Kellemes vasárnap délutánt kívánok minden kedves szurkolónak! Hamarosan kezdetét veszi az idei szezon egyik legfontosabb mérkőzése, az Arsenal - Manchester United találkozó. Az összecsapás választ adhat arra a kérdésre, vajon életben marad-e az esély a bajnoki címre, vagy idén sem nyer semmit a csapat? A meccs kezdetégi, pedig ajánlom a beharangozót! Jó szurkolást mindenkinek!

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Song, Wilshere, Walcott, Ramsey, Nasri, Van Persie

Cserék: Lehmann, Squillaci, Arshavin, Eboue, Gibbs, Chamakh, Bendtner

Manchester United: Van der Sar, Fabio Da Silva, Ferdinand, Vidic, Evra, Nani, Anderson, Carrick, Ji-Sung Park, Rooney, Hernandez

Cserék: Kuszczak, Smaiiling, Rafael De Silva, O'Shea, Valencia, Owen, Berbatov

1. perc

Elindult a mérkőzés. Az Arsenal kezdhetett közepet, a csapat a szokásos piros-fehér szerelésben játszik, a vendégek, pedig fekete-sötétkék mezben.

2. perc

Nasri passzolt a jó helyen lévő van Persienek, de nagyjából 1 méteres lesen volt.

3. perc

Megvolt az első hatalmas helyzet az Arsenal előtt. Walcott és Wilshere játszottak össze, Ferdinand tisztázott, de az üresen álló Wilshere-hez lőtte a labdát, aki azonban a kapu mellé durrantott.

6. perc

Walcott szöktette saját magát a baloldalon, beadását azonban a védők fejelték ki.

7. perc

Clichy adott be egy labdát jobbról, van Persie azonban mellé fejelt, nagyjából tizenhat méterről.

9. perc

Hernandez kapott volna remek labdát, a védők azonban lesre állították a manchesteri játékost.

Nagy iramban kezdte a játékot az Arsenal, egyelőre kedvenceink akarata érvényesül. A United inkább védekezik és úgy néz ki, a kontrákkal próbál majd operálni.

12. perc

Walvott és Ramsey értették félre egymást, így jöhet van der Sar kirúgása.

14. perc

Wilshere tört be a tozenhatoson belülre a jobb szélen, keresztpasszát Evranak kellett szögletre rúgnia, mert jött Walcott. A sarokrúgást végül hatástalanították a vendég védők.

19. perc

Wilshere tört volna be a tizenhatoson belülre, a vonalon Vidic állította meg - szerintem szabálytalanul. A játékvezető azonban máshogy gondolta.

20. perc

Fabio hozta össze a United eddigi legnagyobb helyzetét. A balon tört be a tizenhatoson belülre, lövésébe azonban Sagna dobta bele magát. A sarokrúgás már kevésbé volt veszélyes.

Wilshere eddig nagyot játszik, Rooneyt ellenben nagyon jól sikerült eddig levenni a pályáról. Igaz, a United nem sok helyzetet tudott kidolgozni az elmúlt 20 percben.

24. perc

Sagna adta volne be a labdát balról, a védők bedobásra tisztáztak.

29. perc

Sagna hibájából Rooney szerezhetett volna labdát, ezt azonban a karjával tette meg. Nem volt szándékos, csak szabálytalan, így a sárga elmaradt.

30. perc

Wilshere és Carrick összecsapásából a vendég játékos került ki győztesen. A manchesteri ugyan szabálytalanul csúszott be, Wilshere azonban megfogta a bokáját, hogy ne tudjon felkelni a labdáért. Na, ezt fújta le a játékvezető...

32. perc

Ramsey és Walcott összjátéka után az utóbbi adta be balról a labdát, az azonban elszállt van Persie előtt, miután Vidic beleért. Utólag kiderült ami elsőre is gyanús volt, hogy kézzel tette mindezt. A játékvezető ezt nem vette észre, így szöglet jött, ami viszont már veszélytelen volt. Jogos tizenegyestől fosztotta meg a csapatot a bíró.

35. perc

Fabio lódult volna meg a balon, Koscielny azonban tökéletes ütemben csúszott oda. Ha nem tette volna, egyedül mehetett volna a kapu felé.

39. perc

Szép támadást vezetett a Manchester. Rooney kétszer is remekül passzolt, a lövése viszont a védőről vágódott az alapvonalon túlra. A szögletet kifejelték a Londoniak.

40. perc

Rooney sárgát kapott, miután a meginduló Wilsheret tette ki az oldalvonalon túlra.

43. perc

Anderson próbálkozott meg egy csavart lövéssel, ezt azonban Szczesny magabiztosan fogta.

45+1. perc

Clichy akasztotta Nanit, szabadrúgás járt érte, a beívelt labdát azonban kifejelték a védők. Ellentámadást vezetett volna a csapat, a játékvezető azonban már harmadszorra lépett bele a passzba egy félidő alatt.

