Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ramsey tette nyílttá a bajnokságot

Nagyon úgy néz ki, hogy maradt még némi izgulnivaló a Premier League hátralévő három fordulójára, legalább is ami kedvenceinket illeti. Az elmúlt néhány PL mérkőzés végeredménye után már temettem a bajnoki címet, s bár most sem tartom sokkal esélyesebbnek az Arsenalt az első hely megszerzésére, azért változott a kép egy picit.

A vasárnap délutáni örökrangadón az Arsenal a Manchester United csapatát fogadta, s a képlet egyszerű volt: vagy nyer a csapat, és akkor még marad egy halvány esély a bajnoki címre, vagy kikap – esetleg döntetlent játszik -, s akkor már legfeljebb csak a matematikában bízhat az együttes. Nem lehetne azt mondani, hogy a tét kisebb volt, mint az elmúlt hetek mérkőzésein, a csapaton azonban valahogy mégis jobban érződött az a fajta győzni akarás, amit eddig minden Arsenal drukker hiányolt.

Nagy iramban kezdődött meg a találkozó, s az első perctől kezdve érződött, hogy az Arsenal ma mindent megtesz a győzelemért. Sorra dolgozták ki a helyzeteket, a Manchester, pedig beállt a védekezésre, a kontrákra épített. Persze feladni ők sem adták fel a találkozót, de igazán komoly helyzetig nem tudtak eljutni. Az Ágyúsok ugyanakkor sok ziccert hoztak össze, ám szokás szerint hiányzott a befejezés. Amikor, pedig meg lett volna, akkor a játékvezető hibázott: Vidic egyértelmű kezezését nem látta meg sem ő, sem a partjelző, így a tizenegyes, valamint van Persie fejelési lehetősége is elmaradt. A félidőt 0-0-val zárták a csapatok.

A második játékrész aztán hasonlóan kezdődött, s bár a kezdés után érződött az erősödő MU fölény, az 56. percben végre nem csak helyzetig, hanem gólig is eljutott a csapat: Ramsey lövése révén vezetést szerzett az Arsenal. A Manchester attól kezdve igazán bekeményített, sokszor csak az utolsó pillanatban sikerült menteniük a védőknek. A játékosok is egyre nyugtalanabbá váltak, s bár volt némi kakaskodás és egy-két sárgalap, alapjában véve nem volt vészesen sportszerűtlen a találkozó. A United rengeteg helyzetet dolgozott ki, ám ezek nem hozták meg a kívánt eredményt, így a 95. percben a játékvezető lefújta a rangadót, s ezzel a 3 pont az Ágyúsok zsebébe vándorolt.

Jelen állás szerint az első három helyen a Manchester United, a Chelsea és az Arsenal tanyázik, így ebben a sorrendben. Az Arsenal – Man U. meccs előtt még 9 pont volt a Vörös Ördögök előnye az Ágyúsok, 3 pedig a Chelsea előtt. A mai találkozó után azonban az Arsenal és a Manchester között már csak 6 pont a különbség, úgy, hogy a következő fordulót a United a kék londoni együttessel játssza le. Így ha ott döntetlen születik, vagy esetleg nyer a Chelsea, akkor igazán izgalmas lesz a finish. Persze csak akkor, ha a hátralévő 3 mérkőzésen 9 pontot szerez az Arsenal. Akkor már elmondhatjuk, azért csak megtettek mindent a srácok.

0 Tovább

Arsenal - Manchester United 1 : 0 (0 : 0)

Kellemes vasárnap délutánt kívánok minden kedves szurkolónak! Hamarosan kezdetét veszi az idei szezon egyik legfontosabb mérkőzése, az Arsenal - Manchester United találkozó. Az összecsapás választ adhat arra a kérdésre, vajon életben marad-e az esély a bajnoki címre, vagy idén sem nyer semmit a csapat? A meccs kezdetégi, pedig ajánlom a beharangozót! Jó szurkolást mindenkinek!

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Song, Wilshere, Walcott, Ramsey, Nasri, Van Persie

Cserék: Lehmann, Squillaci, Arshavin, Eboue, Gibbs, Chamakh, Bendtner

Manchester United: Van der Sar, Fabio Da Silva, Ferdinand, Vidic, Evra, Nani, Anderson, Carrick, Ji-Sung Park, Rooney, Hernandez

Cserék: Kuszczak, Smaiiling, Rafael De Silva, O'Shea, Valencia, Owen, Berbatov

1. perc

Elindult a mérkőzés. Az Arsenal kezdhetett közepet, a csapat a szokásos piros-fehér szerelésben játszik, a vendégek, pedig fekete-sötétkék mezben.

