Arsenal gólokkal teli szép estét kívánok mindenkinek! Már nincs 10 perc, és kezdetét veszi az FA kupa 6. fordulójának egyik legrangosabb mérkőzése, a Manchester United - Arsenal találkozó. Hogy hogyan alakulhat az eredmény, arról itt olvashat a kedves látogató. Jó szurkolást mindenkinek! Go Gunners!

Man. Utd.: Van der Sar, Evra, Brown, Smalling, Vidic, Fabio, Rafael, O'Shea, Gibson, Rooney, Hernandez

Cserék: Berbatov, Giggs, Scholes, Valencia, Obertan, Kuszczak, King

Arsenal: Almunia, Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs, Denilson, Diaby, Nasri, Arshavin, Wilshere, van Persie

Cserék: Shea, Rosicky, Squillaci, Chamakh, Ramsey, Cilchy, Eboue

1. perc

Elhangzott a kezdő sípszó az Ágyúsok kezdhettek közepet. Az Arsenal a szokásos aranysárga vendégmezében, míg a Manchester a megszokott hazai színeiben játszik.

Nagy iramban kezdték a meccset a csapatok. Wilshere és Arshavin nagyon élnek, a hazaiaknak inkább a bal szélen van keresnivalójuk.

5. perc

Szépen adogattak a vendégek, Wilshere tolta volna meg a labdát, de Rooney akasztotta. Nem jött lap, a félpályánál történt minden. Nagyon pörög a játék, ha ennek felét láthattuk volna kedden, már közelebb lett volna a csapat a továbbjutáshoz.

7. perc

Fabio ugrott ki egy remek átadást követően, de a partjelző lest jelzett. Almunia viszont élt a játékkal, felszedte, mielőtt baj lett volna.

8. perc

Gibbs ívelte be a labdát balról, de Van der Sar kezében landolt a játékszer.

10. perc

A hazaiak gyakorlatilag a vendégek tizenhatosánál letámadnak, az Arsenal azonban nagyon szépen hozta ki a labdát. Csak azért nem lett kontra belőle, mert meg kellett várni a többieket.

14. perc

Gibbs esett át két védő lábán, de a játékvezető nem ítélt szabadot, utána azonban Fabiot állították meg szabálytalanul, ami már kifelé járó pontrúgást eredményezett. A játékvezetés eddig kifogástalan, a mérkőzés, pedig sportszerű.

16. perc

Az eddigi legnagyobb Manchester helyzet maradt ki: egy balról ívelt labdát Rafael fejelt 6 méterről a kaup fölé.

18. perc

Djourou követett el hibát hátul: a felívelésre szánt labdával Rafaelt találta el, ám szerencsére Koscielny a közelben volt és hazafejelte. Mármint a labdát, nem Djourout.

22. perc

Ismét egy kiugratási kísérlet hazai részről, de ez is lesen érte a csatárt. Csak nehogy elnézzék egyszer a védők.

23. perc

Veszélyesen adogatott az Arsenal a Manchester tizenhatosánál, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani.

25. perc

Van Persie gontolt egyet és lőtte rá a labdát jó 20-21 méterről, Van der Sar azonban - ha elsőre nem is, de - hárított. Átlövésekkel is lehetne operálni picit.

28. perc

Gól! Fabio szerzett vezetést a Manchesternek egy remek összjáték és némi szerencse után. Hernandeznek emelték be a labdát, aki erősen fejelt a föld felé, ezt még fogta Almunia. Szerencsétlenségére a kiütött labdára Fabio ért oda elsőnek, aki így az üres kapuba tudott lőni. 1-0.

Nem fogta meg az Arsenalt a bekapott gól, továbbra sincs elveszett labda. Az iram nagy, de most már egyébként is támadni kell majd a győzelemhez. Egyelőre azért még veszélyes nagyon kinyílni hátul.

33. perc

Van Persie lőtt jobbról Vidic mellől, Van der Sar azonban még hárítani tudott, szöglet jöhet. A beívelést van Persie fejelte rá veszélyesen, de  kirúgás lett az akció vége.

35. perc

Az első téves bírói döntés, és rögtön utána a második. Egy tisztán látható kirúgás helytt ítélt szögletet a hazai csapatnak a játékvezető, majd Rooney takarította el az egyik vendégjátékost az útból, amit bedobásnak ítélt a spori.

40. perc

Arshavin lőtte két ember között remekül a labdát Diabynak, a játékos azonban nem tudott lefordulni védőjéről.

43. perc

A hazaiak nagyon szépen építették fel a támadásukat amivel eljutottak a tizenhatosig, a jobbról érkező beadást azonban Djourou érte el, és nagyon higgadtan passzolta ki a labdát.

45. perc

Nasri lőtt remekül a Brown lába között a bal kapufa sarkához, a kapus azonban odaért és fogta a labdát. 1 perc a hosszabbítás.

45+1. perc

Nem is hosszabbított a játékvezető többet az ígértnél, így a szünetre 1-0-ás hazai előnnyel mehetnek a csapatok.

Ahhoz képest, hogy melyik két csapat feszül egymásnak, és hogy a kiesés/továbbjutás a tét, rendkívül sportszerű jéték folyik a pályán. A Manchester talán szerencsével, de vezet, az Arsenalnak több lövéssel kellene próbálkoznia. Kellene még egy befejező ember, de Bendtner jelenleg sérült. A második félidőben Ramsey is beállhat, kérdés kit hoz le helyette Wenger. Jelenleg nagyon egyben van a csapat.

