Szeretettel köszöntök minden lelkes futballrajongót! Még néhány perc, és kezdetét veheti az FA kupa 5. fordulójának megismételt mérkőzése, az Arsenal - Leyton Orient összecsapás. A játékosok már melegítenek, a kezdő sípszóig, pedig fel lehet készülni az előző meccs összefoglalójából, valamint e találkozó beharangozójából. Jó szurkolást mindenkinek!

A kezdőcsapatok tagjai:

Arsenal: Almunia, Eboue, Squillaci, Gibbs, Miquel, Diaby, Denilson, Rosicky, Henderson, Chamakh, Bendtner

Cserék: Szczesny, Sagna, Nasri, Wilshere, Djourou, Clichy, Arshavin

Leyton Orient: Jones, Whing, Chorley, Forbes, Cox, Daniels, Dawson, McGleish, Revell, Crowe, Carroll

Cserék: Omozusi, Chambers, Butcher, Spring, Tehoue, Cestor, M'Poku

1. perc

És már el is indult a találkozó. Az Arsenal a szokásos hazai piros-fehér szerelésében, az Orient teljes feketében játszik.

Az már eldőlt, hogy Wenger a kulcsjátékosokat pihenteti, minden bizonnyal a szombati és a jövőheti márkőzésekre. Minden esetre a mai meccs a szokásosnál is nagyobb téttel bír: a múlheti vereség óta ez az első találkozó, s ez újra összerázhatja a csapatot, sőt, lendületet is adhat a következő két játéknapra.

6. perc

Volt már egy Diaby lövés és egy Leyton meglódulás is. Előbbit a védők blokkolták, utóbbi a pálya 3/4-edénél kifulladt.

7. perc

Góóóól! Máris megvan a vezetés! Rosicky gurította be a labdát a jobbszélről, Chamakh talált rá a beadásra középen, és a kapu bal sarkába gurított. 1-0!

12. perc

Komoly esélye volt a Leytonnak az egyenlítésre. Egy baloldali beadás után a védőt előzte meg a játékos, a labdát azonban rosszul találta el, így kirúgás jöhet.

14. perc

Rosicky adott mesteri labdát Chamakh-nak, a francia azonban későn indult, így hosszú lett az átadás.

20. perc

Miquel akadályozott meg egy támadást, szöglet lett belőle. A sarokrúgást Almunia húzta le magabiztosan.

Nehéz lenne azt mondani, hogy lüketet a mékőzés, minden esetre a vezetés megvan, ez már biztos. Ilyen tempó mellett egy újabb hazai gól talán az egész meccset eldöntené.

24. perc

Szépen adogatduk körbe az ellenfél tizenhatosát, Denilson 20 méteres lövését Jones fogta biztos kézzel.

27. perc

Az egész csapattall védekező Leyton szűri a támadásokat, de ez többnyire csak a saját területükön sikerül. Kontrára játszanak.

30. perc

Góóóól! Újabb hazai találat, ezúttal fejjel, ezúttal Bendtnertől. Kezdésnek Eboue cipelte a tizenhatosig a labdát, de túlcselezte magát, így kipasszolták. A Leyton bánatára rossul, a játékszer a baloldalra került, ahonnan Diaby adta be. 2-0.

Ahhoz képest, hogy két góllal vezet a csapat, Wenger arca eléggé kifejezéstelen. Lehet, hogy a Newcastle elleni meccs jár a fejében?

36. perc

Az elmúlt 20 perc legnagyobb vendég helyzete: egy baloldali beívelést követően Almunia szedte le a fekete mezes fejéről a labdát.

39. perc

Szabadrúgást kapott az Arsenal, nagyjából 25 méterre a Leyton kapujától. Henderson végezhette el, beívelte, de nem ért hozzá senki. Viszont majdnem így lett veszélyes.

Nem mondhatni, hogy Fabregas élvezi a találkozót. Nagyjából akkorát ásított, mint ide Lacháza.

43. perc

Góóóól! Lassan mondhatjuk, hogy eldőlt a találkozó! Bendtner az előző fejese után most már lábbal is betalált. Balról kapta a labdát, majd egy testcsel után a tizenhatos vonaláról lőtte ki a jobb alsó sarkot. 3-0!

45. perc

2 perc hosszabbítás jön, ami annyira nem indokolt, tekintve, hogy a mérkőzés igen szabályos volt eddig.

45+2. perc

Chorley kapott sárgát, miután a becsúszó szerelése inkább olyan volt, mintha egy égő szőnyeg parazsát próbálná eltaposni. Több nem is fért bele, itt a szünet.

