Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Viszontlátásra, bajnoki cím!

Vasárnap délután nagyjából 3 óra leforgása alatt eldőlt, az Arsenal idén sem lesz bajnok. Persze nem csak azért, mert a Stoke City ellen 3-1-re kikaptak kedvenceink, hanem azért sem, mert az elmúlt nagyjából 10 fordulóban adódott lehetőségek közül csupán egyet, a Manchester legyőzését volt képes hozni a csapat. Ez, pedig azt jelenti, hogy az idei szezonban sem, immáron sokadik éve nem nyert semmilyen trófeát a csapat. Ez azért elgondolkodtató.

Az idei 36. bajnoki mérkőzés előtt még úgy tűnt, van némi esély a bajnoki cím megszerzésére. Igaz, ehhez nagyon sok csillagnak kellett volna nagyon jól együtt állnia mindamellett, hogy az Arsenal 3 ponttal távozik a Stoke City otthonából. Ez azonban nem történt meg, ráadásul a United is legyőzte a Chelseat. Ezzel ugyan még nem lettek bajnokok, az viszont már eldőlt, hogy az Arsenal sem. Sőt, még az sem biztos, hogy a második helyen végezhetnek az Ágyúsok, a másik londoni gárda ugyanis az idény vége előtt 2 fordulóval 3 pont előnnyel rendelkezik. Persze ez nem ledolgozhatatlan, ám a vasárnapi formát elnézve bizony nehéz lenne azt mondani, hogy könnyű dolga lesz kedvenc csapatunknak. Arról nem is beszélve, hogy a másik manchesteri csapat, a City is ott lohol az Ágyúsok nyakában, s így még akár a harmadik helyt is elveszítheti a csapat.

A jelen állás szerint viszont nem is biztos, hogy többet érdemelne az Arsenal. A Manchester United elleni lelkesedés és elszántság halvány nyomát sem produkálták a játékosok vasárnap, így, pedig nemhogy bajnokságot, de még BL indulást sem lehet szerezni. Egy ilyen erős bajnokságban semmiképp sem. A Stoke City viszont rendkívül jól játszott. Látványos támadó focit persze ők sem produkáltak, a védelem azonban olyan masszív volt, hogy ott sem átpasszolni, sem átemelni, sem átlőni nem lehetett a labdát. Egy gólt ugyan sikerült ellenük szerezni, ám az sem a támadó sor kreativitásának, mintsem az ellenfél védelmi hibájának volt köszönhető.

A 3-1 egy, a középmezőny alján tanyázó csapattól mindenképp kínos vereség. Kíváncsi vagyok, Stan Kroenke milyen elvárásokat támaszt majd Wenger felé a következő idényben. Ez főleg akkor lesz majd érdekes, ha a legrosszabb forgatókönyv válik majd valóra, és 4. lesz a PL-ben a csapat.

A következő évben muszáj lesz valamit letenni az asztalra (nem is akár mit!), mert Wenger alatt már így is billeg a szék. Egyelőre még nincs igazi veszélyben az állása, de az elégedetlen szurkolók hangja egy esetleges „csúfos” 4. hellyel igen csak hangossá fog válni.

0 Tovább

Ramsey tette nyílttá a bajnokságot

Nagyon úgy néz ki, hogy maradt még némi izgulnivaló a Premier League hátralévő három fordulójára, legalább is ami kedvenceinket illeti. Az elmúlt néhány PL mérkőzés végeredménye után már temettem a bajnoki címet, s bár most sem tartom sokkal esélyesebbnek az Arsenalt az első hely megszerzésére, azért változott a kép egy picit.

A vasárnap délutáni örökrangadón az Arsenal a Manchester United csapatát fogadta, s a képlet egyszerű volt: vagy nyer a csapat, és akkor még marad egy halvány esély a bajnoki címre, vagy kikap – esetleg döntetlent játszik -, s akkor már legfeljebb csak a matematikában bízhat az együttes. Nem lehetne azt mondani, hogy a tét kisebb volt, mint az elmúlt hetek mérkőzésein, a csapaton azonban valahogy mégis jobban érződött az a fajta győzni akarás, amit eddig minden Arsenal drukker hiányolt.

Nagy iramban kezdődött meg a találkozó, s az első perctől kezdve érződött, hogy az Arsenal ma mindent megtesz a győzelemért. Sorra dolgozták ki a helyzeteket, a Manchester, pedig beállt a védekezésre, a kontrákra épített. Persze feladni ők sem adták fel a találkozót, de igazán komoly helyzetig nem tudtak eljutni. Az Ágyúsok ugyanakkor sok ziccert hoztak össze, ám szokás szerint hiányzott a befejezés. Amikor, pedig meg lett volna, akkor a játékvezető hibázott: Vidic egyértelmű kezezését nem látta meg sem ő, sem a partjelző, így a tizenegyes, valamint van Persie fejelési lehetősége is elmaradt. A félidőt 0-0-val zárták a csapatok.