2. perc

Nasri passzolt a jó helyen lévő van Persienek, de nagyjából 1 méteres lesen volt.

3. perc

Megvolt az első hatalmas helyzet az Arsenal előtt. Walcott és Wilshere játszottak össze, Ferdinand tisztázott, de az üresen álló Wilshere-hez lőtte a labdát, aki azonban a kapu mellé durrantott.

6. perc

Walcott szöktette saját magát a baloldalon, beadását azonban a védők fejelték ki.

7. perc

Clichy adott be egy labdát jobbról, van Persie azonban mellé fejelt, nagyjából tizenhat méterről.

9. perc

Hernandez kapott volna remek labdát, a védők azonban lesre állították a manchesteri játékost.

Nagy iramban kezdte a játékot az Arsenal, egyelőre kedvenceink akarata érvényesül. A United inkább védekezik és úgy néz ki, a kontrákkal próbál majd operálni.

12. perc

Walvott és Ramsey értették félre egymást, így jöhet van der Sar kirúgása.

14. perc

Wilshere tört be a tozenhatoson belülre a jobb szélen, keresztpasszát Evranak kellett szögletre rúgnia, mert jött Walcott. A sarokrúgást végül hatástalanították a vendég védők.

19. perc

Wilshere tört volna be a tizenhatoson belülre, a vonalon Vidic állította meg - szerintem szabálytalanul. A játékvezető azonban máshogy gondolta.

20. perc

Fabio hozta össze a United eddigi legnagyobb helyzetét. A balon tört be a tizenhatoson belülre, lövésébe azonban Sagna dobta bele magát. A sarokrúgás már kevésbé volt veszélyes.

Wilshere eddig nagyot játszik, Rooneyt ellenben nagyon jól sikerült eddig levenni a pályáról. Igaz, a United nem sok helyzetet tudott kidolgozni az elmúlt 20 percben.

24. perc

Sagna adta volne be a labdát balról, a védők bedobásra tisztáztak.

29. perc

Sagna hibájából Rooney szerezhetett volna labdát, ezt azonban a karjával tette meg. Nem volt szándékos, csak szabálytalan, így a sárga elmaradt.

30. perc

Wilshere és Carrick összecsapásából a vendég játékos került ki győztesen. A manchesteri ugyan szabálytalanul csúszott be, Wilshere azonban megfogta a bokáját, hogy ne tudjon felkelni a labdáért. Na, ezt fújta le a játékvezető...

32. perc

Ramsey és Walcott összjátéka után az utóbbi adta be balról a labdát, az azonban elszállt van Persie előtt, miután Vidic beleért. Utólag kiderült ami elsőre is gyanús volt, hogy kézzel tette mindezt. A játékvezető ezt nem vette észre, így szöglet jött, ami viszont már veszélytelen volt. Jogos tizenegyestől fosztotta meg a csapatot a bíró.

35. perc

Fabio lódult volna meg a balon, Koscielny azonban tökéletes ütemben csúszott oda. Ha nem tette volna, egyedül mehetett volna a kapu felé.

39. perc

Szép támadást vezetett a Manchester. Rooney kétszer is remekül passzolt, a lövése viszont a védőről vágódott az alapvonalon túlra. A szögletet kifejelték a Londoniak.

40. perc

Rooney sárgát kapott, miután a meginduló Wilsheret tette ki az oldalvonalon túlra.

43. perc

Anderson próbálkozott meg egy csavart lövéssel, ezt azonban Szczesny magabiztosan fogta.

45+1. perc

Clichy akasztotta Nanit, szabadrúgás járt érte, a beívelt labdát azonban kifejelték a védők. Ellentámadást vezetett volna a csapat, a játékvezető azonban már harmadszorra lépett bele a passzba egy félidő alatt.

45+2. perc

Vége az első félidőnek, jöhet a szünet. Van Persie a tizenegyest reklamálja a bírónál és a partjelzőnél is.