Nem volt túl pörgős az első játékrész, nagyjából azt kaptuk, amit vártunk. Tartalékos Arsenalt, lassított játékot, védekező Leytont. Várjuk a második félidőt.

46. perc

No, akkor lássuk a második félidőt. Reméljük, ez sem lesz unalmasabb, mint az előző volt.

48. perc

Denilson eresztett meg egy lövés jó 18-ról, de a labda Jones ölében találta magát.

49. perc

Daniels várt egy beadást balról, de Miquel kifejelte előle a játékszert.

50. perc

Majdnem betalált a 4. gól is a vendégek kapujába. Diaby kényszerízőzött a tizenhatoson belül, majd egy finom csellel tisztára játszotta magát, lövése azonban a bal kapufa mellett suhant el.

53. perc

A mérkőzés eddigi legveszélyesebb támadását mutatta be a vendég együttes, miután a balon végigvezetve a labdát McGleish középre lövését Miquelnek kellett hatástalanítania.

55. perc

Eddig nem jellemző módon jön előre a Leyton. Újabb helyzet, újabb szöglet lett belőle.

Úgy tűnik, az Arsenal elaludt egy kicsit. Wenger mérges, nem is csodálom. Persze a vezetés egyelőre nincs veszélyben, de a támadások rendre a balszélről jönnek, úgy tűnik, ott nincs rendben valami.

58. perc

Rosicky a földön. Kaphatott egyet, mert kicsit szédeleg, az orvosok nézegetik. Ami most a legkevésbé hiányzik, az egy újabb sérülés.

A mai meccset 59361-en követik élőben. Mármint a helyszínen.

62. perc

Gibbs tört be a tizenhatoson belülre, addig cselezgetett, míg felvágták, Jöhet a 11-es. Közben csere: Rosicky helyett Nasri jött be.

63. perc

Góóóól! A 11-est Bendtner lőtte, a kapu bal alsó sarkába. A kapus érezte, de nem ért rá oda. 4-0, ezzel Bendtner meglőtte a mesterhármasát!

66. perc

Újabb cserék jöhetnek, ezúttal mindkét oldalon: McGleish helyett Tehoue jött be, Spring, pedig Crowe-t helyettesítheti. Hazai oldalon Bendtner helyett Wilshere, Clichy, pedig Diaby helyére állt be.

A mérkőzés előtt még 10 az 1-hez fizetett az Arsenal 6-0-ás győzelme a Leyton fölött. Nem járunk messze az igazságtól.

72. perc

Nasri cipelte a labdát az alapvonalig, majd Chamakh-nak gurított vissza, de a védők kivágták. A szöglet után Wilshere próbálkozhatott, de a beadásából bedobás lett.

74. perc

Nasri lőtt jó 17 méterről, de a próbálkozás elakadt egy védő lábában. Az ismétlő Wilshere túl önzetlen volt, a védők kivágták.

75. perc

Góóóól! Clichy is betalált, Nasri keresztpassza után 13 méterről bombázott keresztbe, a jobb alsó sarokba. 5-0.

79. perc

Clichy kapott sárgát, pedig elkerülhető lett volna. A balon cselezgető vendég játékost pakolta odébb. A szabadrúgás után a Leytonos Cox is kapott egy lapot veszélyes becsúszása miatt. Közben csere: Revell helyett M'Poku a pályán.

84. perc

Újabb hazai helyzet, ezúttal Gibbs ívelte be a labdát balról, Chamakhot épp, hogy megelőzte a védője.

87. perc

Kontrázott a Leyton. M'Poku ívelte át a középpályát, Tehoue elé került a labda, de hosszan vette át, így a hazai védők tisztázhattak. Dawson azonban nem hagyta annyiban, a szögletzászlóig kísért a labdát, végül azonban nem tudott szerelni.

90. perc

4 perc hosszabbítás jön. Nagy szóló után Cox szépíthetett volna, de lövése mellé szállt. A Leyton mindent elkövet a becsületgólért.

90+2. perc

Nasri kevergetett a tizenhatos jobb sarkánál, lövése azonban fölé szállt.

90+4. perc

A hosszabbítás percei már nem hoztak különösebb izgalmat, a játékvezető, pedig 4 perc után lefújta a találkozót. Mindez azt jelenti, hogy az Arsenal 5-0-ra győzött a Leyton Orient ellen, az FA kupa 6. fordulójában, pedig jöhet az örök rivális Manchester United.

Értékelés és összefoglaló hamarosan itt, a blogon! További szép estét, jó éjszakát mindenkinek.