46. perc

Elindult a második félidő. A szünetben egy változás történt, Valencia állt be a gólszerző Fabio helyére.

48. perc

Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki! Koscielny lőtt kétszer is, Van der Sar azonban mindkétszer bravúrral védett. A szögletből végől Arshavin keveredett az alapvonalig, onnan tüzelt, a kapus azonban ott is hárított.

49. perc

Gól! Újabb hazai találat, ezúttal Rooney szerezte, ráadásul fejjel. Egy lövés pattant meg Djourou lábán, ő kisodródva helyezte a hálóba a labdát a rámozduló Almunia elől. 2-0, de a meccs képe alapján döntetlen is lehetne az állás. Na, de nem az.

55. perc

A második gól kicsit megfogta az Ágyúsokat, de az iram továbbra is nagy. Frissítés kellene.

56. perc

Arshavin adott volna remek labdát Wilsherenek, a védő azonban az utolsó pillanatban elhúzta előle a játékszert. A kontránál Valencia mehetett a jobbon, a vége azonban szöglet lett. A sarokrúgást Vidic fejelte rá, gyengén.

57. perc

Egy lepattanó lövést követően Nasri eresztett meg egy löketet 16-ról, Van der Sar azonban ismét magabiztosan hárított, ki sem pattant róla.

60. perc

Itt az első Arsenal csere: Denilson jött le, Chamakh került a helyére.

61. perc

Veszélyes helyzetet védekezetek ki az Ágyúsok. A Manchester előbb jobbról, majd balról ívelt be, de mindkettő elszállt a csatárok fölött.

62. perc

Szabadrúgáshoz jutott az Arsenal, van Persie-t állították meg szabálytalanul, nagyjából 23 méterre a kaputól. A pontrúgást a sértett végezte el, de a lövés a sorfalról pattant le.

64. perc

Sagna lőtt volna laposan középpre, Vidic azonban kivágta a labdát. Az ismétlést van Persie emelte rá, épphogy fölé. Csere: Giggs állt be Rafael helyett.

66. perc

Kevésen múlt, hogy nem lett meg a 3. hazai találat! A tizenhatoson belül adogattak a játékosok, de sem ráfejelni, sem rálőni nem sikerült. Giggs beállása után azonnal gólt lőhetett volna.

67. perc

Chamakh lőtt tizenhatról, Van der Sar elvetődve fogta.

69. perc

Rooney kezelt le egy remek keresztlabdát, Djourou azonban blokkolta a lövést, szöglet következik. A sarokrúgást semlegesítették a védők.

70. perc

Giggs kevergetett veszélyesen a balon, beadására azonban Almunia vetődött rá.

72. perc

Arshavin emelte be a labdát Chamakh-nak, a fejese azonban a keresztlécen landolt. Ezt kihasználva jön a várt csere: Diaby helyére állt be Ramsey, ugyanakkor Arshavin is lejött, Rosickynek adott helyet.

75. perc

Wilshere tört be a tizenhatoson belülre, van Persie adta neki vissza a labdát, lövése azonban mellé ment.

A Manchester most már a védekezésre állt át, az Arsenal kreativitása azonban elfogy a tizenhatosnál. Ráadásul a holland kapus bomba formában őrzi a hálót.

76. perc

Elképesztő védést mutatott be Van der Sar. Sagna ívelte be a labdát jobbról, Chamakh közeli fejesét reflexből ütötte ki a kapus.

78. perc

Újabb hatalmas hazai védés. Rosicky küldött meg egy löketet 17-ről, Van der Sar ezt is kiütötte. Chamakh két védő között nem érhetett oda a kipattanóra.

80. perc

Most Almunia védett reflexből, pedig a védelem már verve vort.  Djourou lent marad, a vállát találták el, vétlenül. Ezt kihasználva cserél a Manchester, Evra helyén Scholes.

Komoly lehet a gond, nagyon sok orvos állja körül Djourout.

Hordágyon a védő, a jobb karját fogja. 5 percig tartott az ápolás. Több cserelehetősége már nincs az Arsenalnak, így 10 emberrel kénytelen befejezni a találkozót.

88. perc

Szép kontrát vezetett a hazai együttes, Hernandez beadási kísérlete azonban lecsúszott a lábáról.

90. perc

8 perc lesz a hosszabbítás, nyilvánvalóan az ápolás miatt. Rooney közben laposan engedett el egy lövést, Almunia biztosan fogta.

90+3. perc

Rooney kapott remek labdát, a lövése azonban keresztbe ment el a kapu előtt.

90+5. perc

Óriási helyzet, de ez is kimaradt. Sagna ismét remekül csavart középre, Rosicky lába előtt azonban elsuhant a labda.

90+7. perc

Scholes két percen belül két kemény becsúszást is végrehajtott, Nasri kiakadt rá, a manchesteri megkapta megérdemelt sárgalapját.

90+8. perc

Óriási helyzet maradt ki hazai oldalon is, Hernandez közeli lövését kétszer is hárította Almunia.

90+9. perc

A játékvezető nem hosszabbít többet, egy hazai kirúgás után lefújta a találkozót. A végeredmény: 2-0.

Köszönöm mindenkinek aki megtisztelt a figyelmével! A mérkőzésnek ugyan vége, de a posztolásnak még nem, néhány perc, és olvasható lesz a mérkőzés összefoglalója és értékelése is itt, az Arsenal blogon!