Egyelőre rendkívül sportszerű a találkozó, ráadásul az Arsenal is nagyon jól játszik. Egy dolog hiányzik: a befejezés. Ahoz képest, hogy mennyi helyzetet sikerült kialakítani, Van Der Sar nem dolgozott túl sokat, jó, ha két hárítása volt. Reméljük, hogy a második félidőben ez is beérik majd.

46. perc

Elindult a második félidő, a Manchester kezdett közepet. Lássuk csak, mit hoz ez a 45 perc... A szünetben Nasri és Arshavin cserélt helyet a partvonal két oldalán.

48. perc

Park harcolt ki szabadrúgást, jó 25 méterre a kaputól. Song volt szabálytalan, a sárga elmarad.

49. perc

Rooney lőtte rá a szabadot, Szczesny védett hatalmasat.

51. perc

Egy elhalt támadásból kontrázott a Manchester, de szöglet lett a dologból. A sarokrúgás veszélytelen volt.

52. perc

Song lőtt kapura, épp, hogy mellé.

Kicsit visszavett a tempóból az Arsenal, most a Manchester is eljut a kapuig, jólval könnyebben, mint eddig. Kíváncsi vagyok, hogy most altatják-e őket, vagy az erővel tartalékolnak...?

55. perc

Újabb vendég szabadrúgás, Nani lőtt kapura 25-ről, a kapufa mellé csavart. Jön az első vendég csere, Anderson helyére Valencia állt be.

56. perc

Góóóóóóóóól! Egy remek labdaszerzés után van Persie kevergetett a balon, Ramsey tárt karokkal kérte üresen a labdát középen, megkapta, bevágta. Ez az első gólja, amióta visszatért a sérüléséből! 1-0!

60. perc

A gól óta a Mancehster magához ragadta a kezdeményezért, rövid időn belül a 3. szögletet lőtték a vendégek. Legutóbbit Vidic fejelte a kapufa mellé.

62. perc

Ideges a Manchester, beindult a keménykedés. Song egy lefújt szabálytalankodás után nem adta vissza a labdát, a vendégek nekiestek. A játékvezető sárgát adott Songnak, de nem a labdázás, hanem a becsúszás miatt.

66. perc

Park kapott sárgát, Sagnat buktatta.

67. perc

Eladott labdát vágott előre a Manchester, Evra tört a tizenhatoson belülre, a védő azonban szögletre tisztázott. A United tizenegyest reklamált, de nem volt az. Djourou a sarokrúgás után a földön maradt.

69. perc

Úgy tűnik, Djourou sérülése komolyabb, mint elsőre látszott, le kellett cserélni. Squillaci állt be a helyére.

72. perc

Clichy ívelt be jobbról, van Persie lett volna a címzett, a védők azonban kifejelték a beadást.

74. perc

Veszélyes helyről jár szabadrúgás a Manchesternek. Egy buktatás után a tizenhatos sakáról jár a pontrúgás. Csere: Berbatov Hernandez helyén.

75. perc

Rooney és Nani a labda mögött, előbbi lőtte el, Szczesny fogta.

76. perc

Fabio kapott sárgát, Ramseyt buktatta.

78. perc

Újabb hazai csere: Eboue jött be, Walcott ment le.

Nagyon okosan játszik most az Arsenal. Nem megy előre ész nélkül, igyekszik a csapat tartani a labdát. Egygólos győzelem is győzelem.

82. perc

Remek kontrát vezettek az Ágyúsok, van Persie kerszetbe ívelése azonban midnenki előtt elment.

83. perc

Arsenal szabadrúgás, jó 20 méterről. Fabio állította meg Arshavint szabálytalanul.

84. perc

A pontrúgást van Persie lőtte el, van der Sar magabiztosan fogta.

85. perc

Újabb csere a vendégeknél: Carrick helyén Owen.

88. perc

Rooney löbbölte be a labdát Owennek, aki a tizenhatos vonalán beesett a büntetőterületre. A játékvezető nem adott tizenegyest, pedig úgy tűnik, lehetett volna.

90. perc

4 perc hosszabbítás jön.

90+2. perc

Park ívelte be a labdát Valencianak, de a manchesteri játékos nem érhette el a labdát. Kirúgás jön.

90+3. perc

Ramsey becsúszását fújta le a játékvezető, Rooneynak csúszott oda. Szabadrúgás 22-23 méterről.

