Tisztelettel köszöntök minden keves Arsenal drukkert. Eljött végre a nagy nap, a Ligakupa döntőjének napja. Még néhány perc, és elindul a várva várt mérkőzés, s néhány órán belül az is kiderül, hogy 1993. után ismét sikerül-e elhódítani a trófeát, vagy ugyan úgy, ahogy 2007-ben, ismét "csak" az ezüstéremmel kell beérnie a csapatnak? Egy biztos, az összecsapást élőben közvetíti a blog, a lefújást követően, pedig ugyanitt értékelés is olvasható majd. Kellemes kikapcsolódást, jó szurkolást mindenkinek! Go Gunners!

A kezdőcsapatok tagjai:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Clichy, Djourou, Koscielny, Rosicky, Nasri, Song, Wilshere, Arshavin, van Persie

Cserék: Almunia, Denilson, Squillaci, Eboue, Gibbs, Chamakh, Bendtner

Birmingham City: Foster, Carr, Bowyer, Jonhson, Ridgewell, Larsson, Gardner, Ferguson, Fahey, Zigic, Jiranek

Cserék: Taylor, Murphy, Parnaby, Beausejour, Phillips, Jerome, Martins

1. perc

Elindult a mérkőzés. Azonnal egymásnak estek a csapatok, Rosicky akadt fenn egy védőn egy kiugratás után, de a bíró nem látott szabálytalanságot.

2. perc

Ellentámadás, A Birmingham csatára lépett ki nagyszerűen, a kapus csak a lábát érte el, de nem lett belőle tizenegyes. A partjelző már lest jelzett előtte.

7. perc

Óriási lehetőség, szépen védett a kékek kapusa. Arshavin keveredett el a tizenegyes pontig, majd ráfordulva lőtt, a kapus lábbal védett. Újra próbálkozott a csapat, szöglet lett belőle, ami Djourou fejéről ment ki, azonban újabb szöglet jöhet.

8. perc

Ismét egy fejes a szögletből, ismért Djourou, mostmár azonban kirúgás következik.

11. perc

Arshavin szabálytalankodott, szabadrúgás jöhet. Mindez a Birmingham térfeléről, a csapat igyekszik letámadni.

13. perc

Rosicky ugratta volna ki Arshavint, Johnson azonban tisztázott.

14. perc

Remekül ment el Nasri a jobboldalon, némi szerencsével nála is maradt a labda, de végül túlságosan kisodródott ahhoz, hogy eltalálja a kaput. Minden esetre szép volt, három védőt is befűzött.

16. perc

Ismét Arshavin ívelte fel a labdát, a védők azonban jól zártak, a kapus, pedig megfelelő ütemben lépett ki.

17. perc

Kirúgásból jött az ellentámadás, pillanatok alatt elértek a kékek tizenhatosig, végül Szczesny húzta le a beívelést.

Az eddigiek alapján azt kell mondanom, igazi döntő hangulata van a mérkőzésnek. A két csapat nem taktikázik, látszik, hogy mind a ketten győzni jöttem a Wembleybe. Az iram jóvel magasabb, mint az elmúlt két találkozón, a Stoke és a Leyton ellen. A Birminghamről sem mondaná meg senki, hogy a bajnoki tabella alján tanyáznak. Igaz, a Preimer League tabelláján.

23. perc

Szépen felépített támadást sikerült kivédekeznie az Arsenalnak, a vége egy bedobás lett.

25. perc

Clichy kapott remek keresztlabdát a jobboldalon, teljesen üresen maradt. A beadása azonban elszállt az Ágyúsok feje fölött, a védők, pedig kifejelték.

26. perc

Remek kontrát vezetett a londoni csapat, van Persie finom cselt mutatott be a tizenhatos sarkánál, a védő azonban jó érzékkel lépett közbe.

27. perc

Fantasztikus beívelést sikerült Koscielny-nek kifejelnie Zigic elől, szöglet jöhet.

28. perc

Gól! A szögletet Johnson fejelte rá, Zigic a kimozduló kapus elől fejelte a hálóba a labdát. Gondban az Ágyúsok. 1 - 0.

29. perc

Kis híjján jött a válasz! Clichy fejelte rá a beívelést, épp csak fölé. Az Arsenál elképesztő nyomást gyakorol a kékekre.