45+2. perc

Vége az első félidőnek, jöhet a szünet. Van Persie a tizenegyest reklamálja a bírónál és a partjelzőnél is.

Egyelőre rendkívül sportszerű a találkozó, ráadásul az Arsenal is nagyon jól játszik. Egy dolog hiányzik: a befejezés. Ahoz képest, hogy mennyi helyzetet sikerült kialakítani, Van Der Sar nem dolgozott túl sokat, jó, ha két hárítása volt. Reméljük, hogy a második félidőben ez is beérik majd.

46. perc

Elindult a második félidő, a Manchester kezdett közepet. Lássuk csak, mit hoz ez a 45 perc... A szünetben Nasri és Arshavin cserélt helyet a partvonal két oldalán.

48. perc

Park harcolt ki szabadrúgást, jó 25 méterre a kaputól. Song volt szabálytalan, a sárga elmarad.

49. perc

Rooney lőtte rá a szabadot, Szczesny védett hatalmasat.

51. perc

Egy elhalt támadásból kontrázott a Manchester, de szöglet lett a dologból. A sarokrúgás veszélytelen volt.

52. perc

Song lőtt kapura, épp, hogy mellé.

Kicsit visszavett a tempóból az Arsenal, most a Manchester is eljut a kapuig, jólval könnyebben, mint eddig. Kíváncsi vagyok, hogy most altatják-e őket, vagy az erővel tartalékolnak...?

55. perc

Újabb vendég szabadrúgás, Nani lőtt kapura 25-ről, a kapufa mellé csavart. Jön az első vendég csere, Anderson helyére Valencia állt be.

56. perc

Góóóóóóóóól! Egy remek labdaszerzés után van Persie kevergetett a balon, Ramsey tárt karokkal kérte üresen a labdát középen, megkapta, bevágta. Ez az első gólja, amióta visszatért a sérüléséből! 1-0!

60. perc

A gól óta a Mancehster magához ragadta a kezdeményezért, rövid időn belül a 3. szögletet lőtték a vendégek. Legutóbbit Vidic fejelte a kapufa mellé.

62. perc

Ideges a Manchester, beindult a keménykedés. Song egy lefújt szabálytalankodás után nem adta vissza a labdát, a vendégek nekiestek. A játékvezető sárgát adott Songnak, de nem a labdázás, hanem a becsúszás miatt.

66. perc

Park kapott sárgát, Sagnat buktatta.

67. perc

Eladott labdát vágott előre a Manchester, Evra tört a tizenhatoson belülre, a védő azonban szögletre tisztázott. A United tizenegyest reklamált, de nem volt az. Djourou a sarokrúgás után a földön maradt.

69. perc

Úgy tűnik, Djourou sérülése komolyabb, mint elsőre látszott, le kellett cserélni. Squillaci állt be a helyére.

72. perc

Clichy ívelt be jobbról, van Persie lett volna a címzett, a védők azonban kifejelték a beadást.

74. perc

Veszélyes helyről jár szabadrúgás a Manchesternek. Egy buktatás után a tizenhatos sakáról jár a pontrúgás. Csere: Berbatov Hernandez helyén.

75. perc

Rooney és Nani a labda mögött, előbbi lőtte el, Szczesny fogta.

76. perc

Fabio kapott sárgát, Ramseyt buktatta.

78. perc

Újabb hazai csere: Eboue jött be, Walcott ment le.

Nagyon okosan játszik most az Arsenal. Nem megy előre ész nélkül, igyekszik a csapat tartani a labdát. Egygólos győzelem is győzelem.

82. perc

Remek kontrát vezettek az Ágyúsok, van Persie kerszetbe ívelése azonban midnenki előtt elment.

83. perc

Arsenal szabadrúgás, jó 20 méterről. Fabio állította meg Arshavint szabálytalanul.

84. perc

A pontrúgást van Persie lőtte el, van der Sar magabiztosan fogta.

85. perc

Újabb csere a vendégeknél: Carrick helyén Owen.

88. perc

Rooney löbbölte be a labdát Owennek, aki a tizenhatos vonalán beesett a büntetőterületre. A játékvezető nem adott tizenegyest, pedig úgy tűnik, lehetett volna.

90. perc

4 perc hosszabbítás jön.

90+2. perc

Park ívelte be a labdát Valencianak, de a manchesteri játékos nem érhette el a labdát. Kirúgás jön.

90+3. perc

Ramsey becsúszását fújta le a játékvezető, Rooneynak csúszott oda. Szabadrúgás 22-23 méterről.

90+4. perc

Nani a sorfalba lőtte a szabadrúgást! A megpattanó labdát Szczesny fogta.

90+5. perc

Vége, nyert az Arsenal!

Ezzel a győzelemmel még életben maradtak a bajnoki esélyek, de innentől kezdve szükség lesz minden pontra, és sok szerencsére is! Értékelés hamarosan itt, az Arsenal blogon!