A második játékrész aztán hasonlóan kezdődött, s bár a kezdés után érződött az erősödő MU fölény, az 56. percben végre nem csak helyzetig, hanem gólig is eljutott a csapat: Ramsey lövése révén vezetést szerzett az Arsenal. A Manchester attól kezdve igazán bekeményített, sokszor csak az utolsó pillanatban sikerült menteniük a védőknek. A játékosok is egyre nyugtalanabbá váltak, s bár volt némi kakaskodás és egy-két sárgalap, alapjában véve nem volt vészesen sportszerűtlen a találkozó. A United rengeteg helyzetet dolgozott ki, ám ezek nem hozták meg a kívánt eredményt, így a 95. percben a játékvezető lefújta a rangadót, s ezzel a 3 pont az Ágyúsok zsebébe vándorolt.

Jelen állás szerint az első három helyen a Manchester United, a Chelsea és az Arsenal tanyázik, így ebben a sorrendben. Az Arsenal – Man U. meccs előtt még 9 pont volt a Vörös Ördögök előnye az Ágyúsok, 3 pedig a Chelsea előtt. A mai találkozó után azonban az Arsenal és a Manchester között már csak 6 pont a különbség, úgy, hogy a következő fordulót a United a kék londoni együttessel játssza le. Így ha ott döntetlen születik, vagy esetleg nyer a Chelsea, akkor igazán izgalmas lesz a finish. Persze csak akkor, ha a hátralévő 3 mérkőzésen 9 pontot szerez az Arsenal. Akkor már elmondhatjuk, azért csak megtettek mindent a srácok.

0 Tovább

A Bolton tette bajnokká a Manchestert

Vége, ennyi, finito. Nagyjából így lehetne röviden összefoglalni azt, a Bolton elleni mérkőzés elvesztése mit is jelent a bajnoki címre nézve. A helyzet ugyanis az, hogy ugyan az történt, ami az elmúlt alkalmak mindegyikében: hiába küzdött az Arsenal, hiába alakított ki helyzeteket, a befejezés sosem sikerült, s ez újabb pontokba került: jelen esetben háromba. Ezúttal azonban nem csak a pontokat veszítették el kedvenceink.

Wenger kijelentése, mely szerint ebben az idényben akár mind a négy trófea megszerezhető, hamar megcáfolódott. Először a hazai kupák, majd a BL továbbjutás úszott el, ma, pedig az utolsó szalmaszál, a bajnoki cím is. A Bolton ugyanis az utolsó pillanatban, 2-1-re győzte le az Ágyúsokat, ez pedig azt jelenti, hogy jelenleg egyenlő mérkőzésszámmal, és 9-et több ponttal vezeti a tabellát a Manchester United. Wenger az egész mérkőzés alatt ideges volt, de azt hiszem, ez most a legkevesebb.

Noha az új tulajdonos, Stan Kroenke teljes körű támogatásáról biztosította a francia edzőt, eljött az ideje annak, hogy felmerüljön a kérdés: vajon így lesz ez a következő időszakban is? Wenger ugyanis azt hangoztatta, hogy a jelenlegi taktikán nem szeretne változtatni, vagyis nem szeretne sok pénzért új játékosokat vásárolni. Ez, pedig nagyon úgy tűnik, hogy meddő taktika. Mert bár rendre ott van a klub minden évben a győzelemért folytatott harcban, az eredmények csak nem jönnek.

A mai találkozón az Ágyúsok számítottak esélyesnek, ám a Bolton szerezte meg a vezetést, egy szögletből befejelt találattal. A csapat ekkor ébredt fel igazán, s bár rohamozta az ellenfelet, csak kapufáig jutott el. A második félidő ráadásul úgy tűnt, ismét a Boltoné lesz, a 46. percben ugyanis tizenegyest ítélt a játékvezető egy erősen vitatható szituáció miatt. Szczesny azonban megtette, amit meglehetett, s hárította a büntetőt, így tovább éltek a remények. Van Persie ráadásul egy perccel később megszerezte az egyenlítő találatot is, így ismét csak az Arsenal számított a favoritnak. A labda sokkal többet volt a londoni játékosoknál, a mezőnyfölényt viszont nem sikerült újabb gólra váltani, s ez meg is bosszulta magát: a 91. percben jött egy újabb szöglet, egy újabb fejes és egy újabb hazai gól, ezzel döntve el a találkozót, s pecsételve meg az Arsenal idei bajnoki címének sorsát.

Ráadásul a következő mérkőzést a Manchester ellen vívja az együttes az Emirates-ben, s ha ott nem sikerül legyőzni őket, a Vörös Ördögök nálunk ünnepelhetik az bajnoki címüket. Nekünk, pedig nem marad más, csak a keserű pirula. Ismét.

0 Tovább

Egy pontot ért a csúcsforma az Arsenalnak

Azt kell, hogy mondjam, minden várakozást felül múlt a szerdai Tottenham – Arsenal mérkőzés. Pozitív és negatív értelemben egyaránt. Igazi rangadóhoz méltó meccset játszottak a csapatok, s a sárgalapok száma ellenére igazán sportszerű volt az összecsapás.