90+4. perc

Nani a sorfalba lőtte a szabadrúgást! A megpattanó labdát Szczesny fogta.

90+5. perc

Vége, nyert az Arsenal!

Ezzel a győzelemmel még életben maradtak a bajnoki esélyek, de innentől kezdve szükség lesz minden pontra, és sok szerencsére is! Értékelés hamarosan itt, az Arsenal blogon!

0 Tovább

Bajnoki döntőt játszik az Arsenal

Még néhány óra, s végérvényesen pont kerül az idei bajnoki címért folytatott küzdelem végére. Kiderül, vajon ebben az évben nyerhet-e még valamilyen címet az Arsenal, vagy az elmúlt időkhöz hasonlóan újra elbukja a hajrát, s ezzel együtt az esélyt, hogy 2006. után végre begyűjthessenek egy trófeát. S akin mindez múlik, az nem más, mint az örök rivális Manchester United. A mérkőzést hazai idő szerint 15 órától az Arsenal blog is közvetíti!

A 2010/2011-es idényben eddig kétszer csaptak össze az Ágyúsok és a Vörös Ördögök. Az első mérkőzésre még december 13-án került sor, akkor a bajnokság keretein belül. Azon a hétfőn az Old Traffordon rendezték meg a találkozót, s az Arsenal egy – simának nem mondható – 1-0-s vereséget szenvedett. Persze azon a találkozón még nem a cím sorsa múlt, ám most mindenképp jól jönne az ott elveszített 3 pont. A másik meccset nem is olyan rég, március 12-én játszották le, akkor az FA kupában való továbbjutás volt a tét, s akkor szintén idegenben kapott ki az együttes, 2-0-ra. Így összesítésben idén 3 gólt kapott a csapat a Unitedtől, s egyet sem sikerült szerezni. Igaz, eddig nem játszottunk ellenük hazai pályán.

Ezúttal azonban az Emiratesbe látogat a manchesteri gárda, s az Ágyúsok mellett szólhat, hogy idegenben gyengébb a rivális, mint hazai pályán. Ráadásul nem csak a bajnokságban, hanem nemzetközi porondon is szerepelniük kell, bár a BL-ben szinte biztossá vált a döntős szereplés. Ugyanakkor mindez azt is mutatja, hogy nem annyira a fáradtság, mint a rendkívüli ütőképesség jellemzi a Manchestert, s a Schalke ellen megszerzett győzelmet sem Angliában, hanem Németországban játszották le. Így azért máris más a leányzó fekvése.

Ha ma nyer a United, azzal gyakorlatilag bajnokká válik, hisz 12 pont lenne az előnye, és már csak 3 mérkőzés választ el bennünket a bajnokság végétől. Ha azonban nyer az Arsenal, tovább élhetnek a halvány remények, hisz egy hét múlva szintén egy londoni gárdával, a Chelsea-vel csap majd össze a Manchester, s az a találkozó még alakulhat úgy, hogy kedvenceink a lehető legjobban jöjjenek ki a dologból.

Persze mindez csak matematikai esély, ha most fogadni kellene, igen kevés pénzt tennék az Arsenal bajnoki címére. Amit várhatunk ma, az egy kiélezett, de remélhetőleg maximálisan sportszerű összecsapás, s a hazai futball életből már jól ismert kifejezés: a tisztes helytállás. Mert azért lássuk be, a bajnokságot nem ma kellene/kellett volna megnyernünk.

0 Tovább

Van der Sar kiütötte az Arsenalt az FA kupából

Nos, a helyzet a következő: nagyjából két hét alatt cáfolódott meg Wenger azon kijelentése, mely szerint a csapat idén mind a négy trófeát, vagyis a bajnokságot, az FA kupát, a Ligakupát és a BL-t is megnyerheti. Ha rangsorolni kellene, akkor azt mondanám az utóbbira volt a legkevesebb esély, míg a Ligakupát azért illett volna elhódítani. Most egy másik sorozaton, az FA kupán volt a sor, hogy a csapat továbbjutást harcoljon ki. Jelentem, nem sikerült.

