Kellemes szerda estét kívánok minden kedves drukkernek! A mai estén az egyik nagy ellenfél, a Tottenham otthonába látogatott el a csapat, s nemsokára kezdetét veszi az idei szezon 33. bajnoki összecsapása az Ágyúsok számára. Azon felül, hogy a Hotspur nem a szívünk csücske, jóval több minden fog eldőlni ma este. Lényegében az, hogy marad e a kiélezett verseny a bajnokság első helyéért, vagy ismét arra kell várni, hogy a Mancherster United betlizzen egyet? 90 perc múlva erre a kérdésre is választ fogunk kapni. Addig is: jó szurkolást mindenkinek!

Tottenham: Gomes, Corluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto, Bale, van der Vaart, Modric, Huddlestone, Crouch, Pavlyuchenko

Cserék: Cudicini, Kaboul, Bassong, Lennon, Sandro, Pienaar, Defoe

Arsenal: Szczesny, Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy, Diaby, Song, Walcott, Fabregas, Nasri, Van Persie

Cserék: Lehmann, Ramsey, Squillaci, Wilshere, Arshavin, Gibbs, Bendtner

1. perc

Elindult a találkozó. Az Ágyúsok a szokásos, piros-fehér szerelésben jásztanak, míg a Tottenham a fehér-kék mezét viseli.

2. perc

Egyből egy nagy helyzet a hazaiak előtt: egy balról érkező labdát szeretettek volna becsúszva a gólvonal mögé tuszkolni, de lekéstek róla.

5. perc

Góóóól! Fabregas ugratta ki remek ütemben Walcottot, aki nem volt lesen, a 11-es pont magassábából, pedig nem hibázta el. 0-1!

7. perc

Gól! Azonnal jött a Tottenham válasza, szinte ugyanolyan helyzetből szerezték meg, mint az előbb az Ágyúsok. Van der Vaart egyenlített, 1-1!

11. perc

Nasri iramodott meg a jobb szélen, Gallas mellett van Persie kanyarította kapura a labdát, a kapus szögletre tolta. A sarokrúgás azonban a biztosan kimozduló Gomesé lett.

12. perc

Góóóóóól! Nasri szerzett elképesztően nagy gólt! Középen kapta meg a labdát, és nagyjából 20-ról tűzte rá. Egy védő lába között és egy másik mellett vágódott a kapu jobb alsó sarkába! 1-2!

16. perc

Újabb Arsenal szöglet jön, a védők azonban kifejelték.

Óriásit játszik eddig az Arsenal. A ritmus ugyanaz, mint amilyen a Liverpool ellen volt, csak eredményesebbek a támadások - legalább is egyelőre. 15 percnyi játék után a labdabirtoklási arány 40-60. Ide.

20. perc

Walcott fülelt le egy átadást, az utolsó védő azonban megállította - félpályánál. A visszatett labdából van der Vaart próbálkozott, de a kapu fölé tüzelt.

22. perc

Djourou passzolt ki egy labdát ami Crouch-hoz került, ő, pedig Pavlyuchenkohoz gurított, aki a kapu mellé lőtt.

26. perc

Bale bedobása jött jobbról, majd a beívelt labdát Coruchnak szerették volna belőni, ő azonban mellé fejelt.

28. perc

Szépen vezetett támadást a Tottenham. Gyakorlatilag három átíveléssel eljutoattak a kapuig, Crouch azonban nem tudta középre játszani a labdát.

29. perc

Walcott került ismét helyzetbe, ezúttal sem volt les. Most a balon ugrott ki, a tizenhatos vonaláról lőtt keresztbe, a labda azonban a kapufa tövénél ment ki.

30. perc

Hazai szöglet jöhet, az Ágyúsok nem tudtak felszabadítani. Ez lesz nekik az első, reméljük finoman csinálják majd.

31. perc

A védőknek sikerült kifejelni a sarokrúgást, elmúlt a veszély. A fiatalok figyelmébe: ezért fontos a védekezés!

33. perc

Újabb hazai szöglet, a lefejelt labdára Crouch mozdult rá, de a partjelző beintette a lest.

Szolgálati közlemény: a Chelsea már 2-0-ra vezet a Birmingham ellen.

34. perc

Pavlyuchenko csinált egy finom cselt Djourou mellett és vitte középre a labdát, végül azonban sikerült tisztázni, újabb szöglet jöhet. Ezt azonban Gallas fejelte csúnyán fölé.

36. perc

Bale maradt a földön, a fejét fogja. Rövid ápolás után azonban újra talpon.

Igazán nem szeretnék beleszólni, de már vagy fél órája nem született gól...

