleish középre lövését Miquelnek kellett hatástalanítania.

55. perc

Eddig nem jellemző módon jön előre a Leyton. Újabb helyzet, újabb szöglet lett belőle.

Úgy tűnik, az Arsenal elaludt egy kicsit. Wenger mérges, nem is csodálom. Persze a vezetés egyelőre nincs veszélyben, de a támadások rendre a balszélről jönnek, úgy tűnik, ott nincs rendben valami.

58. perc

Rosicky a földön. Kaphatott egyet, mert kicsit szédeleg, az orvosok nézegetik. Ami most a legkevésbé hiányzik, az egy újabb sérülés.

A mai meccset 59361-en követik élőben. Mármint a helyszínen.

62. perc

Gibbs tört be a tizenhatoson belülre, addig cselezgetett, míg felvágták, Jöhet a 11-es. Közben csere: Rosicky helyett Nasri jött be.

63. perc

Góóóól! A 11-est Bendtner lőtte, a kapu bal alsó sarkába. A kapus érezte, de nem ért rá oda. 4-0, ezzel Bendtner meglőtte a mesterhármasát!

66. perc

Újabb cserék jöhetnek, ezúttal mindkét oldalon: McGleish helyett Tehoue jött be, Spring, pedig Crowe-t helyettesítheti. Hazai oldalon Bendtner helyett Wilshere, Clichy, pedig Diaby helyére állt be.

A mérkőzés előtt még 10 az 1-hez fizetett az Arsenal 6-0-ás győzelme a Leyton fölött. Nem járunk messze az igazságtól.

72. perc

Nasri cipelte a labdát az alapvonalig, majd Chamakh-nak gurított vissza, de a védők kivágták. A szöglet után Wilshere próbálkozhatott, de a beadásából bedobás lett.

74. perc

Nasri lőtt jó 17 méterről, de a próbálkozás elakadt egy védő lábában. Az ismétlő Wilshere túl önzetlen volt, a védők kivágták.

75. perc

Góóóól! Clichy is betalált, Nasri keresztpassza után 13 méterről bombázott keresztbe, a jobb alsó sarokba. 5-0.

79. perc

Clichy kapott sárgát, pedig elkerülhető lett volna. A balon cselezgető vendég játékost pakolta odébb. A szabadrúgás után a Leytonos Cox is kapott egy lapot veszélyes becsúszása miatt. Közben csere: Revell helyett M'Poku a pályán.

84. perc

Újabb hazai helyzet, ezúttal Gibbs ívelte be a labdát balról, Chamakhot épp, hogy megelőzte a védője.

87. perc

Kontrázott a Leyton. M'Poku ívelte át a középpályát, Tehoue elé került a labda, de hosszan vette át, így a hazai védők tisztázhattak. Dawson azonban nem hagyta annyiban, a szögletzászlóig kísért a labdát, végül azonban nem tudott szerelni.

90. perc

4 perc hosszabbítás jön. Nagy szóló után Cox szépíthetett volna, de lövése mellé szállt. A Leyton mindent elkövet a becsületgólért.

90+2. perc

Nasri kevergetett a tizenhatos jobb sarkánál, lövése azonban fölé szállt.

90+4. perc

A hosszabbítás percei már nem hoztak különösebb izgalmat, a játékvezető, pedig 4 perc után lefújta a találkozót. Mindez azt jelenti, hogy az Arsenal 5-0-ra győzött a Leyton Orient ellen, az FA kupa 6. fordulójában, pedig jöhet az örök rivális Manchester United.

Értékelés és összefoglaló hamarosan itt, a blogon! További szép estét, jó éjszakát mindenkinek.

0 Tovább

Taktikázással várjuk a Leytont

Holnap ilyenkor már javában készülődni fognak a csapatok, hogy újra összemérhessék erejüket. A február 20-án rendezett FA kupa találkozón a Leyton Orient nagyjából úgy érte el, hogy megismételhessék a mérkőzést, mint ahogy a Birmingham nyerte el előlünk a Ligakupát: a csereként beállt Tehoue a 89. percben változtatta 1-1-es döntetlenné az eredményt. Persze ez kevésbé „drámai”, mint a vasárnap elszenvedett vereség, a tét nem sokkal kisebb.

A győztes ugyanis egyrészt tovább jut, és várhatja a kupasorozat 6. fordulóját, másrészről viszont az ellenfél nem kisebb csapat lesz, mint a bajnokság jelenleg első helyezettje: a Manchester United. Az Arsenalnak ugyanakkor több szempontból is fontos lesz majd ez a találkozó. Egyrészről újra mentális erőt meríthet az együttes az elbukott Carling Cup után, másfelől a Bajnokok Ligája Barcelona elleni visszavágójához már csak egy hetet kell várni, s a gárda minden bizonnyal magabiztosabban utazna el egy ilyen győzelemmel a háta mögött Spanyolországba. Ráadásul a hétvégén még egy bajnokit is játszanak, egész pontosan szombaton, a Sunderland ellen, akik jelenleg a Boltonnal együtt a 8. helyen tanyáznak. Ez a mérkőzés már csak azért is fontos, mert ma este a Manchester és a Chelsea csapnak össze egymással, s egy esetleges londoni győzelem esetén (most is, és a hétvégén is), az éllovas előnye egyetlen pontra olvadna. Mi ez kérem, ha nem a nagy lehetőség?

Persze azért itt sok dolognak kell összejönnie egyszerre ahhoz, hogy a felvázolt darabokból egy kép álljon össze. Wengernek ráadásul még azt is el kell döntenie, hogy kiket küld a pályára a harmadosztályú Leyton ellen. Kockáztatni mindenképpen fog. Ha a fontos játékosait pihenteti, félő, hogy ebben a kupában is alul marad az Arsenal, ha viszont beveti őket, akkor a Barcelona ellen lehetnek majd fáradtabbak, ráadásul még a sérülésekre is nagyobb az esély. Mondhatnánk persze azt, hogy a BL-ben megküzdeni a Barcelonával fontosabb, mint az FA kupában a Leytonnal, viszont ilyen rangsor meg egyszerűen nincs. Na nem az ellenfelek tekintetében, hanem az elnyerhető címek fontosságában. Ráadásul egyik csapat sem készülhet úgy, hogy akkor az egyiket „beáldozza”, „veszni hagyja” a másik érdekében.

Érdekes összecsapásnak ígérkezik tehát a szerdai FA kupa újrajátszás, s nagy valószínűséggel a mérkőzés a pályán csak fizikailag fog eldőlni, az igazi munka viszont a háttérben folyik majd.

Update: A kedd esti találkozón a Chelsea 0-1-es hátrányból fordítva meg a találkozót győzött 2-1-re a Manchester United ellen a bajnokságban. A fentebb ecseteltek alapján ez annyit jelent, hogy ha a csapat szombaton nyer a Sunderland ellen, már csak 1 pont lesz a lemaradásunk! Go Gunners!