31. perc

Bowyer adta be a labdát jobbról, középen szerencsére nem jött senki.

Kegyetlenül nehéz feladat vár most az Ágyúsokra. A kékek egészen biztos, hogy minden erejükkel koncentrálnak majd a védekezére, úgy tűnik, most a kontrákra álltak át. Minden labdát kivágnak, elveszett labda, pedig nincs.

34. perc

Hatalmas bravúr, hogy nem növelte a Birmingham 2-0-ra az előnyt. Ismét Johnson és Zigic játszottak össze, Johnson-t ugyan akasztották, de Zigic elé pattanta játékszer, ami miatt előnyszabályt ítélt a játékvezető. Szczesny remekül mozdult ki a kapujából, így megúsztuk a dolgot.

37. perc

Áll a játék. Koscielny kapott sárgát, mert megtaposta Bowyert. Szabadrúgás jöhet, nagyjából félpályáról.

39. perc

Góóóóóól! A szabadrúgás után kontrázott az Arsenal, Wilshere kapta meg jobbról a labdát, és középről bombázott, ami a keresztrécet majdnem ketté repesztette. A kivágódó labdát azonban Arshavin szedte össze, az alapvonalról visszatolta van Persienek, aki fordulásból lőtte ki a bal sarkot! 1-1!

Úgy tűnt, van Persie lesérült a gólnál, le kellett kísérni, Bendtner, pedig azonnal melegíteni kezdett. Egyelőre még nincs csere, a holland visszajött az utolsó 5 percre.

42. perc

Larsson kapott sárgát, miután földre vitte Rosickyt. A szabadrúgást Foster nem tudta megfogni, Djourou újbóli próbálkozását azonban már magabiztosan húzta le.

45. perc

Kis területen játszott össze Arshavin és van Persie, de a végén kivágták a védők a labdát. Bowyer közben a földön maradt, elesett mikor védekeztek, Arshavin, pedig orron térdelte. Vétlen volt. Közben már azt is tudni, 4 perc lesz a ráadás.

45+2. perc

Wilshere iramodott volna meg, de 4 birminghami játékoson akadt föl a középpályán. Az ellentámadás veszélytelennek bizonyult.

45+3. perc

Nasri harcolt ki szögletet, amit kis területen végeztek el. A beívelést végül kifejelték a védők. Az Arsenel a félpályánál adogatott, végül Nasri eresztett meg egy jó 25 méteres lövést, amit Foster csak kiütni tudott.

45+5. perc

Végül a Birmingham nem jutott át a félpályán, a játékvezető lefújta az első félidőt. Szünet.

Mindkét együttes játékában ott van a gól, nem spórolnak sem az energiával, sem a helyzetek kidolgozásával. A Brimingham borzasztó veszélyesen játszik, nagyon elszántak a győzelmet illetően. A szünetben kiderül majd, Bowyer és van Persie tudják-e folytatni a játékot.

46. perc

Elindult a második félidő, az Arsenal végezhette el a kezdőrúgást. Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

47. perc

Nasri és Arshavin játszottak össze a Birmingham tizenhatosának jobb sarkánál, végül Sagna adta be a labdát, amit Wilshere próbált meg kapura irányítani fejjel. Kevésbé sikerült, viszont lentmaradt az angol játékos. Szerencsére nem sérült meg.

48. perc

Sagna kapott remek labdát van Persietől a jobbon, remekül adta középre, az érkező Rosicky épp csak fél méterrel lőtt mellé.

A lelátón ott ül Fabio Capello is. Árgus szemekkel figyeli a válogatott jelenlegi és leendő tagjait.

50. perc

Csere. Gardner helyett Beausejour állt be. Valószínűleg sérült lehet a játékos, taktikai változtatásra egyelőre nincs ok. Gardner rendkívül elkeseredetten battyogott le.

53. perc

Clichy sárgult be, szabadrúgással jöhet a Birmingham. A táv nagyjából 20 méter, körülbelül onnan lőhetnek, ahonnan a legutúbbi összecsapáson gólt szerzett ellenük az Arsenal, szintén szabadrúgásból. Ennek a vége azonban szöglet lett.