Ha létezik olyan, hogy „tisztes helytállás”, akkor a mai találkozó mindenképpen ezzel a jelzővel illethető. A Manchester otthonában lejátszott találkozón gyakorlatilag az utolsó pillanatig nyílt sisakkal küzdöttek kedvenceink, az akarással nem volt gond. Más kérdés, hogy az ellenfél tizenhatosánál valahogy elfogyott az ötlet, kellett volna némi kreativitás a játékba, vagy legalább is egy befejező ember. Próbálkozásokból persze nem volt hiány, és talán az eredmény is másként alakul, ha a hazaiak kapuját nem Van der Sar őrzi. A holland klasszis ma is bravúrt bravúrra halmozott, így sem átlőni, sem fejelni, sem elgurítani nem lehetett mellette a labdát. Persze azért igazságtalan lenne, ha Almuniaról megfeledkeznénk. A spanyol ugyanis legalább akkora védéseket produkált, mint az ellenfél hálóőre, neki azonban két esetben nem volt szerencséje.

A mérkőzés egésze rendkívül sportszerűnek volt mondható. Nemhogy kiállítás, még komolyabb szabálytalanságok sem történtek, így a játékvezetőnek igen könnyű dolga volt a vezetést illetően. Az egészet talán csak Scholes sárgalapja árnyékolta be, aki a hosszabbítás utolsó perceiben kezdett el hőzöngeni. Teszem hozzá: jogtalanul. A játékos ugyanis két olyan veszélyes becsúszást mutatott be, melyek mindegyike után járt volna a sárga, ő azonban csak a második után kapott egyet, Nasri reklamálása, pedig vérig sértette őt. Igaz, a francia egy barackot is elnyomott a feltápászkodó játékos fején.

A két csapat végig partiban volt egymással, még az utolsó percekben 10 emberre játszó Arsenal – Djourou egy mentésnél sérült meg, egyelőre úgy tűnik, súlyosan - is hatalmas helyzeteket alakított ki. Mindez persze sovány vigasz, a csapat egy újabb kupaálommal lett szegényebb, most már csak a bajnokság maradt, mint az egyetlen megnyerhető trófea. Igaz, az elmúlt évekhez képest már ez is egy előrelépés lenne a csapat számára.

0 Tovább

Manchester United - Arsenal 2 : 0 (1 : 0)

Arsenal gólokkal teli szép estét kívánok mindenkinek! Már nincs 10 perc, és kezdetét veszi az FA kupa 6. fordulójának egyik legrangosabb mérkőzése, a Manchester United - Arsenal találkozó. Hogy hogyan alakulhat az eredmény, arról itt olvashat a kedves látogató. Jó szurkolást mindenkinek! Go Gunners!

Man. Utd.: Van der Sar, Evra, Brown, Smalling, Vidic, Fabio, Rafael, O'Shea, Gibson, Rooney, Hernandez

Cserék: Berbatov, Giggs, Scholes, Valencia, Obertan, Kuszczak, King

Arsenal: Almunia, Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs, Denilson, Diaby, Nasri, Arshavin, Wilshere, van Persie

Cserék: Shea, Rosicky, Squillaci, Chamakh, Ramsey, Cilchy, Eboue

1. perc

Elhangzott a kezdő sípszó az Ágyúsok kezdhettek közepet. Az Arsenal a szokásos aranysárga vendégmezében, míg a Manchester a megszokott hazai színeiben játszik.

Nagy iramban kezdték a meccset a csapatok. Wilshere és Arshavin nagyon élnek, a hazaiaknak inkább a bal szélen van keresnivalójuk.

5. perc

Szépen adogattak a vendégek, Wilshere tolta volna meg a labdát, de Rooney akasztotta. Nem jött lap, a félpályánál történt minden. Nagyon pörög a játék, ha ennek felét láthattuk volna kedden, már közelebb lett volna a csapat a továbbjutáshoz.

7. perc

Fabio ugrott ki egy remek átadást követően, de a partjelző lest jelzett. Almunia viszont élt a játékkal, felszedte, mielőtt baj lett volna.

8. perc

Gibbs ívelte be a labdát balról, de Van der Sar kezében landolt a játékszer.

10. perc

A hazaiak gyakorlatilag a vendégek tizenhatosánál letámadnak, az Arsenal azonban nagyon szépen hozta ki a labdát. Csak azért nem lett kontra belőle, mert meg kellett várni a többieket.

14. perc

Gibbs esett át két védő lábán, de a játékvezető nem ítélt szabadot, utána azonban Fabiot állították meg szabálytalanul, ami már kifelé járó pontrúgást eredményezett. A játékvezetés eddig kifogástalan, a mérkőzés, pedig sportszerű.