40. perc

Góóóól! Sagna lőtte be a labdát balról, van Persie fejesét először még a kapus védte, az ismétlést azonban bevarrta a léc alá! 1-3! Na, tessék, van itt gól, csak rájuk kellett szólni!

44. perc

Gól! Újabb válasz érkezett az Arsenal góljára, ezúttal Huddlestonetól. Gyakorlatilag ez is az Ágyúsok (második) góljára emlékeztet, ráadásul ez is egy láb tottenhami láb között ment el, mielőtt a kapuba került volna. 2-3.

45. perc

4 perc hosszabbítás jön!

45+2.perc

Újabb hazai támadást hárított az Ágyúsok védelme. Djourou a tizenhatoson belül állította meg Pavlyuchenkot, de mint utóbb kiderült, teljesen szabályosan.

45+4. perc

Clichy kapta a mérkőzés első sárgalapját, miután szerencsétlenül csúszott oda egy Tottenham játékosnak. Dawson felívelését Crouch fejelte kapura, Szczesny azonban biztosan fogta. Ezzel a jelenettel lett vége az első félidőnek.

Elképesztő teljesítményt nyújtanak a csapatok. Pörög a mérkőzés, de nem csak a gólok miatt, egyébként is. Úgy látszik, az együttesek a támadójátékra rendezkedtek be. Így ugyan nyitott marad a védelem, cserébe viszont igazi nyílt sisakos küzdelmet követhetünk nyomon. 5 gól, egyetlen félidő alatt, rég volt már ilyen egy Arsenal meccsen. Kár, hogy ritkán látni ilyet a csapattól. Legalább ilyen mozgalmas második félidőt kívánok!

46. perc

Elindult a második félidő is. Cserélt a Tottenham, Bale helyett Lennon állt be, Kabloul, pedig Corluka helyét vette át.

47. perc

Song késett le Modricról, megkapta a sárgáját.

48. perc

Djourou is kapott egy lapot, ő is Modricról maradt le. Ha így folytatják, valakit ki fognak állítani erről az emberről.

49. perc

Van der Vaart lőtt kapura, Szczesny azonba a léc fölé tolta a labdát!

51. perc

Fabregast csak szabálytalanul tudták megállítani, így szabadrúgást kapott az Arsenal, jó 30 méterre a kaputól. Közben egy csere: Diaby helyett Wilshere áll be.

55. perc

Van der Vaart nagyon aktív ma. Szczesny mutatott be egy bravúrt vele szemben.

56. perc

Van Persie szerezhetett volna újabb találatot, a partjelző azonban beintette a lest.

61. perc

Két nagy lehetőség is adódott a Tottenham előtt, mindkettőt van der Vaart és Lennon hozták össze. Fokozódik a nyomás, figyelni kell.

64. perc

Hatalmas helyzet maradt ki az Arsenalnál. Walcott húzott el a jobbon Dawson mellett, beadását azonban Fabregas nem tudta a gólvonal mögé terelni. Marad a 2-3.

69. perc

Tizenegyes! Szczesny futott ki a kapujából, a labda helyett azonban Lennont találta el.

70. perc

Gól! Van der Vaart bevágta a büntetőt, 3-3!

71. perc

Szczesny ezúttal óriásit védett, van der Vaart, Modric és Kaboul játszottak össze.

73. perc

Fabregas nagyon érzi ma a játékot. 2 percen belül két óriási helyzetet is sikerült kialakítania, a gól azonban még várat magára.

79. perc

Szczesny védet ismételten hatalmasat. Egy jobbról érkező beadást fejelt kapura Crouch, a kapus azonban a léc fölé tolta a labdát. A szögletet, pedig bedobásra öklözte ki.

81. perc

Kettős csere jön az Arsenalnál. Nasri helyett Bendtner, Walcott helyett, pedig Arshavin lép pályára.

83. perc

Szczesny újabb bravúrt mutatott be, ezúttal Sandro lövését fogta meg.

86. perc

Bendtner kapott volna remek felívelést, a levétel nem sikerült jól, a védől, pedig szorosan fogták.

88. perc

Wilshere adott volna remek keresztlabdát van Persienek, de a kapu helyett oldalra lőtte azt a holland.

90. perc

Szabálytalanság a Tottenham alapvonalánál, de kifelé jár a szabadrúgás. 3 perc hosszabbítás jön.

90+2. perc

Koscielny majdnem öngólt fejelt, a kapus azonban ezt is hárította.

90+3. perc

Fabregas küldött egy kemény löketet kaupra jó 25-ről, a labda azonban mellé ment. Ez volt az utolsó momentum, a játékvezető lefújta a találkozót.

Keserédes szájízzel kívánok további szép estét. Értékelés és összefoglaló hamarosan itt, a blogon!