55. perc

A sarokrúgást követően kontrázhatott a londoni csapat, a cél előtt azonban sikerült őket megállítani.

58. perc

A Birmingham egy védelmi hiba után majdnem büntetett, Fahey lőtt óriási kapufát! Marad az 1-1.

59. perc

Nincs megállás, egy pillanatra sem. Egy percen belül már a második szögeletet rúghatja az Arsenal. A kékek most nem tudnak kijönni a saját tizenhatosuk területéről. Arshavin egy beadása végül lecsúszott a lábáról, így jöhet a kirúgás.

63. perc

Johnson maradt lent a saját térfelükön. Úgy tűnik, rosszul ért földet egy fejes után, a térdét fájlalja. Ápolás, áll a játék.

64. perc

Ismét Zigic volt veszélyes. Egy védőn emelte át a labdát, épp csak egy kicsit hosszan, így azonban volt ideje odaérni Szczesny-nek.

67. perc

Egy megszerzett labdával kontrázott az Arsenal, Nasri és Rosicky remekül játszottak össze, utóbbi lapos beadása azonban a védőket találta meg.

70. perc

Csere a mi oldalunkon is: van Persie jött le, Bendtner kapott lehetőséget. Valószínűleg ennek is sérülés lehet az oka, reméljük nem komoly a dolog.

72. perc

Nasri totyorgott a tizenhatos előtt, kereste a rést a védők között, lövését végül Foster elvetődve fokta meg.

75. perc

Elképesztő kontrát vezetett az Arsenal, Nasri szervezte az akciót, a középről érkező lövést végül kiütötte Foster. Az újabb támadás után Bendtner lövését fogta a kapus.

77. perc

A meccsre eddig nem volt jellemző, de nyilván nagy a nyomás, kezdenek egy kicsit elszabadulni a dolgok. Most épp Rosicky-t vitték földre, értelme nagyon nem sok volt. Közben csere: Chamakh váltja Arshavint.

79. perc

Chamakh volt erőszakos és szerezte meg a labdát a baloldalon. Középre adta, Rosicky háttal állt, sarkazott, de Foster lábbal védett, igaz, szerencséje is volt.

80. perc

Az már biztos, hogy a Birmingham - de lehet, hogy a meccs - legjobb embere Foster kapus. Most Nasri lövését ütötte ki, a francia igen kemény löketet küldött meg.

81. perc

Szabadrúgás, nagyjából 23 méterre a kaputól. Lapos lövés, de mellé. Ez is Nasri számlájára írható.

82. perc

Beausejour harcolt ki egy szögletet a kékeknek, Song állta útját. A beívelést Chamakh fejelte ki. Újabb csere jön a Birminghamnél, Fahey megy le, Martins jön be.

Az utóbbi 10 alkalomból 2-szer játszott 1-1-es döntetlent a két csapat, legutóbb egy hónap híjján egy éve: 2010. március 27-én.

87. perc

Rosicky próbálta Chamakh-ot megjátszani, a lapos keresztpassz azonban hosszúnak bizonyult, kirúgás jöhet.

89. perc

Sagna harcolt ki bedobást az ellenfél alapvonalánál. A Birmingham azonban kifejelte a labdát.

90. perc

Gól! Óriási védelmi hibát követően Martins volt szemfüles és gurított az üres kapuba. 2-1.

90+2. perc

A Birmingham kihasználha a harmadik cseréjét is, Zigic helyére Jerome jön be.

90+4. perc

Martins majdnem megadta a kegyelemdöfést. A kapust már kétszer is elfektette, végül azonban túl önző volt, jöhetett a kirúgás. Ferguson még kap egy sárgát.

90+5. perc

Vége. A játékvezető még megvárt egy bedobást, Carr kifejelte, de több már nem fért bele. A Birmingham történetében másodszor hódította el a Ligakupát, az Arsenal, pedig 17 év után a 18-ban sem tudta megszerezni a trófeát. A játékosok maguk sem hiszik, hogy egy ilyen hibával lehet elveszíteni a mérkőzést. A végeredmény: 2-1.

Köszönöm mindenkinek a megtisztelő figyelmet, mára ennyi volt a mérkőzés közvetítése. Az értékelés és összefoglaló hamarosan olvasható itt, az Arsenal blogon!