16. perc

Az eddigi legnagyobb Manchester helyzet maradt ki: egy balról ívelt labdát Rafael fejelt 6 méterről a kaup fölé.

18. perc

Djourou követett el hibát hátul: a felívelésre szánt labdával Rafaelt találta el, ám szerencsére Koscielny a közelben volt és hazafejelte. Mármint a labdát, nem Djourout.

22. perc

Ismét egy kiugratási kísérlet hazai részről, de ez is lesen érte a csatárt. Csak nehogy elnézzék egyszer a védők.

23. perc

Veszélyesen adogatott az Arsenal a Manchester tizenhatosánál, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani.

25. perc

Van Persie gontolt egyet és lőtte rá a labdát jó 20-21 méterről, Van der Sar azonban - ha elsőre nem is, de - hárított. Átlövésekkel is lehetne operálni picit.

28. perc

Gól! Fabio szerzett vezetést a Manchesternek egy remek összjáték és némi szerencse után. Hernandeznek emelték be a labdát, aki erősen fejelt a föld felé, ezt még fogta Almunia. Szerencsétlenségére a kiütött labdára Fabio ért oda elsőnek, aki így az üres kapuba tudott lőni. 1-0.

Nem fogta meg az Arsenalt a bekapott gól, továbbra sincs elveszett labda. Az iram nagy, de most már egyébként is támadni kell majd a győzelemhez. Egyelőre azért még veszélyes nagyon kinyílni hátul.

33. perc

Van Persie lőtt jobbról Vidic mellől, Van der Sar azonban még hárítani tudott, szöglet jöhet. A beívelést van Persie fejelte rá veszélyesen, de  kirúgás lett az akció vége.

35. perc

Az első téves bírói döntés, és rögtön utána a második. Egy tisztán látható kirúgás helytt ítélt szögletet a hazai csapatnak a játékvezető, majd Rooney takarította el az egyik vendégjátékost az útból, amit bedobásnak ítélt a spori.

40. perc

Arshavin lőtte két ember között remekül a labdát Diabynak, a játékos azonban nem tudott lefordulni védőjéről.

43. perc

A hazaiak nagyon szépen építették fel a támadásukat amivel eljutottak a tizenhatosig, a jobbról érkező beadást azonban Djourou érte el, és nagyon higgadtan passzolta ki a labdát.

45. perc

Nasri lőtt remekül a Brown lába között a bal kapufa sarkához, a kapus azonban odaért és fogta a labdát. 1 perc a hosszabbítás.

45+1. perc

Nem is hosszabbított a játékvezető többet az ígértnél, így a szünetre 1-0-ás hazai előnnyel mehetnek a csapatok.

Ahhoz képest, hogy melyik két csapat feszül egymásnak, és hogy a kiesés/továbbjutás a tét, rendkívül sportszerű jéték folyik a pályán. A Manchester talán szerencsével, de vezet, az Arsenalnak több lövéssel kellene próbálkoznia. Kellene még egy befejező ember, de Bendtner jelenleg sérült. A második félidőben Ramsey is beállhat, kérdés kit hoz le helyette Wenger. Jelenleg nagyon egyben van a csapat.

46. perc

Elindult a második félidő. A szünetben egy változás történt, Valencia állt be a gólszerző Fabio helyére.

48. perc

Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki! Koscielny lőtt kétszer is, Van der Sar azonban mindkétszer bravúrral védett. A szögletből végől Arshavin keveredett az alapvonalig, onnan tüzelt, a kapus azonban ott is hárított.

49. perc

Gól! Újabb hazai találat, ezúttal Rooney szerezte, ráadásul fejjel. Egy lövés pattant meg Djourou lábán, ő kisodródva helyezte a hálóba a labdát a rámozduló Almunia elől. 2-0, de a meccs képe alapján döntetlen is lehetne az állás. Na, de nem az.

55. perc

A második gól kicsit megfogta az Ágyúsokat, de az iram továbbra is nagy. Frissítés kellene.

56. perc

Arshavin adott volna remek labdát Wilsherenek, a védő azonban az utolsó pillanatban elhúzta előle a játékszert. A kontránál Valencia mehetett a jobbon, a vége azonban szöglet lett. A sarokrúgást Vidic fejelte rá, gyengén.