Elképesztő irammal kezdődött a találkozó, a Tottenham és az Arsenal is nyílt sisakkal vonultak ki a gyepre. Kedvenceink már az 5. percben előnyhöz jutottak egy remek összjátékot követően, s Walcott nem hibázta el a ziccert. Az öröm azonban nem tarthatott sokáig: 2 perc múlva válaszoltak a házigazdák is, van der Vaart talált be az Ágyúsok kapujába. Az iram ezek után sem hagyott alább, s Nasi vállalkozó kedvének helyességét a 12. perceben szerzett találata is igazolta: 20 méterről, két védő lábai között lőtt hatalmas gólt. Az eredmény nem is alakulhatott volna jobban, a 3 pont ugyanis a bajnoki győzelem reményét tartotta életette volna tovább. Az első félidő hajrájában aztán jött egy újabb Hotspur támadás, melynek vége egy újabb hazai találat lett, s így 2-3-as eredménnyel mehettek szünetre a csapatok.

A második félidő elején aztán gyorsan sikerült 2 sárgalapot is összegyűjtenie az Arsenalnak, ami azt mutatta, igen is győzni akar a Tottenham. Szczesny azonban óriási formában végett az egész találkozó alatt, annak ellenére, hogy a 70. percben tizenegyest ítéltek ellene, amit van der Vaart be is vágott, így alakítva ki a 3-3-as későbbi végeredményt. A hajrában már egyik csapat sem tudott újabb gólt szerezni, így 90 percnyi játék után 1-1 ponttal mehettek haza a játékosok.

Mindez azt jelenti, hogy most már tényleg csak a Manchester United bakija emelheti első helyre az Arsenalt. De egyelőre úgy néz ki, idén is trófea nélkül marad a csapat.

0 Tovább

Három perc az út a Mennytől a Pokolig

Elbuktuk a bajnokságot. Ezt annak ellenére merem kijelenteni, hogy még mindig van hátra 6 forduló. Elbuktuk, mert ha csak a Manchester nem betlizik valahol, valamikor, és az Ágyúsok sem győzik le őket, akkor nem lehet behozni a pontkülönbséget. A délutáni beharangozóban azt írtam, matematikai esélye még van a csapatnak a bajnoki cím megszerzésére. Nos, az még tényleg van.

Elképesztő összecsapás volt a délutáni találkozó, ahol az Arsenal a Liverpoolt látta vendégül egy 90 perces játék erejéig. A jelzőt itt most egyáltalán nem a bulváros értelemben kell venni, mert tényleg az volt. Volt itt minden kérem: sérülés, cserék, sárgalapok, gólok, 10 perc hosszabbítás a második félidő végén. De kezdjük csak szép sorjában.

Az első félidő elején még a Liverpool „ficánkolt”, s vezettek jó néhány támadást, igazán komoly helyzetig azonban nem tudtak eljutni. Az Ágyúsok a 10. perc után vették csak észre, hogy ők is a pályán vannak, és kezdtek el igazi offenzívákat vezetni. A balszél rendre megjátszható volt, ám egy vendég láb az utolsó pillanatban mindig útját állta a labdának. Eboue remek labdákat osztott, a Liverpool, pedig alig jutott labdához: a félidő közepén 62-38 volt a labdabirtoklási arány kedvenceink javára. Az első félidő végül nem hozott gólt, így 0-0-s döntetlennel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött, vagyis támadott az Arsenal. Érthető, hisz a bajnoki cím volt a tét, nem tehették meg a játékosok, hogy lazára veszik a figurát. A félidő közepén aztán leállt a játék, Carragher szenvedett olyan komoly nyaksérülést, hogy legalább 7-8 percig ápolni kellett, mire levihették a pályáról. A hosszabbítás így már biztosnak tűnt.

Nem álltak le az Ágyúsok, de a liverpooli gárda olyan masszívan védekezett, hogy a falat képtelenség volt feltörni. Aztán jött a 97. perc és egy Fabregas által kiharcolt bűntető, amit van Persie értékesíteni tudott. A Mennyországban érezhette magát az együttes, amikor 2 perccel később jött a hidegzuhany. Először egy, a tizenhatos vonaláról elvégzett szabadrúgás hozta a frászt a játékosokra, majd amikor a lövés lepattant a sorfalról, a játékvezető tette ugyanezt: Eboue a lepattanóra rohanva felborította ellenfelét, s mivel mindez a tizenhatoson belül történt, jöhetett a büntető. Kuyt, pedig nem hibázott, és kegyetlenül bevarrta, így alakítva ki a 101. percben az 1-1-es végeredményt, s nagy valószínűséggel elütve az Arsenalt a bajnoki címtől.

Így hát pár perc alatt a mennyből a pokolba kerültek kedvenceink, s ha még azt is hozzávesszük, hogy az ellenfélnek adott tizenegyes erősen vitatható döntés, csak még rosszabb lesz a szánk íze. A mai Arsenal volt az a csapat, akit mindannyian szeretünk. Küzdöttek, hajtottak, és nagyon is megérdemelték volna a győzelmet, s a vele járó három pontot. Az utolsó 6 mérkőzésen fog majd igazán látszani az, mennyire hiányoznak majd az elszórt 2 pontok.