57. perc

Egy lepattanó lövést követően Nasri eresztett meg egy löketet 16-ról, Van der Sar azonban ismét magabiztosan hárított, ki sem pattant róla.

60. perc

Itt az első Arsenal csere: Denilson jött le, Chamakh került a helyére.

61. perc

Veszélyes helyzetet védekezetek ki az Ágyúsok. A Manchester előbb jobbról, majd balról ívelt be, de mindkettő elszállt a csatárok fölött.

62. perc

Szabadrúgáshoz jutott az Arsenal, van Persie-t állították meg szabálytalanul, nagyjából 23 méterre a kaputól. A pontrúgást a sértett végezte el, de a lövés a sorfalról pattant le.

64. perc

Sagna lőtt volna laposan középpre, Vidic azonban kivágta a labdát. Az ismétlést van Persie emelte rá, épphogy fölé. Csere: Giggs állt be Rafael helyett.

66. perc

Kevésen múlt, hogy nem lett meg a 3. hazai találat! A tizenhatoson belül adogattak a játékosok, de sem ráfejelni, sem rálőni nem sikerült. Giggs beállása után azonnal gólt lőhetett volna.

67. perc

Chamakh lőtt tizenhatról, Van der Sar elvetődve fogta.

69. perc

Rooney kezelt le egy remek keresztlabdát, Djourou azonban blokkolta a lövést, szöglet következik. A sarokrúgást semlegesítették a védők.

70. perc

Giggs kevergetett veszélyesen a balon, beadására azonban Almunia vetődött rá.

72. perc

Arshavin emelte be a labdát Chamakh-nak, a fejese azonban a keresztlécen landolt. Ezt kihasználva jön a várt csere: Diaby helyére állt be Ramsey, ugyanakkor Arshavin is lejött, Rosickynek adott helyet.

75. perc

Wilshere tört be a tizenhatoson belülre, van Persie adta neki vissza a labdát, lövése azonban mellé ment.

A Manchester most már a védekezésre állt át, az Arsenal kreativitása azonban elfogy a tizenhatosnál. Ráadásul a holland kapus bomba formában őrzi a hálót.

76. perc

Elképesztő védést mutatott be Van der Sar. Sagna ívelte be a labdát jobbról, Chamakh közeli fejesét reflexből ütötte ki a kapus.

78. perc

Újabb hatalmas hazai védés. Rosicky küldött meg egy löketet 17-ről, Van der Sar ezt is kiütötte. Chamakh két védő között nem érhetett oda a kipattanóra.

80. perc

Most Almunia védett reflexből, pedig a védelem már verve vort.  Djourou lent marad, a vállát találták el, vétlenül. Ezt kihasználva cserél a Manchester, Evra helyén Scholes.

Komoly lehet a gond, nagyon sok orvos állja körül Djourout.

Hordágyon a védő, a jobb karját fogja. 5 percig tartott az ápolás. Több cserelehetősége már nincs az Arsenalnak, így 10 emberrel kénytelen befejezni a találkozót.

88. perc

Szép kontrát vezetett a hazai együttes, Hernandez beadási kísérlete azonban lecsúszott a lábáról.

90. perc

8 perc lesz a hosszabbítás, nyilvánvalóan az ápolás miatt. Rooney közben laposan engedett el egy lövést, Almunia biztosan fogta.

90+3. perc

Rooney kapott remek labdát, a lövése azonban keresztbe ment el a kapu előtt.

90+5. perc

Óriási helyzet, de ez is kimaradt. Sagna ismét remekül csavart középre, Rosicky lába előtt azonban elsuhant a labda.

90+7. perc

Scholes két percen belül két kemény becsúszást is végrehajtott, Nasri kiakadt rá, a manchesteri megkapta megérdemelt sárgalapját.

90+8. perc

Óriási helyzet maradt ki hazai oldalon is, Hernandez közeli lövését kétszer is hárította Almunia.

90+9. perc

A játékvezető nem hosszabbít többet, egy hazai kirúgás után lefújta a találkozót. A végeredmény: 2-0.

Köszönöm mindenkinek aki megtisztelt a figyelmével! A mérkőzésnek ugyan vége, de a posztolásnak még nem, néhány perc, és olvasható lesz a mérkőzés összefoglalója és értékelése is itt, az Arsenal blogon!